APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

5 دلیل برای استفاده از ابزارهای ویدیو کنفرانس در کسب و کارهای کوچک

زمانی که یک ملاقات حضوری ترتیب می‌دهیم، تمامی افراد را درگیر محدودیت‌های نسبتا سختی می‌کنیم. همه‌ی افراد باید در موقعیت یکسانی دورهم جمع شوند به علاوه اینکه باید اطمینان حاصل گردد که یک سالن کنفرانس یا دفتر، که برای همه‌ی شرکت‌کنندگان کارآمد باشد وجود دارد. برای استفاده از ابزارهای ویدیو کنفرانس، هیچ شرطی لازم نیست به خصوص اگر یک SMB با فضای‌کاری محدود و کارکنانی باشید که که بطور معمول سفر کرده و یا نیاز به ارتباط از راه دور دارند.

همانطور که SMBها به دنبال فعال‌کردن همکاری‌های به موقع، بدون محدودیت‌های ملاقات‌های درون دفتری هستند، ابزارهای ویدیو کنفرانس ترکیب قانع‌کننده‌ای از عملکرد قوی، قیمت مناسب و استفاده‌ی آسان است. SMBها می‌توانند از چنین پلتفرم‌هایی استفاده کنند تا بسیاری از امور را انجام دهند، از برگذاری جلسات آنلاین داخلی با Screen Sharing گرفته تا ملاقات با مشتریان احتمالی از طریق ویدیوی HD.

بیایید در عمق بیشتری به این مزیت‌ها بپردازیم تا بتوانیم راهکارهای مختلف را ارزیابی کرده و بهترین نرم‌افزار ویدیو کنفرانس را برای تیم خود انتخاب کنیم. در اینجا 5 دلیل برای بهره‌بردای SMB  از ابزارهای ویدیو کنفرانس را بررسی خواهیم کرد.

 1. همکاری مداوم‌تر و ساده‌تر

زمانی که شرکت‌کنندگان یک جلسه در یک مکان نیستند، داشتن پلتفرم با ثبات برای اتصال، حیاتی است. شرکت‌کنندگان چه از تلفن وصل شوند، چه تبلت، کامپیوتر یا تجهیزات تماس تصویری اختصاصی. WebEx اجراشدن را با این موارد تنظیم می‌کند:

 • سازگاری تجهیزات منعطف، پشتیبانی از تجهیزات سیار و دسکتاپ درکنار هرگونه تجهیزات تصویری مبتنی بر استانداردها.
 • قابلیت پیوستن از یک Web Client بدون نیاز به دانلودکردن چیزی.
 • عملکرد Call Me برای پیوستن تنها با جواب دادن به تلفن.
 • پیوستن سریع از طریق WebEx Productivity Tools در Toolbar.

دکمه‌ی سبز و بزرگ آشنا در WebEx زندگی را برای همه آسان کرده، مهم نیست کجا هستند یا از چه تجهیزاتی استفاده می‌کنند. طبق برآورد TechValidate از کاربران Cisco، %93 از آنها بر این نظر بودند که استفاده از ابزرهای ویدیو کنفرانس روابط تجاری و تعاملات آنها را بهبود بخشیده است.

مشاوره رایگان جهت راه‌اندازی سرویس ویدیو کنفرانس WebEx و ارائه راهکارهای دور کاری توسط کارشناسان شرکت APK – تماس با شماره ۵ ,۸۸۵۳۹۰۴۴-۰۲۱

 1. بهره‌وری بهتر

در بهترین حالت، نرم‌افزار کنفرانس ویدیویی از همکاری سودمند و به موقع در هر مکانی پشتیبانی می‌کند. برآورد Forrester در سال 2018 نشان می‌دهد تقریبا سه چهارم تصمیم‌گیرندگان IT گفته‌اند که تعداد کلی تماس‌های تصویری طی دوسال اخیر افزایش پیدا کرده و دستاوردهای حال حاضر در بهره‌وری کارمندان اشاره می‌کند.

در مقایسه با جلسات فقط صوتی، ابزارهای ویدیو کنفرانس و  Web بهره‌وری بهتری ایجاد می‌کنند. این امر از طریق موارد زیر صورت می‌گیرد:

به حداقل رساندن عدم تمرکز: جلساتی که فقط به صورت صوتی برگذار می‌شوند، باعث انجام امور به صورت Multi-Task می‌شوند که موجب افزایش عدم تمرکز و حواس‌پرتی می‌شود.. به لطف ویدیو‌های با کیفیت، WebEx به شرکت کنندگان کمک می‌کند تا متمرکز بمانند.

کوتاه نگه‌داشتن جلسات: جلسات طولانی محکی به تمرکز همه شرکت‌کنندگان می‌زند. با ساده‌سازی فرآیندها برای ملحق شدن و شرکت‌کردن در جلسات، بهترین نرم‌افزار کنفرانس تصویری از تاخیرها و قطع و وصل شدن‌ها که زمان ملاقات را افزایش می‌دهند جلوگیری می‌کند.

فراهم‌کردن عملکرد بهتر: ابزارهای ویدیو کنفرانس به ما این امکان را می‌دهند که فارغ از دیدن شخصی که در آن‌سوی خط قرار دارد کارهای دیگری نیز انجام دهیم. Screen Sharing، ضبط جلسات آنلاین، Webcasting و کارهای بسیار دیگری که امکانات متفاوتی را برای SMBها فراهم می‌کنند.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره سرویس ویدئو کنفرانس Cisco WebEx

 1. موارد کاربرد متنوع و زیاد

صاحبان کسب‌وکارهای کوچک و تیم‌هایشان معمولا نقش‌های زیادی بر عهده دارند. از فروش گرفته تا پشتیبانی از مشتریان، یک کارمند یکسان ممکن است چندین وظیفه مختلف را در طول روز بر عهده داشت باشد که این امر نیاز به مجموعه‌ای از ابزارهای همکاری متنوع را قوت می‌بخشد. اینجا جایی است که یک راهکار کنفرانس ویدیویی منعطف و ادراکی مانند WebEx سودمند است.

با WebEx می‌توان:

 • تمامی جلسات مشارکتی را برگزار کرد تا بروزرسانی‌های آموزنده درباره‌ شرکت فراهم شود.
 • یک وبینار را برای نمایش یک محصول جدید، میزبانی نمود و یا یک شریک مطمئن را به پروژه‌ای ترغیب کرد.
 • متمرکزکردن آموزش‌ها برای سازمان‌هایی مانند HR، با Q&A، نظرسنجی و Screen Sharing.
 • فراهم کردن پشتیبانی فنی با کیفیت و به موقع برای مشتریان و کاربران در سراسر جهان.
 • تسهیل کردن همکاری درونی و با مشتریان احتمالی و رسمی برای تیم‌های فروش.

 سرویس Cisco WebEx Meeting، راهکاری ساده برای برگزاری ویدئو کنفرانس

ویدیوهای بیشتر درباره WebEx
 1. یکپارچه‌سازی بی‌نقص

کنفرانس ویدیویی زمانی که با سایر جریان‌های کاری یکپارچه می‌شود دیگر نیازی نیست تا برای بار دوم به زمانبندی یک جلسه حتی فکر کنیم. WebEx با تمامی نرم‌افزارهای تقویمی اصلی مانند Google Calendar، Microsoft Outlook و Office 365 کار می‌کند. دعوت از هرکسی راحت و بدون مشکل است.

به علاوه، می‌توان با استفاده از Toolهای داخلی مانند Salesforce، Slack یا Microsoft Teams ملاقات‌ها را برگزار کرد. زمانی که با WebEx بطور تصویری با شخصی ارتباط برقرار می‌کنیم، این یکپارچگی‌ها ساختارهای کمک‌کننده‌ای برای بهبود جلسات فراهم می‌کنند.

 1. کاهش هزینه‌های سفر

بودجه‌ی SMB معمولا اندک است با میزان اندکی کمک برای هزینه‌های غیر منتظره. یک سیستم کنفرانس ویدیویی می‌تواند با کاهش نیاز به سفرهای گران، باعث بهینه‌سازی هزینه‌ها شود.، چه این سفر میان دفترهای دو شرکت باشد یا سفرهایی برای ملاقات با مشتریان احتمالی یا کنفرانس‌ها.

کنفرانس‌ ویدیویی مادام العمر WebEx فضایی را تداعی می‌کند که گویی همه در یک اتاق باهم حاضرند، حتی وقتی از هم دور هستند. بنابراین باید از رفت وآمد و سفرهای کاری صرف نظر کرده و بر پروژه‌هایی تمرکز کنیم که برای SMB ما بیشترین اهمیت را دارند.

اشتراک ایمیل