APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

دسترسی کاربران مایکروسافت به Amazon Web Service با سرویس Active Directory

آمازون ، سرویسAWS  Directory  را برای Active Directory – سرویس مدیریت کاربران و پیاده سازی مدیریت‌ احراز هویت مایکروسافت – راه‌ اندازی کرده است.

استفاده از Active Directory در فضای ابری آمازون ، شرکت‌ ها را قادر می­سازد تا اپلیکیشن هایی مثل SQL Server ، Sharepoint و اپلیکیشن های سفارشی تولید شده با .Net را بر روی AWS ( Amazon Web Service ) بیاورند که این موضوع برای کسب‌ و کارهایی که قصد مهاجرت از نظام سنتی استفاده از نرم‌ افزارهای مایکروسافت به‌ سوی Cloud  را دارند ، مفید است .

زمانی که شرکت ‌ها از این سرویس استفاده می ‌کنند ، یک جفت Domain Controller ایجاد می‌ شود که متصل بهCloud  مجازی و خصوصی کاربر و مبتنی بر ویندوز Server 2012 R2 می ‌باشد . هر Domain Controller در منطقه ی واحد تحت اختیار کاربر ولی مجزا از هم  ، ایجاد می ‌شوند و آمازون مؤلفه ‌های اصلی مسائل مدیریتی ازجمله نظارت بر Host ، تکرار داده‌ ها و … را اداره می ‌کند.

مدیران سیستم قادر خواهند بود تا میان Active Directory محلی و Active Directory موجود در Cloud آمازون Trust Relationship  برقرار کنند تا از این طریق کاربران بتوانند با یک ‌بار ورود ، به هر دو سیستم دسترسی داشته باشند. این خدمات ابتدا برای یک ماه یا ۷۵۰ ساعت به ‌صورت رایگان قابل استفاده است ، اما بعد از این بازه زمانی ، هزینه ی این سرویس ۰٫۴۰ دلار در هر ساعت خواهد بود.

این سرویس ، حرکت جالبی برای آمازون است زیرا یکی از محصولات کلیدی که مایکروسافت برای جا انداختن خدمات Cloud خود در شرکت‌ های بزرگ استفاده می‌ کند ، Azure Active Directory است . Azure یک پیاده سازی مبتنی بر Cloud و مدیریت ‌احراز هویت مایکروسافت و سرویس مدیریت کاربران و سایر خدمات Cloud شرکت مایکروسافت می باشد .در واقع این سرویس راهی برای انتقال بخشی از یک کسب ‌و کار به Azure است . البته که مایکروسافت سپس می ‌تواند شرکت ‌ها را وادار به استفاده از دیگر خدمات Cloud خود کند.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

اینکه آمازون چگونه در آینده می ‌تواند این سرویس را گسترش دهد و با Azure به رقابت بپردازد ، به‌ خصوص تلاش آمازون در زمینه ی مبارزه با مایکروسافت برای تسلط بر بازار عمومی فضای Cloud جالب ‌توجه خواهد بود.

اشتراک ایمیل