APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

قابلیت های جدید Asterisk 16.0

در زیر به بررسی ویژگی های جدید Asterisk 16.0 با جزئیات بیشتر می پردازیم:

ارتقاء کیفیت تماس ویدئویی در WebRTC

به تازگی در Asterisk اقداماتی صورت گرفته است تا کیفیت تماس ویدیویی، به‌وسیله‌ی WebRTC بهبود یابد. هم اکنون نیز از هر دو REMB و NACK پشتیبانی به‌عمل می‌آید، REMB به پهنای‌باند قابل‌دسترس اندازه‌گیری‌شده‌ی هر Client اجازه می‌دهد که تجمیع شده و برای فرستنده‌ی ویدیو ارسال شود؛ از این طریق سایز فشرده‌سازی کاهش می‌یابد تا همخوانی بهتری با پهنای‌باند قابل دسترس داشته باشد. NACK به هر Client اجازه می‌دهد که درخواست ارسال مجدد صادر کرده یا خودِ Asterisk از Client درخواست ارسال مجدد نماید و از این طریق اطمینان حاصل کند که Packetهای گمشده بهتر مدیریت شوند.

عملکرد PJSIP

در نسخه جدید Asterisk، کیفیت عملکرد PJSIP بهبود یافته تا تعداد زیادی AOR بدون افزایش زمان Startup و مصرف CPU کمتر، ممکن شود.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

رویدادها و پیام‌رسانی کنفرانس

پیام‌های متنی که با استفاده از ConfBridge و از طریق یک Conference Bridge ارسال شده باشند، در Asterisk 16.0 به باقی شرکت‌کنندگان نیز ارسال می‌شود. هنگامی‌که Conference Bridge با گزینه‌ی enable_events تنظیم شده باشد، حین رخ دادن رویدادها در Conference Bridge، یک JSON Payload نیز به‌عنوان یک پیام متنی ارسال می‌نماید تا اطلاعاتی در اختیار هر Client قرار بگیرد.

app_originate

در نسخه 16 آستریسک، گزینه‌ی «a» اضافه شده است که تماس‌ها را به‌صورت غیر‌هم‌زمان قرار می‌دهد. برنامه‌ی کاربردی به‌جای اینکه منتظر پاسخ کانال مبدا بماند، بلافاصله باز می‌گردد.

app_queue

در حال حاضر می‌توان طبق تعریف فایل پیکربندی، برای اعضای استاتیک یک Wrap-Up Time را به‌جای Per-Queue، به‌صورت Per-Member تنظیم کرد. پشتیبانی از Pre-Dial Handler نیز اضافه شده است تا Subroutineها را بتوان بر روی کانال‌های تماس‌گیرنده یا مخاطب تماس Invoke کرد.

PJSIP AMI

در این نسخه از آستریسک، قابلیت AMI اضافی نیز افزوده شده تا اطلاعات بیشتری در خصوص پیکربندی بررسی شود. گزینه‌ی PJSIPShowAors تمام AORها و PJSIPShowAuths تمام بخش‌های احراز هویت را لیست می‌کند و PJSIPShowContacts مخاطبان را نمایش خواهد داد.

 

اشتراک ایمیل