دریافت مقالات

امنیت

بررسی کاربردهای Splunk APP برای Stream

211 مشاهده ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۵ 5

کسب آگاهی Real-time نسبت به عملکرد برنامه و تجربه مشتری در Splunk App برای Stream

به دلیل آنکه امروزه محیط برنامه‌ها، پیچیده و ترکیبی می باشد و کسب آگاهی در مورد عملکرد برنامه و زیرساخت‌های اساسی آن نیز کار ساده ای نیست، این اطلاعات اغلب در Siloها قرار داشته و دسترسی به آنها دشوار می‌باشد. علاوه بر آن ماهیت غیر شفاف خدمات Cloud نیز دسترسی به اطلاعات را مشکل کرده است. بنابراین ارائه راهکار در این مورد، بسیار وقت گیر خواهد بود، که این امر تاثیرات منفی بر تجربه مشتری خواهد داشت.

Splunk for stream

Splunk APP برای Stream، یک راهکار ساده و قابل توسعه به شمار می رود که دیدگاهی Real-time را در مورد برنامه و زیرساخت آن بدون ابزارسازی دقیق (Instrumentation) ارائه می نماید. این برنامه به صورت غیرفعال داده‌های مربوط به عملکرد برنامه‌ی Streaming را جمع آوری نموده و جهت تحلیل در اختیار پلتفرم Splunk قرار می دهد. این داده‌ها از کلیه تراکنش های برنامه، زمان پاسخ، Query های پایگاه داده، Latencyها، داده‌های مربوط به عملکرد ذخیره‌سازی و شبکه، مشاهده ایمیل و موارد دیگر جمع آوری می شود و این در حالی است که عملکرد سیستم‌های مانیتورینگ را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد. این گستردگی داده‌‌ها، به همراه اطلاعات Real-time در مورد تراکنش‌های مشتری، به کسب آگاهی دقیق از تجربیات مشتری و دستیابی به SLA ها کمک می‌کند. قابلیت‌های مانیتورینگ برنامه کاملا قابل تنظیم بوده و از ماهیت پویای برنامه‌های در حال اجرا در Cloud پشتیبانی می‌نمایند.

شرکت امن پایه ریزان کارن APK نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور تماس با کارشناسان 021-88539044-5

دسترسی سریع به داده های Streaming، تیم‌های پشتیبان برنامه، عملیات، توسعه، امنیت و سایر گروهها را قادر می سازد، تا زمان ارائه راهکار را به طرز چشمگیری کاهش داده و قابلیت دسترسی به برنامه را افزایش دهند. از طریق ارتباط داده‌های جمع آوری شده از طریق Splunk App برای Stream با سایر داده‌های کاربردی و زیرساختی در Splunk (از جمله Logها، Metric و رخدادها)، امکان دستیابی به یک دیدگاه جامع در مورد قابلیت دسترسی، عملکرد و کاربرد خدمات برای این برنامه و مدیران IT فراهم می گردد.

قابلیت مشاهده‌ی عملکرد برنامه‌ها و تجربیات کاربران

استفاده از Splunk App برای Stream، یک دید فوری نسبت به تراکنش‌های برنامه، خطاهای HTTP و محتوای وب ایجاد می‌نماید. علاوه بر آن، زمان پاسخ یا Response Times را با کسب آگاهی کامل درمورد زنجیره عرضه‌ی برنامه بهبود می‌بخشد. تمامی Query ها و Latencyهای پایگاه داده، بدون آنکه عملکرد پایگاه داده تحت تاثیر قرار گیرد، تصویرسازی (Visualize) می شود. رکوردی از کلیه تراکنش‌های کاربر جهت کسب آگاهی از تجربه نهایی او تهیه می گردد.

Splunk App برای Stream

مانیتور نمودن فعالیت و عملکرد پایگاه های داده توسط Splunk App برای Stream

بدون آنکه تاثیری بر روی عملکرد پایگاه داده داشته باشد، اطلاعاتی در مورد Latency و Queryهای آن پایگاه داده کسب می‌کند. همچنین اطلاعاتی در مورد کلیه فعالیت‌های پایگاه داده، تراکنش‌ها و عملکردها برای توسعه دهندگان و تیم برنامه ارائه می نماید. علاوه بر موارد فوق، موجب درک فعالیت پایگاه‌داده جهت بررسی دقیق و کارآمد، امنیت و مدیریتِ تغییر (Change Management) می شود.

DB-activity

بهبود و ارتقای اطلاعات و امنیت برنامه با تحلیل DNS

ارتباطات DNS به صورت Real-time، با هدف شناسایی کاربران نامناسب و رفتار برنامه، جمع آوری، تحلیل و پردازش می گردند. از تحلیل DNS جهت پیشگیری از Overload سرور و ممانعت از افزایش زمان پاسخگویی استفاده می شود. دامنه های (Domain) پردرخواست جهت تطبیق، امنیت یا اطلاعات کسب و کار شناسایی می شوند.

dns-activity

ارائه اطلاعات سریع و بلادرنگ از داده های شبکه Streaming

زمان ارائه کاهش یافته و از Stream های جدید با استفاده از Wizard پیکربندی استفاده می شود. پروتکل‌ها به سادگی ایجاد، تنظیم و انتخاب می شوند و فیلدهای مورد علاقه، سفارشی می گردند.  Streamها جمع‌آوری شده و فیلترها برای مانیتورینگ عملکرد مقرون به صرفه به کار می روند.

splunk-stream

به طور خلاصه می توان از ویژگی های این تکنولوژی به موارد زیر اشاره نمود:

  • دستیابی به دیدگاه Real-time در مورد عملکرد برنامه بدون ابزارسازی (Instrumentation) دقیق
  • درک و آگاهی از خدمات Cloud
  • تسریع زمان تحویل همراه با ارائه نرم افزارهای قابل ارتقا با کاربری آسان
  • ارائه سریع اطلاعات بدون اثرگذاری بر سیستم‌های مانیتور شده

مطلب مفید بود؟


?