دریافت مقالات

زیرساخت

کاربرد Application Switchهای Cisco ACE – قسمت اول

122 مشاهده ۱۷ خرداد, ۱۳۹۵ 2

Application Switchهای Cisco ACE یا Application Control Engine، تکنولوژی جدیدی را در Application Switchهای نسل بعدی جهت ارتقای قابلیت دسترسی‌پذیری، عملکرد و امنیت برنامه‌های دیتاسنتر ارائه می‌نماید.

مجموعه Application Switchهای Cisco ACE شامل Cisco ACE Service Module برای سوئیچ‌های سیسکو سری 6500 ، روترهای سری 7600 سیسکو و Cisco ACE 4710 Appliance در یک قالب Standalone جهت استقرار دیتاسنترهای مجزا می‌باشد.

شرکت امن پایه ریزان کارن APK نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور تماس با کارشناسان

با دارا بودن مجموعه گسترده‌ای از قابلیت‌های تعدیل بار (Load Balancing) و سوئیچینگ محتوا (Content Switching)، درکنار معماری مجازی منحصر به فرد (شکل زیر) و همچنین کنترل دسترسی کاربر به صورت جزئی موجب کاهش زمان و هزینه ی استقرار برنامه، Built-Out و ارتقای عملکرد یا امنیت توسط  Cisco ACE می گردد. واحد IT و کاربران از طریق اجرای سریع‌تر برنامه، بهبود زمان پاسخگویی و حمایت از سرمایه‌گذاری بلندمدت، به طور مستقیم از مزایای فوق بهره می‌برند.

Cisco ACE

معماری مجموعه محصولات ACE سیسکو

قابلیت دسترس‌‌پذیری برنامه

مجموعه محصولات Cisco ACE، به منظور ارتقای قابلیت دسترسی‌پذیری برنامه از بهترین الگوریتم‌های سوئیچینگ محتوا در لایه 7 شبکه و تعدیل بار (Load Balancing) در لایه 4، به همراه نرم‌افزار و سخت‌افزار کاملا در دسترس استفاده می‌نماید. علاوه بر این، Cisco ACE جدیدترین سیستم Failover را به همراه مجموعه گسترده‌ای از بررسی‌ها در زمینه سلامت برنامه ارائه نموده و تضمین می‌نماید که ترافیک داده‌ها به سروری با دسترسی‌ بیشتر هدایت گردد. Cisco ACE با هدف کمک به تضمین قابلیت دسترس‌پذیری داده‌ها با (Cisco ACE Global Site Selector (GSS به عنوان سیستم دسترس‌پذیری دیتاسنتر چندگانه سیسکو ادغام می‌شود. Cisco GSS از طریق ایجاد  Connection Failover بین مراکز داده، موجب تضمین تداوم کسب و کار می‌گردد.

عملکرد برنامه

Cisco ACE با هدف سرعت بخشیدن به استفاده از برنامه توسط کاربران در دفتر کار یا خارج از محیط کار طراحی شده است. محصولات Cisco ACE از طیف وسیعی از قابلیت‌های سرعت‌بخشی (Acceleration) ، با هدف عملکرد مطلوب برنامه برای کاربران سیار و راه دور استفاده می‌نماید؛ در نتیجه زمان پاسخگویی برنامه و اثربخشی پروتکل‌ها را بهبود بخشیده و حجم پهنای باند را کاهش می‌دهد. تکنولوژی‌هایی نظیر فشرده‌سازی مبتنی بر سخت‌افزار، کدگذاری دلتا (Delta Encoding) و Flash Forward موجب بهبود عملکرد شده و زمان پاسخگویی را برای هر یک از کاربران نهاییِ داخلی یا خارجی، از طریق کاهش تاخیر (Latency) و انتقال داده‌ها برای تمامی برنامه‌های مبتنی بر HTTP، کاهش می‌دهد. همچنین Cisco ACE موجب بهبود عملکرد سرور از طریق Cache نمودن و Off-Load کردن SSL و TCP می‌گردد.

امنیت

این تکنولوژی به گونه ای طراحی شده است که به عنوان آخرین خط دفاعی سرور عمل می‌کند. محافظت در مقابل تهدیدهای برنامه و حملات (Denial-of-Service (DoS توسط این تکنولوژی، با استفاده از ویژگی‌هایی همچون بررسی دقیق Packet، امنیت پروتکل و شبکه و همچنین قابلیت‌های کنترل دسترسی به صورت کاملا مقیاس‌پذیر صورت می‌گیرد.

‌‌مزایای Application Switchهای Cisco ACE برای کاربران

مجموعه Application Switchهای Cisco ACE از چندین مزیت مهم برای کاربران برخوردار است که عبارتند از:

  • کاهش هزینه‌های جاری برای زیرساخت برنامه و ارتقای کارکرد سرور
  • ارتقای بهره‌وری کاربر نهایی از طریق بهبود دسترس‌پذیری برنامه و افزایش سرعت زمان پاسخگویی تا 500 درصد
  • کاهش هزینه برق و خنک‌سازی تا 400 درصد
  • افزایش سرعت Built-Out و استقرار برنامه تا 75درصد

در قسمت بعد که قسمت دوم(پایانی) از این سری مقالات می باشد به ارائه نکات مهم در رابطه با این تکنولوژی می پردازیم.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

کاربرد Application Switchهای Cisco ACE – قسمت اول

کاربرد Application Switchهای Cisco ACE – قسمت دوم (پایانی)

مطلب مفید بود؟


?