APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

نتایج جالب یک هوش مصنوعی در آزمون ورودی دانشگاه توکیو !

دانش ‌آموزان ژاپنی بایستی به زودی با هوش مصنوعی برای ورود به دانشگاه ها رقابت کنند !

انستیتو ملی توکیو (National Institute of Informatics) برنامه ی هوش مصنوعی (Artificial intelligence) طراحی کرده است که بتواند نمره‌ای بالاتر از نمره میانگین در آزمون ورودی دانشگاه که شامل ریاضی ، فیزیک ، انگلیسی و تاریخ است ، کسب کند . این برنامه ۵۱۱ امتیاز ‌از ۹۵۰ را به دست آورده است که از میانگین ملی که ۴۱۶ بوده ، بالاتر است. در حالی که انتظار می‌ رفت این برنامه ی هوش مصنوعی (AI) در ریاضی نمره بسیار خوبی کسب کند ، سوالات تاریخ را به نحوی عالی جواب داده است با اینکه پاسخ به این سوالات نیاز به مهارت‌ های یادگیری طبیعی برای استنتاج دارد.

محققان NII از سال ۲۰۱۱ در حال کار بر روی این برنامه ی هوش مصنوعی  هستند که پروژه روبات Todai نام دارد . این پروژه به رهبری
Noriko Arai که پروفسور دانشگاه در ژاپن می باشد ، در حال پیگیری است . جرقه ی این پروژه در ذهن این استاد زمانی زده شد که به این موضوع  که آیا یک روبات می‌ تواند سنگین ‌ترین آزمون ورودی در ژاپن ، برای ورود به دانشگاه توکیو را شکست دهد یا خیر؟ فکر می کرد ،. تیم او به طراحی یک AI که بتواند در آزمون بین‌المللی سال ۲۰۱۶ نمره بالایی کسب کند تا در سال ۲۰۲۱ قادر به ورود به دانشگاه توکیو شود ، امیدوارند.

هوش مصنوعی از زمان تلاش ‌های آزمایشی اولیه ‌اش در سال ۲۰۱۳ راهی طولانی پیموده است. بر طبق گزارش ها، اکنون به اندازه کافی پیشرفت کرده است تا ۸۰ درصد شانس دریافت امتیاز برای ورود به ۴۴۱ دانشگاه خصوصی و ۳۳ دانشگاه دولتی را داشته باشد . اما AI هنوز برای امتحان اصلی آماده نیست ، زیرا آزمون ورودی شامل نوشتن مقاله نیز هست که Todai برای آن نیاز به مهارت‌های پیشرفته‌ای دارد که هم چنان در حال تکمیل می باشد .

اشتراک ایمیل