دریافت مقالات

زیرساخت

بررسی مجموعه IBM Storwize

31 مشاهده ۱ خرداد, ۱۳۹۵ 0

IBM Storewise

ارائه راهکارهای جدید Hybrid و All-Flash با نرم‌افزار IBM Spectrum Virtualize

امروزه، سازمان‌ها با حجم زیادی از داده‌های ایجاد شده توسط تجهیزات جدیدی مانند سنسورها، رسانه‌های اجتماعی، پلتفرم‌های سیار (Mobile) و موارد دیگر سر و کار دارند حجم این داده های جدید افزوده خواهد شد. از طرفی، داده‌ها مهمترین دارایی سازمان‌های امروزی به شمار می‌روند و زمینه موفقیت Cloud، Big Data و طرح‌های تجزیه و تحلیل را فراهم می‌نمایند. موفقیت سازمان‌ها در دستیابی به داده های ارزشمند، نیازمندِ یک معماری منسجم است تا کارایی مورد نیاز آن‌ها را با کمترین تلاش و هزینه ارائه نماید. آنها می توانند با ذخیره‌سازی مبتنی بر نرم‌افزار یا به عبارتی Software-Defined Storage به انعطاف‌پذیری و پاسخگویی- به همراه مقیاس‌پذیری و کارایی بالاتر- جهت برآورده نمودن نیازهای فعلی دست یابند.

در عصر Cloud، Big Data، تجزیه و تحلیل، محاسبات اجتماعی و Mobile، سازمان‌ها باید پاسخگوی نیازهای درحال تغییر حوزه Storage نیز باشند و در عین حال هزینه های صرف شده جهت نگهداری داده‌ها را نیز بهبود بخشند. واحدهای IT همواره باید خدمات بیشتری را با سرعت و کارایی مناسب تر ارائه نموده و اطلاعات را به صورت Real-Time ایجاد نمایند و تعامل بیشتری کاربران خود داشته باشند. بنابراین با در نظر گرفتن یک زیر‌ساخت مناسب می توان امکان اشتراک‌گذاری اطلاعات، تامین امنیت تراکنش‌ها و اطلاعات Real-Time را برای Clientها فراهم آورد.

شرکت امن پایه ریزان کارن APK نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور تماس با کارشناسان 021-88539044-5

مجموعه IBM Storwize، سازمان‌ها را از طریق پشتیبانی از Workloadهای جدید و مهم برای موفقیت آن‌ها جهت دستیابی به موارد اقتصادی مقرون به صرفه تر برای داده‌ها یاری می‌نماید. سیستم‌های Storwize می توانند حجم زیادی از داده‌های حاصل از برنامه‌های اجتماعی و سیار (Mobile) را کنترل نموده و علاوه بر آن، استقرار خدمات سریع و انعطاف‌پذیر Cloud را امکانپذیر نماید. همچنین عملکرد و مقیاس‌پذیری مورد نیاز جهت دستیابی به اطلاعات تکنولوژی‌های جدید را در کنار موارد فوق ارائه کند.

مجموعه IBM Storwize به عنوان یکی از راهکارهای برتر با هدف مجازی‌سازی Storage، با نرم‌افزار IBM Spectrum Virtualize که بخشی از مجموعه‌ی IBM Spectrum Storageمی باشد، ایجاد شده است و شامل تکنولوژی‌هایی است که محیط‌های مجازی را به منظور دستیابی به یک زیرساخت IT مقرون به صرفه، ساده‌ و مقیاس‌پذیرتر  ارتقا می‌بخشد. همگام با تسریع مستمر روند نوآوری، مجموعه Storwize به ارائه راهکارهای Hybrid وAll-Flash  پرداخته و ادغام سریع تکنولوژی‌های جدید IBM مانند تکنولوژی Real-Time Compression و Easy Tier و Vendor های Third-Party را میسر می‌سازد. برای مثال سیستم‌های  Storwize با تکنولوژی Bridgeworks SANrockIT به بهینه‌سازی استفاده از پهنای باند شبکه کمک می‌کند. مجموعه Storwize که در طیف وسیعی از سیستم‌های ذخیره‌سازی قابل دسترس می‌باشد، قابلیت‌های پیچیده‌ای را با کاربری آسان ارائه می‌نماید که به کنترل هزینه‌ها در کسب و کارهای در حال توسعه نیز کمک می‌کند.

قابلیت‌های مجموعه IBM Storwize

مجموعه IBM Storwize از نرم‌افزار IBM Spectrum Virtualize استفاده می‌کند که واسط کاربری و قابلیت‌هایی مشابه خط تولید را ایجاد می‌نماید. مجموعه Storwize به عنوان یک عامل استراتژیک در موفقیت کسب و کار ذخیره‌سازی IBM با هدف توسعه در آینده طراحی شده است.

این مجموعه که با هدف ارائه قابلیت‌های جامع به شکل موثرتری نسبت به گذشته طراحی شده است، کاربران را قادر می‌سازد تا منابع کمتری را  برای زیرساخت IT اختصاص داده و برنامه‌های جدیدی را برای پشتیبانی از کسب و کار اجرا نمایند. این فرآیند از طریق قابلیت‌های جدید و مبتکرانه ی سیستم Storwize امکانپذیر می‌گردد و به کاربران اجازه می دهد تا موارد زیادی را بهبود بخشند. در زیر به برخی از آن‌ها اشاره می گردد:

 • بهبود عملکرد با توجه به نسل بعدی معماری سخت‌افزاری
 • قابلیت ذخیره سازی داده‌های فعال با استفاده از Real-Time Compression تا پنج برابر بیشتر در Space2 
 • به کاربران اجاذه می دهد از Storage مجازی نهایت استفاده را برده و امکان استقرار سریع و انعطاف‌پذیر Storage را فراهم نمایند تا سرعت تبادل اطلاعات را در سرورهای مجازی حفظ کنند.
 • از Flash Storage به شکلی مقرون به صرفه استفاده نموده و استقرار داده‌ها در Storageهای مختلف را بهینه‌ می‌سازد. این امر موجب ارتقای عملکرد شده و هزینه سیستم‌های Multi-Tier را کاهش می‌دهد.
 • با پنج درصد از ظرفیت Flash Storage، عملکرد را تا سه برابر بهینه می‌نماید.
 • از داده‌ها با مانیتورینگِ Remote محافظت می‌نماید و در عین حال هزینه‌ها را کنترل نموده و از بهینه‌سازی مبتکرانه شبکه Bridgrworks SANrockIT استقبال می‌کند.
 • از پیکربندی Two-Site با دسترسی پذیری بالا (HA) همراه با IBM HyperSwap استفاده می‌کند.
 • قابلیت‌های پیشرفته‌‌ای را در سیستم‌های ذخیره‌سازی فراهم می‌آورد که برای سهولت در کاربرد طراحی شده‌اند.

ارائه مجموعه IBM Storwize

این محصول سازمانی All-Flash جهت ارائه عملکرد مطلوب با قابلیت‌های ذخیره‌سازی پیشرفته طراحی شده‌است.

راهکار ذخیره‌سازی فوق، بسیار انعطاف‌پذیر، با کاربری آسان و ذخیره‌سازی ترکیبی مجازی‌ طراحی شده است تا سازمان‌های متوسط نیز بتوانند جهت دستیابی عملکرد بالاتر به این تکنولوژی مجهز گردند.

 • IBM Storwize V5000F

راهکارهای سازمانی All-Flash که جهت ارائه عملکرد بالا برای پیکربندی‌های کوچک‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

راهکار Enterprise ذخیره‌سازی موثر و کارآمد، با کارایی بالا و Hybrid مجازی که به منظور توضیح شرایط داده‌های در حال توسعه و نیاز به ادغام زیرساخت‌ها با قابلیت‌های مناسب این سطح طراحی گردیده است. و علاوه بر آن منطبق با استانداردهای Telecommunication نیز می باشد.

شیوه های مورد تایید راهکارهای ISV

شرکت IBM جهت بهبود مستمر و ادغام برنامه‌های مجازی سازی به صورت یکپارچه، متعهد شده است تا بتواند نتایج کسب و کار را بهبود بخشیده و زمان دستیابی به ارزش های مورد نظر را کاهش دهد. این تعهد در فعالیت مداوم و مشارکت مستمر با شرکت‌های مستقل نرم‌افزاری نظیر Microsoft, Oracle, SAP, Symantec, VMware نمود می‌یابد.

ترکیب سیستم‌های Storwize با برنامه‌های برتر ISV می تواند انعطاف‌پذیری بیشتری را ایجاد و زیرساخت اطلاعاتی قدرتمندتری را برای کسب و کار ارائه نماید. راهکارهای سیستم‌ IBM Storwize برای انتخاب برنامه‌هایی مناسب می‌باشد که بر حوزه‌های مهمی نظیر پشتیبان‌گیری، بازیابی، دسترسی‌پذیری بالا یا HA، مجازی‌سازی سرور و بهینه‌سازی عملکرد و پایگاه‌داده تمرکز دارند. در ضمن IBM متعهد به مفاد مندرج در گواهینامه فروشندگان اصلی در صنایع مختلف نیز می باشد.

در زیر به دلایل استفاده از مجموعه محصولات IBM Storewize اشاره می‌کنیم:

 • بهبود عملکرد با نسل بعدی معماری سخت‌افزار
 • مقیاس‌پذیری بالا، انعطاف‌پذیری بیشتر و حمایت از سرمایه گذاری با کلاستر نمودن سیستم IBM Storwize
 • تغییر اقتصاد ذخیره‌سازی داده‌ها با استفاده از IBM Real-Time Compression
 • بهینه‌سازی Storageهای Tiered (مانند Flash Storage) با IBM Easy Tier
 • تبیین نیازهای امنیتی از طریق رمزگذاری داده‌ها در ذخیره‌سازهای موجود
 • بهبود روند بهینه‌سازی شبکه برای Remote Mirroring با استفاده از روش‌های همسان‌سازی (Replication) جدید
 • امکان انتخاب سیستم ذخیره سازی مورد نظر از میان طیف گسترده از موارد مقرون به صرفه و با قابلیت کاربری آسان
 • امکان دسترسی‌پذیری به برنامه‌ها به صورت مستمر از طریق انتقال پویا (Dynamic Migration)

 

مطلب مفید بود؟


?