APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

تسریع پیاده‌سازی OpenStack با Dell EMC و Red Hat

ارائه‌دهندگان خدمات در هر کجای دنیا با چالش‌هایی مانند افزایش CAPEX و OPEX برای زیرساخت‌های موجود شبکه، مدت زمان طولانی ارائه به بازار برای خدمات جدید یا بروزرسانی شده، فرسایش قیمت و حاشیه در مدل‌های کسب‌و‌کار موجود و کاهش سرعت نوآوری برای ایجاد فرصت‌های درآمدزایی تازه مواجه هستند. برای پاسخ به این چالش‌ها، ارائه‌دهندگان خدمات در سرتاسر جهان به دنبال دگرگونی دیتاسنتر‌های خود، از معماری‌های اختصاصی و انعطاف‌ناپذیر به مدلی تجزیه‌شده با معماری‌های باز هستند که به آن‌ها توانایی افزایش انعطاف‌پذیری، کارآمدی و مقیاس‌پذیری زیرساخت را می‌دهد.

کمپانی‌های Dell EMC و Red Hat بیش از یک دهه است که با هم کار می‌کنند تا راهکارهایی را که به طور مشترک طراحی شده و کاملا تایید شده هستند ارائه نمایند تا به ارائه‌دهندگان خدمات در این دگرگونی کمک کنند. در نشست OpenStack در برلین، انتشار آخرین نسخه‌ی Dell EMC Ready Architecture برای Red Hat OpenStack Platform v13.0 برای ارائه دهندگان خدمات ارتباطی و همچنین ارائه کنندگان خدمات وب (Hosting) و سازمان‌های سطح بالا اعلام شد.

چندین بهبود صورت گرفته است تا ارائه‌دهندگان خدمات بتوانند به سرعت OpenStack را پیاده‌سازی نمایند. این بهبود‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

  1. پشتیبانی از نسخه‌ی Red Hat OpenStack 13 Queens: Red Hat OpenStack 13 آخرین نسخه می‌باشد و شامل چندین بهبود کلیدی است:
  • تمام خدمات Red Hat OpenStack Platform حالا Containerize شده هستند؛ خدماتی از جمله، (OpenStack Networking (Neutron)، OpenStack Block Storage (cinder و OpenStack Shared File Systems (Manila).
  • Red Hat OpenStack Director از ارتقای سریع از Red Hat OpenStack Platform 10 به Red Hat OpenStack Platform 13 پشتیبانی می‌نماید.
  • یکپارچه‌سازی ماشین مجازی Real-Time مبتنی بر کرنل و Real-Time KVM Compute Role برای بارهای کاری NFV با هدف پشتیبانی از Guestها با الزاماتی سختگیرانه در میزان تاخیر (Latency).
  • یکپارچه‌سازی ماشین مجازی Real-Time مبتنی بر کرنل (KVM) و Real-Time KVM Compute Role برای بارهای کاری NFV با هدف پشتیبانی از Guestها با الزاماتی سختگیرانه در میزان تاخیر (Latency).
  • OpenDaylight پلتفرمی انعطاف‌پذیر، ماژولار و Open SDN است که اکنون با انتشار این نسخه، به طور کامل تحت پشتیبانی قرار دارد.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

  1. پشتیبانی از سوییچ Dell EMC S5428-ON : S5248-ON یک سوئیچ Top-Of-Rack است که چندین گزینه از پورت‌های 25GbE SFP28 را برای Storage و سرور داخل رک ارائه می‌نماید. ویژگی‌های کلیدی S5248-ON شامل Buffering بهبودیافته، جداول Forwarding بالاتر و پشتیبانی سخت‌افزاری برای VXLAN لایه 3 است و در همین حال پشتیبانی از Open Networking ادامه می‌یابد.
  2. سیستم عامل لینوکسCumulus : برای پشتیبانی از ارائه‌دهندگان خدماتی که با Linux کار می‌کنند و می‌خواهند از ساختار Ethernet VPN یا به اختصار EVPN متعلق به Border Gateway Protocol لایه 3 (BGP) برای دیتاسنترها استفاده کنند، این نسخه از لینوکس به عنوان سیستم عامل شبکه پشتیبانی می‌کند که روی سوئیچ Dell EMC S5248 Open اجرا می‌گردد.
  3. بهبود‌های NFV: بهبود‌های NFV و قابلیت‌های جدیدی که مشتریان خواستار آن‌ها بودند شامل OVS-DPDK، SR-IOV با Neutron فعال، پشتیبانی از MTU که از فریم‌های Jumbo آغاز می‌شود و Neutron DVR می‌باشند.
  4. به علاوه، Dell EMC همچنان دارای یکی از جامع‌ترین پوشش‌ها از درایورهای Ironic برای آماده‌سازی Bare-Metal روی سرورهای Dell EMC است و درایورهای IPMI، iDRAC و RedFish را پوشش می‌دهد. Dell EMC همچنین اولین شرکت ارائه‏دهنده‌ی سروری است که دارای گواهی Red Hat Bare Metal برای سرورهای PowerEdge می‌باشد (به علاوه‌ی Red Hat OpenStack Platform، Linux و GlusterFS).

با وجود اینکه Dell EMC Ready Architecture برای Red Hat OpenStack Platform به عنوان یک شروع مطرح شده است، قابل درک است که ارائه‌دهندگان خدمات ممکن است روی یک معماری که شامل بهترین راهکارهایشان است استانداردسازی انجام داده باشند. Dell EMC با ارائه‌های Professional Services که به طور خاص برای پاسخ به نیازمندی‌های این دسته از افراد ایجاد شده است، سفارشی‌سازی راهکار‌ها را تسهیل می‌نماید.

در آینده Dell EMC و Red Hat به همراه هم، به یکپارچه‌سازی قابلیت‌هایی که ارائه‌دهندگان خدمات خواستار آن‌ها هستند، ادامه خواهند داد تا پیچیدگی نصب را کاهش داده، عملیات‌ها را خودکارسازی نموده و ارائه‌ی خدمات جدید را به صورت یکپارچه ممکن سازند.

اشتراک ایمیل