دریافت مقالات

سرویس دهنده ها

بررسی قابلیت های Zenoss ZenPack در زیرساخت های همگرا (CI)

142 مشاهده ۴ مرداد, ۱۳۹۵ 5

Zenoss ZenPack های زیرساخت همگرا چیست

توسعه‌ی مانیتورینگ یکپارچه IT برای زیرسا‌خت‌های همگرا یا Converged Infrastructure

چالش‌های کسب‌و‌کار

امروزه چابکی در کسب‌و‌کار منوط به آن است که یک سازمان، سرویس‌های جدید خود را با چه سرعت و اعتباری به بازار عرضه نماید. زیرساخت‌های همگرا یا به عبارتی (Converged infrastructure (CI، به عنوان سیستم‌های از پیش پیکربندی شده که شامل منابع Compute، Network و Storage می‌باشند، روش‌های سریع‌تری را برای ایجاد و اجرای سرویس‌های IT ارائه می‌نمایند.

با این وجود، مانیتور نمودن Stack (پشته) به عنوان بخش جدانشدنی از محیط پیرامون شما، ممکن است چالش برانگیز باشد. برای مثال Stack یا پشته‌ی Cisco UCS، به همراه مجموعه قدرتمندی از ابزارهای مدیریتی و APIهای مخصوص ارائه می‌گردد. تلفیق تکنولوژی‌های نوین CI با فرآیندهای مانیتورینگ استاندارد IT جهت ایجاد اعتبار برای سرویس‌های End-to-End ضروری می‌باشد.

شرکت امن پایه ریزان کارن APK نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور تماس با کارشناسان 021-88539044-5

ZenPack چیست؟

ZenPack، یک ماژول نرم‌افزار است که دسترسیِ مانیتورینگ Zenoss Service Dynamics را به تمام بخش‌های زیرساخت ارائه سرویس گسترش می‌دهد. این تکنولوژی، داده‌های مربوط به عملکرد و دسترس‌پذیری را جمع‌آوری نموده و رویدادهای حاصل از منابع مدیریت‌شده‌ی خاص را مانیتور می‌نماید. ZenPack ها به Zenoss Service Dynamics یا Zenoss Core متصل می‌گردد تا داده‌های مربوط به عملکرد و دسترس‌پذیریِ هر یک از منابع را در کنسول یکپارچه Zenoss به عنوان بخشی از مدیریت استاندارد منابع، تاثیر سرویس و همچنین دیدگاه‌های تجزیه و تحلیلی ارائه نماید.

بیش از 100 مورد ZenPack با هدف کمک به مشتریان در فرآیند مانیتورینگ منابع معمول شرکت، توسط Zenoss ارائه شده است. علاوه بر این، سازمان‌های IT می‌توانند ZenPack سفارشی خود را ایجاد نموده یا از بیش از 250  مورد ZenPack ارائه شده توسط شرکت Zenoss استفاده نمایند.

Commercial این محصول Zenoss صرفا جهت استفاده ی مشتریان Zenoss Service Dynamics تولید و پشتیبانی گردید.
Open Source این محصول Zenoss با دانلود رایگان در دسترس عموم قرار گرفت. Zenoss برای مشتریان Zenoss Service Dynamics و Community برای مشتریان غیرتجاری پشتیبانی می‌گردد.
Community Community Zenoss تولید و پشتیبانی گردید.
Custom کاربران Zenoss می‌توانند ZenPack مختص خود را نوشته یا اینکه برای توسعه ZenPack از Zenoss Professional Services استفاده نمایند.

ZenPack برای منابع زیرساخت همگرا

Zenoss با ارائه ZenPack برای Cisco UCS، این قابلیت را برای سازمان‌ها ایجاد می‌کند تا به سرعت فرآیند مانیتورینگ CI را با دید End-to-End خود نسبت به زیرساخت سرویس، ترکیب نمایند. Zenoss Service Dynamics از ابتدا با هدف یکپارچه‌سازی فرآیند مانیتورینگِ زیرساخت‌های پویا ایجاد شده و یک دید کنسولی را نسبت به دسترس‌پذیری و عملکرد مجازی‌سازی سرور CI، اجزای ذخیره‌سازی و شبکه‌بندی در IT ارائه می‌نماید.

به دلیل قابلیت‌های فوق، Zenoss برای سازمان‌هایی که زیرساخت‌های همگرا را انتخاب می‌نمایند، یکی از گزینه‌های مطلوب برای مانیتورینگ به شمار می‌رود.

Stack یا پشته‌ی CI را می‌توان با ترکیبی از ZenPack برای Cisco UCS، VMware vSphere و ZenPack ذخیره‌سازی NetApp یا EMC به طور کامل مانیتور نمود. با انجام این کار در زمان مناسب می‌توان رابطه‌ی بین بارکاری (Workload) سیستم عامل و ماشین مجازی، پروفایل سرویس و Host مجازی‌سازی شده و همچنین Datastore و Storage مبتنی بر LUN را درک نمود. علاوه بر این می‌توان وابستگی‌ بین اجزای متعددی که سرویس برنامه IT را تشکیل می‌دهند، Trace نمود. در حال حاضر می‌توان از موارد ذیل به عنوان قابلیت‌های IT نام برد:

  • ترسیم روابط بار‌کاری
  • پیگیری وابستگی‌های بین اجزا و زیرساخت‌های پویای اساسی
  • تشخیص دلیل اصلی بروز رویدادها و تاثیر آن بر سرویس‌دهی

عملکرد ZenPack

ZenPack این قابلیت را برای مشتریان ارائه می‌نماید تا مانیتورینگ زیرساخت‌های CI را در تمامی منابعِ دیتاسنتر سنتی خود یکپارچه نمایند. ZenPackهای تجاری با این هدف ارائه شدند تا سازمان‌های IT را در انجام موثر و کارآمدتر عملیات‌های مانیتورینگ یاری نموده و به طور مرتب توسط تیم مهندسی Zenoss به روز‌رسانی گردد تا آخرین نسخه‌های Cisco ،VMware ،EMC و NetApp را پشتیبانی نماید.

Zenoss ZenPack های زیرساخت همگرا

Zenoss ZenPack های زیرساخت همگرا

* به Zenoss Service Dynamics Service Impact نیاز دارد.

** علاوه بر گزارش‌های استاندارد که درZenoss Console ارائه شده است.

*** به Zenoss Service Dynamics Analytics نیاز دارد.

مطلب مفید بود؟


?