APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

معرفی vSphere 6.7 Update 3

سرانجام شرکت VMware بروزرسانی سوم نسخه vSphere 6.7 را معرفی کرد. این نسخه از vSphere به همراه بهبودهایی در راستای ارائه پلتفورم ابری ایمن، بهینه و با کارایی بهتر به بازار ارائه گردید. در کنار تمام بهبودها و افزوده‌شدن درایور‌های جدید؛ قابلیت های جدیدی نیز برای ساده‌سازی و افزایش کارایی به این نسخه افزوده گردیده است.

پشتیبانی از چندین vGPU شرکت NVIDIA

VMware vSphere 6.7 Update 3 از چندین GPU مجازی NVIDIA GRID (که با نام vGPU شناخته می‌شوند) برای ماشین‌های مجازی که نیاز به گرافیک بالا و یا سطح پردازشی بالا دارند، پشتیبانی می‌کند. در این نسخه کاربران می‌توانند برای هر ماشین مجازی حداکثر تا 4 vGPU تعریف کنند. این ویژگی به مشتریان اجازه می‌دهد فعالیت‌های گرافیکی و پردازشی خود را وسعت دهند و همچنین به صورت چشمگیری سرعت فعالیت‌های Machine Learning را افزایش دهند.

 

پشتیبانی از پردازنده APD EPYC نسل دوم

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

این نسخه از vSphere با نسل دوم از پردازنده‌های AMD EPYC سازگاری کامل دارد. اخیرا شرکت‌های AMD و VMware برای ارائه قابلیت‌های امنیتی و سایر ویژگی‌های پردازنده‌های قدرتمند AMD EPYC نسل دوم، اعلام به همکاری نزدیک برای هماهنگی بهتر سخت افزار و نرم افزار در نسخه‌های آینده VMware vSphere کرده بودند؛ که این امر می‌تواند به عنوان یک گام مهم در این راستا شناخته شود.

قابلیت تغییر vCenter Server PNID

(PNID (Primary Network IDentifier of vCenter Server یا همان “نام سیستم” نامی است که هنگام پیاده‌سازی vCenter Server تنظیم می‌کنید و به صورت FQDN می باشد. در نسخه‌های قبلی امکان تغییر این نام بعد از نصب وجود نداشت، اما در این نسخه در صورتی که بعد از نصب نیاز به تغییر PNID بوجود آید، این کار انجام پذیر است.

معرفی vSphere 6.7 Update 3

پشتیبانی از DNS پویا

DNSDynamicیا DDNS پروتکلی است که برای بروزرسانی پویا یک DNS سرور با اطلاعات جدید استفاده می‌شود. پیش از DDNS مدیران سیستم بایستی به صورت دستی، اطلاعات ذخیره شده برروی DNS سرورها را پیکربندی می‌کردند. زمانی که (VCSA (vCenter Server Appliance به همراه یک IP پویا که از DHCP سرور گرفته شده است، نصب می‌گردد؛ در صورتی که پس از نصب IP VCSA تغییر ‌می‌کرد، رکوردهای DNS لازم بود به صورت دستی تنظیم شود تا Hostname به درستی کار کند.

با معرفی vSphere 6.7 Update 3، استفاده از DNS پویا امکان پذیر شده است. از آنجا که تغییرات رکوردهای DNS در دیتا‌سنتر مشتریان امری متداول است، VCSA قدرت آن را خواهد داشت تا خود را به صورت پویا برروی DNS سرورها ثبت کند.

بهبود درایورها

شرکت VMware بهبودهایی در VMXNET3 نیز ارائه کرده است تا یکسری ویژگی های جدید از قبیلGuest Encapsulation Offload و UDP و پشتیبانی از ESP RSS درEnhanced Networking Stack را پشتیبانی کند. در حال حاضر می توان با درایور VMXNET3 V4 محاسبه Checksum از Encapsulated Packets را به شبیه‌ساز دستگاه مجازی ارسال کند و شما می‌توانید RSS را برروی UDP و ESP Packetها در زمان نیاز اجرا کنید.

بروزرسانی‌های مختلفی همراه با این نسخه عرضه شدند که در ذیل برخی از درایورهای بروزرسانی شده را مشاهده می‌کنید:

 • VMware nvme
 • Microchip smartpqi
 • Marvell qlnativefc
 • Broadcom lpfc/brcmfcoe
 • Broadcom lsi_msgpt2
 • Broadcom lsi_msgpt35
 • Broadcom lsi_msgpt3
 • Broadcom lsi_mr3
 • Intel i40en
 • Intel ixgben
 • Cisco nenic
 • Broadcom bnxtnet
اشتراک ایمیل