APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

اقدام Cisco جهت جابجایی Workloadها در پی همکاری Oracle و Ravello

به تازگی اخباری مبنی بر اقدام سیسکو  جهت دستیابی به CliQr به عنوان ابزار پورتابل‌سازی Workload، بلافاصله بعد از دستیابی شرکت اوراکل به Ravello Systems اعلام گردید. Ravello و CliQr سرویسی را پیشنهاد داده اند که در آن به طور گسترده در مورد ارائه تغییراتی در زمینه ی قابلیت انتقال Workloadها، صحبت شده است. باتوجه به اینکه Vendorهای مختلف دارای پیشنهادات متفاوتی در این باره می‌باشند (ارائه، آزمایش و توسعه Cloud، Sandboxing امنیتی و غیره)، اما فرضیه اصلی همیشه یکسان است: توانایی به دست گرفتن Workloadهایی که احتمالا در زیرساخت On-Premise قرار دارند و همچنین جمع آوری و انتقال آن به بخش دیگری از زیرساخت مجموعه.

اغلب این مورد برای جابجایی یک سرویس On-Premise به Cloud مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما این امکان نیز وجود دارد  که برای موارد دیگر نیز از این روش استفاده گردد. ذکر این نکته حائز اهمیت است که CliQr قبلا با Cisco همکاری داشته و پیش از این نیز برخی از ابزارهای آن در تعدادی از محصولات و سرویس‌های مختلف سیسکو استفاده شده است.

هم اکنون زمان مناسبی برای حرکت کلی در Hybrid Cloud محسوب می‌شود. با توجه به ارزیابی‌های انجام شده، هیچ یک از فروشندگان به یک تناسب بسیار مطلوب بین بازار و محصول دست نیافته اند. موضوع عمومی که باعث نیاز داشتن سازمان‌ها به استفاده از Hybrid Cloud می‌ شود، حجم رو به رشد آن‌هاست. در پی اعلام همکاری IBM و VMware در هفته گذشته، مسلما شاهد آن خواهیم بود که مشتریان VMware بتوانند Workloadهای خود را به IBM Cloud منتقل نمایند.

علاوه بر این، دیدگاه دوگانه‌ای نسبت به انواع مختلف Cloud و On-Premiseها نیز به طور قابل توجهی تعدیل شده و دیدگاه‌ها در این زمینه واقع‌بینانه‌تر شده اند، این دیدگاه بیان می‌کند که جهان به مرور زمان، دستخوش تغییر می‌گردد و همواره گزینه‌های زیرساختی متفاوتی قابل استفاده خواهد بود.

Rob Salvango، معاون بخش توسعه شرکت Cisco اظهار داشت که امروزه مشتریان باید حجم زیادی از برنامه‌های پیچیده و مختلف را در تعداد زیادی از Cloud ها کنترل نمایند. سیسکو با CliQr قادر خواهد بود خدمات نوینی را در راستای کنترل آسان چرخه حیات (Life Cycle) برنامه ها در محیط Hybrid Cloud به مشتریان ارائه نماید.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

طبق اعلام سیسکو، CliQr موجود طبق روال قبلی قابل استفاده خواهد بود اما پلتفرم آن با محصولات اصلی Cisco، ارتباط عمیق‌تری می‌یابد. انتظار می‌رود که این قرارداد در سه ماهه سوم سال به نتیجه برسد و CliQr به بخشی از واحد تجاری Cisco Insieme تبدیل گردد.

اشتراک ایمیل