APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

آمازون اولین کتاب فروشی غیرمجازی خود را در سیاتل افتتاح کرد!

ممکن است ارتباط آمازون با مغازه‌ای از جنس سیمان و آجر عجیب به نظر برسد، اما پس از مدتی بدان عادت خواهید نمود. آمازون نخستین کتاب فروشی غیرمجازی خود را در “University Village” در شهر سیاتل در یک مرکز خرید روباز افتتاح خواهد کرد.

برخلاف وبسایت آمازون که از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را می‌فروشد، این فروشگاه یک کتاب فروشی واقعی است که تنها کتاب‌ خواهد فروخت، هر چند مانند بسیاری از کتاب فروشی هایی که به دلیل افزایش فروش کتاب‌های الکترونیکی ضربه دیده‌اند؛ کتابخوان‌های Kindle  را نیز دارا می‌باشد.

یک تفاوت این کتابفروشی با سایر کتابف روشی‌ها این است که کتاب‌ها به جای این که با عطف کتاب و روی هم چیده شوند، با جلد در معرض نمایش قرار داده می‌شوند. همچنین کمپانی آمازون از مزیت اطلاعاتی که در دو دهه گذشته ، از توجه مخاطبان به کتاب‌های پرفروش تر ، به دست آورده ، بهره می برد.

بر اساس گزارش روزنامه سیاتل تایمز، این کتاب فروشی  لقب بهتربن فروشنده را  با خود یدک می کشد زیرا کتاب‌هایی که ساکنین ایالت علاقه‌مند به خریدشان هستند را عرضه می‌کند. به علاوه؛ عنوان‌هایی به فروش می‌رسد که در وسایت خرده فروشی الکترونیکی خود آمازون رتبه بالایی کسب نموده‌اند. چنانچه کتاب‌ هایی در این
کتاب فروشی به فروش نرسند، آمازون این قدرت را دارد که آن کتاب‌ ها را به انتشارات‌ شان بازگرداند.

نایب رییس کتاب‌های آمازون ” Jennifer Cast ” نتوانست  در مورد وجود احتمال احداث کتاب فروشی های بیشتر ، به انتشاراتی‌ها اطلاعاتی ارائه دهد. به گفته وی در حال حاضر تمرکز روی کتاب فروشی‌ در سیاتل است ، اما امید است که این کتاب فروشی ، تنها کتاب فروشی‌شان نباشد.

اشتراک ایمیل