دریافت مقالات

سرویس دهنده ها

مفهوم R و آنالیز پیشرفته داده ها در SQL Server 2016

433 مشاهده ۱۲ مهر, ۱۳۹۵ 9

SQL Server 2016 R Services

ارائه برنامه‌های کاربردی هوشمند با استفاده از Microsoft SQL Server 2016 R Services

همگام با سرعت کسب‌و‌کار، می‌توان از طریق ارائه برنامه‌‌های کاربردی هوشمند با R  و  SQL Server 2016 به عنوان برترین‌های دنیا، به تسریع دسترسی به داده‌ها نیز پرداخت.

دلیل استفاده از R

صرف نظر از محل استقرار داده‌ها به صورت On-Premise، Cloud یا Hybrid، شکاف بین تجزیه و تحلیل پیشرفته، با تکنولوژی R تا حدودی از بین می‌رود.

شرکت امن پایه ریزان کارن APK نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور تماس با کارشناسان 021-88539044-5

کاربردهای R

با ترکیب قدرت SQL Server 2016 و R می‌توان برنامه‌های کاربردی هوشمندی را ارائه و اطلاعات و ارزش‌های جدید کسب‌و‌کار را شناسایی نمود.

تجزیه و تحلیل پیشرفته داده ها با R

داده‌ها به عنوان وجه رایج در کسب‌و‌کارهای امروزی به شمار می‌روند. دسترسی به داده‌ها در هر زمان و هر مکان از منابع مختلف به صورت Cloud، On-Premise یا هر شکل دیگر، یکی از الزامات برنامه‌ریزی و اجرای موفقیت‌آمیز به شمار می‌رود. پیوند یک پلتفرم تجزیه و تحلیل کاملا شناخته شده و محبوب، با پایداری و امنیت Microsoft SQL Server، موجب ارائه فرصت‌ها و منابع جدیدی برای Developerهای برنامه‌های کاربردی، مدیران پایگاه‌داده (DBA) و کارشناسان داده می‌گردد.

با SQL Server 2016 R Services می‌توان فراتر از فرآیند واکنش و پاسخگویی به داده‌ها رفت و برای کمک به پیشبرد طرح‌ها و برنامه‌ها، به پیش‌بینی نتایج و جمع‌آوری اطلاعات و دیدگاه‌ها، با نگاهی به آینده پرداخت.

R چیست؟

  • مفهوم R به عنوان زبان: یک زبان بین‌المللی برای پلتفرم و قابلیت تجزیه‌وتحلیل می‌باشد که برای ساخت مدل‌های داده گرافیکی و محاسبات آماری طراحی شده است.
  • مفهوم R به عنوان جامعه: یک جامعه متشکل از میلیون‌ها کاربر که مدل‌ها و برنامه‌های یادگیری ماشینی (Machine Learning) و آماری را ارائه می‌نماید.
  • مفهوم R به عنوان اکوسیستم: یک اکوسیستم با بیش از 7000 پکیج الگوریتم، آزمون داده‌ها و ارزیابی‌های مدلِ قابل اجرا روی Big Dataهای امروزی در صورت نیاز می‌باشد.

بررسی SQL Server 2016 R Services

SQL Server 2016 R Services، به معرفی یک شیوه ایده‌ال برای ارائه اطلاعات و دیدگاه‌های کسب‌و‌کار از طریق دانش داده‌ها می‌پردازد. به علاوه، یک تکنولوژی پیشرو در صنعت و قابلیت In-Database Analytics سریع و پیشگویانه به صورت Built-In را در قالب یک راهکار مقیاس‌پذیر و مقرون به‌صرفه ارائه می‌نماید.

مایکروسافت برای ارائه نسل بعدی تجزیه‌وتحلیل پیشرفته برای کسب‌وکارهای مختلف، دو گزینه را برای پیاده‌سازی معرفی می‌نماید.

  • گزینه In-Database، امکان فراخوانی مدل‌ها و اسکریپت‌های R را از طریق یک واسط کاربری استاندارد T-SQL را توسط برنامه‌های کاربردی فراهم می‌نماید. بنابراین فرآیند تجزیه‌وتحلیل پیشرفته بدون نیاز به حرکت و جابجایی داده‌ها عملی می‌گردد. همچنین امکان استفاده از پکیج RevoScaleR جهت آنالیز، مدل‌سازی و امتیازبندی مجموعه‌ی بزرگی از داده‌ها وجود خواهد داشت.
  • گزینه Standalone نیز امکان پیاده‌سازی Microsoft R Server را جهت ایجاد مدل‌ها و الگوریتم‌ها بدون نیاز به موتور پایگاه‌داده میسر نموده و از تمامی مزایای Microsoft R Server برای آنالیز، مدل‌سازی و امتیازبندی در این مقیاس استفاده می‌نماید.

مزایای SQL Server 2016 R Services

  • انعطاف‌پذیری و چابکی:

این تکنولوژی با ارائه قابلیت سهولت در عملیاتی نمودن، می‌تواند امکان کارکردن با داده‌ها در محیط On-Premise یا Hybrid را برای کاربر فراهم نماید. بنابراین کد مورد نظر یک بار نوشته شده و سپس می‌توان آن را در هر جایی پیاده‌سازی نمود. به طور خلاصه، کاربر می‌تواند به شیوه دلخواه خود عمل نماید.

  • عملکرد و مقیاس:

می‌توان حجم زیاد داده‌های امروزی را با عملکرد و مقیاس‌پذیری غیرموازی همگام نمود. به علاوه، زمان لازم برای دستیابی به اطلاعات و دید کاهش یافته و برنامه‌ریزی و اجرای کسب‌و‌کار چابک در آن واحد، میسر می‌گردد.

  • مقرون به صرفه بودن:

SQL Server 2016 R Services به عنوان بخش Native از SQL بدون نیاز به هر‌گونه سخت‌افزار جانبی به عنوان یک راهکار اقتصادی برای تجزیه و تحلیل پیشرفته در سطح سازمان به شمار می‌رود. این راهکار با افزایش سرعت دستیابی به نتایج حاصل از اطلاعاتِ مربوط به کسب‌و‌کار، در پول و زمان صرفه جویی می‌نماید.

ارائه R به صورت Open Source توسط مایکروسافت

R به عنوان یک زبان برنامه‌نویسی و همچنین یک پلتفرم تجزیه و تحلیل به صورت متن باز قابل دسترس می‌باشد. این تکنولوژی گام بزرگی در ساخت برنامه‌های کاربردی هوشمند و همچنین مشاهده مقادیر واقعی در Predictive Analytics یا تجزیه‌وتحلیل پیش‌بینی کننده، محسوب می‌شود. کشف اطلاعات و پیدا کردن دید نسبت به آن، اولین گام در استفاده از علم داده‌ در کسب‌وکار بشمار می‌رود.

مایکروسافت با SQL Server 2016 R Services و R Server، پیاده‌سازی ‌R را به سطح بالاتری ارتقا می‌دهد. SQL Server 2016 R Services و R Server با قابلیت‌هایی نظیر توسعه ساده و روان، سهولت در یکپارچه‌سازی، آزادی برای مقیاس‌بندی‌ و افزایش سرعت تا 100 برابر نسبت به R متن باز، از راهکارهای سازمانی برای تجزیه و تحلیل پیشرفته به شمار می‌روند.

کاربران R در SQL Server 2016

R دارای یک انجمن موفق و پررونق در گوشه و کنار دنیا بوده و در میان فارغ‌ التحصیلان فعلی و جدید (موج بعدی کارشناسان و آمارگران داده) از محبوبیت برخوردار است. به علاوه، از آنجاییکه به عنوان یک زبان برنامه‌نویسی با کاربرد وسیع به شمار می‌رود، متخصصان R که از SQL Server 2016 R Services استفاده می‌کنند، نیاز به آموزش کمی خواهند داشت.

SQL Server 2016 R Services

Scale R

ScaleR این امکان را برای Developerهای R ایجاد می‌کند تا بدون نوشتن برنامه‌های توزیع‌شده بتوانند به راحتی قابلیت محاسباتی را به حداکثر برسانند، که این امر دو مزیت را به همراه دارد:

  • عدم نیاز به مهارت Java، Python یا سایر مهارت‌های برنامه‌نویسی برای مهار قدرت Parallel System در سطح انبوه نظیر Hadoop و Teradata EDW
  • عدم نیاز به Parallel Programming . با ارائه قابلیت همسانی یا Parallelism به صورت Transparent برای Developerهای R، هیچ‌گونه کندی به واسطه پیچیدگی‌ در طرح برنامه موازی ایجاد نمی‌شود. این همسانی یا Parallelism به صورت Transparent در مجموعه Scale Algorithm ارائه می‌شود.

SQL Server 2016 R Services - مفهوم R

مطلب مفید بود؟


?