دریافت مقالات

سرویس دهنده ها

بررسی امکانات و قابلیت‌های Operation Management Suite Backup

141 مشاهده ۱۵ دی, ۱۳۹۵ 2

Operations Management Suite Backup - OMS Backup

چالش‌های پشتیبان‌گیری

موضوع محافظت از داده‌ها با افزایش هزینه‌ها و پیچیدگی‌ در مدیریت فرآیند پشتیبان‌گیری همچنان یکی از چالش‌های اصلی در سازمان‌ها به شمار می‌رود. کسب‌وکارها بیش از پیش به تکنولوژی وابسته شده و بنابراین موضوع دسترس‌پذیری (Availability) برای آنان به امری حیاتی مبدل گردیده است. افزایش حجم داده‌های پشتیبان‌گیری با توجه به ضرورت وجود چندین نسخه از آن، حتی سریعتر از رشد حجم داده‌های تولیدی می‌باشد. از سوی دیگر نیز پذیرش تکنولوژی Cloud به معنای آن است که رویکردهای سنتی پشتیبان‌گیری ازجمله پشتیبان‌گیری بر روی Tape، بیش از این پاسخگوی تمامی نیازها نخواهد بود.

بهره‌مندی از تکنولوژی Cloud

افزایش چابکی یا Agility با بهره‌مندی از Azure برای مدیریت و ذخیره‌سازی پشتیبان‌گیری به کمک تکنولوژی Operation Management Suite یا به اختصار OMS محقق می‌گردد که یک راهکار پشتیبان‌گیری جهت ایجاد فرصت‌هایی برای استفاده از منابع Cloud و محافظت در سطح سازمانی برای مشتریان می‌باشد. OMS Backup، یک روند محافظت در محیط‌های مختلف و با تجهیزات و پروتکل‌های متفاوت را با کسری از هزینه‌ها و پیچیدگی‌های موجود در اغلب راهکارهای سنتی ارائه می‌نماید. ویژگی‌های امنیتی جدید و به روز این تکنولوژی در کنار مدل بسیار مقرون به صرفه آن برای نگهداری داده‌ها در بلند مدت، OMS Backup را به راهکاری ایده‌ال جهت حذف Offsite Tapeهای پرهزینه و غیر قابل اطمینان مبدل می‌سازد.

شرکت امن پایه ریزان کارن APK نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور تماس با کارشناسان 021-88539044-5

معماری Cloud-First

ساده و ایمن

OMS Backup، یک تکنولوژی (Software-as-a-Service (SaaS است که شرایط SLA را در سطح سازمانی پوشش می‌دهد. داده‌ها هرگز بدون انجام کدگذاری از دیتاسنتر خارج نمی‌شوند. استفاده این محصول از مدل Cloud به معنای بروز مشکلات کمتر در حوزه مدیریت و حداقل نگهداری می‌باشد.

مقیاس واقعی Cloud

در این خصوص می‌توان به قابلیت نگهداری داده‌های پشتیبان به مدت بیش از 99 سال و 9000 نقطه بازیابی و همچنین امکان نگهداری حجم نامحدود داده‌ها اشاره کرد. SaaS به دلیل نداشتن محدودیت‌های موجود در Infrastructure as a Services یا به اختصار IaaS، این قابلیت را داراست که به مقیاس واقعی Cloud دست یابد.

بازیابی هوشمندانه

با استفاده از این تکنولوژی، چابکی حاصل از رایانش ابری یا Cloud Computing در مبحث محافظت از داده‌ها وارد می‌گردد. بنابراین کاربران می‌توانند یک آیتم را از یک SharePoint و به طور مستقیم از Azure با استفاده از سرورهای مدیریت حفاظت از داده بازیابی نمایند.

از این تکنولوژی در سناریوهای متفاوتی می‌توان استفاده نموده که در زیر به برخی از آنها اشاره می‌گردد:

 • محافظت از برنامه‌های Born-in-the-Cloud در مقابل خرابی‌های حاصل از خطاهای انسانی یا کدهای مخرب
 • پشتیبان‌گیری از فایل‌ها و پوشه‌های Remote به طور مستقیم از Cloud که هزینه‌های سخت‌افزاری را حذف می‌نماید.
 • محافظت برنامه‌های Remote با بازیابی عملیاتی سریع از دیسک یا Cloud
 • محافظت از Private Cloudها بر اساس پلتفرم‌های متداول Hypervisor از جمله Hyper-V
 • محافظت عالی از Workloadهای مایکروسافت شامل SQL ،SharePoint و Exchange

مزایای مهم استفاده از OMS Backup

محافظت در هر مکان

معمولا داده‌های کاربران و برنامه‌های کاربردی آنها در هر مکان بر روی Client، سرور و یا Cloud قرار دارند. OMS Backup می‌تواند از برنامه‌های کاربردی مهم و حیاتی شامل SharePoint ،Exchange ،SQL، فایل‌ها و پوشه‌ها، سرورهای ویندوز، Windows Clientها و ماشین‌های مجازی Azure IaaS محافظت نماید.

جایگزین مناسب برای Tape

تکنولوژی OMS Backup می‌تواند جایگزین مناسبی برای Tape‌ها باشد که به طور سنتی برای نگهداری بلند مدت داده‌ها مورد استفاده قرار گرفته است؛ ضمن اینکه این تکنولوژی چابکی (Agility) و قابلیت اطمینان (Reliability) بیشتر، صرفه‌جویی عمده در هزینه‌ها، زمان بازیابی کوتاه‌تر و قابلیت نگهداری برای بیش از 99 سال را برای کاربران به همراه خواهد داشت.

مدیریت ساده و هماهنگ

هدفِ این تکنولوژی، ارائه یک تجربه مدیریتی ساده و هماهنگ است که به طور مستقیم از Cloud ارائه می‌گردد. به عنوان مثال، کاربر می‌تواند قابلیت حفاظت را در سه مرحله شامل انتخاب سناریو، انتخاب مدت زمان نگهداری و انجام پشتیبان‌گیری فعال نماید.

محیط‌های قابل پشتیبانی

از این تکنولوژی می‌توان در شرایط زیر استفاده نمود:

Cloud

 • Private Cloud و Cloud های Host شده
 • Public Cloud: Azure

Hypervisor

 • Hyper-V 2008 R2, Hyper-V 2012 R2, Hyper-V 2016
 • VMware 5.x to 6.0 (به زودی عرضه می‌شود)

اجزای On-Premise

 • Microsoft Azure Recovery Services Agent برای فایل‌ها و پوشه‌ها
 • Microsoft Azure Backup Server برای برنامه‌های کاربردی سازمانی به صورت Remote
 • System Center: Data Protection Manager برای برنامه‌های کاربردی سازمانی

برنامه‌های کاربردی پشتیبانی شده

این تکنولوژی قابلیت پشتیبانی از برنامه‌های کاربردی زیر با ورژن‌های قید شده را دارد.

 • Microsoft SQL: SQL 2005, SQL 2008 R2, SQL 2012 SP2, SQL 2014
 • Microsoft Exchange: Exchange 2007, Exchange 2010, Exchange 2013
 • Microsoft SharePoint 2007, SharePoint 2010, SharePoint 2013

مطلب مفید بود؟


?