APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

ادغام پلتفرم BPM با ECM توسط Alfresco

امروزه فضای File Sharing و همسان‌سازی (Synchronization) سازمانی‌ یا به اختصار EFSS بسیار رقابتی می‌باشد. با وجود تعداد زیاد شرکت‌های فعال در این زمینه و سرمایه‌گذاری‌های فراوانی که صرف فضاهای EFFS شده است، افراد می‌توانند برخی اقدامات دفاعی را پیش‌بینی نمایند اما گاهی اوقات با بدشانسی مواجه می‌گردند.

Alfresco یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه‌ی مدیریت محتوای سازمانی یا به اختصار ECM می‌باشد. با وجود اینکه امروزه اکثر شرکت‌ها در مورد مدیریت محتوایCloud  و یا EFSS صحبت می‌کنند؛ برخی شرکت‌ها با تکیه بر دیدگاه قدیمی خود، همچنان از ECM استفاده می‌نمایند. با در نظر گرفتن این موضوع Alfresco با تردیدهایی جهت ارائه خدمات به شرکت‌ها مواجه شده است.

ادغام ECM (مدیریت محتوای سازمانی) با پلتفرم BPM (مدیریت فرآیند کسب‌وکار) توسط Alfresco به گونه‌ای است که فراتر از روش‌های فعلی عمل می‌نماید. به عبارت دیگر Alfresco قصد دارد فرآیند کاری را پیرامون فایل‌های سازمانی قرار دهد که این موضوع هدفی مطلوب در این زمینه به شمار می‌رود. فایل‌ها به نوبه خود یک بخش بسیار کوچک از این فرآیند محسوب می‌شوند. موضوع مورد توجه، قرار دادن این فایل‌ها در فرآیند کسب‌وکار اصلی می‌باشد که این امر از سوی برخی افراد، مورد توجه زیادی قرار گرفته است.

Alfresco، متکی بر بالاترین استانداردهای باز بوده و محصولی را ارائه می‌دهد که در Cloud، محیط‌های Hybrid و On-Premise نیز قابل استفاده می‌باشد. این ادعا وجود دارد که Alfresco بیش از هفت بیلیون Document را برای 11 میلیون کاربر در سراسر جهان کنترل و مدیریت می‌نماید. برخی از مشتریان منتخب Alfresco شاملAmnesty International, Cisco, DAB Bank, FOX, NASA, PGA Tour و Sony Entertainment می‌باشند.

به تازگی Alfresco، مفهوم جدیدی به ‌نام PCM یا مدیریت همکاری و فرآیند معرفی نموده است. این ویژگی‌های جدید، سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا فایل‌ها را در جریان فرآیند بکار گیرند.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

از دیدگاه رقابتی، مدیران Alfresco توضیح می‌دهند که چرا این فرآیند یک گام پیش‌تر از  Dropbox و Boxes قرار دارد. John Newton، مدیر ارشد تکنولوژی و موسس Alfresco اظهار داشت: “با توجه به شک و تردیدهایی که در کسب‌وکارهای مختلف برای استفاده از سرویس‌های Cloud، جهت اشتراک‌گذاری Critical Content یا محتوای حیاتی و ضروری وجود دارد، Dropbox و Boxes برای دستیابی به یک جایگاه ثابت در شرکت‌ها همچنان تلاش می‌کنند. در این میان، بزرگترین چالش آن است که اکثر شرکت‌ها قصد ندارند داده‌های خود را با Critical litigation  و محتوای شناسایی شده (Discovery Content) ترکیب نمایند. شکاف‌های ایجاد شده به دلیل نقض امنیت یا داده‌ها موجب نگرانی شرکت‌ها در مورد SaaS شده است.

در عین حال مشاغل فعال در دنیای دیجیتال به دنبال ادغام فرآیندهای کاری با پلت‌فرم‌های خود می‌باشند. آنها دریافته‌اند که شرکت‌های پیشرو در EFSS جهت ارائه این نوع یکپارچه‌سازی با نقصان روبرو هستند. از طرف دیگر، اکثریت کاربران عنوان می‌کنند که برای استفاده از محتوای غیرضروری، Dropbox و Box، گزینه‌های مناسب‌تری می‌باشند.

اشتراک ایمیل