APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

ارتقای تکنولوژی Azure ExpressRoute

سرویس ExpressRoute Azure متعلق به شرکت مایکروسافت، سازمان‌ها را قادر می‌سازد که به طور شخصی و مستقیم به سرویس‌های Cloud مایکروسافت متصل شده و در نتیجه تجربه‌ی استفاده از شبکه را به صورت قابل‌ پیش‌بینی‌تری نسبت به اتصالات اینترنتی قدیمی فراهم می‌آورد. ExpressRoute در سطح جهانی در ۴۲ مکان Peering در دسترس است و توسط یک Ecosystem بزرگ شامل بیش از ۱۰۰ ارائه‌دهنده‌ی اتصال پشتیبانی می‌شود که این امر مشتریان را ترغیب می‌نماید تا برای اتصال شبکه‌های On-Premise خود به Azure از ExpressRoute به عنوان بخشی حیاتی برای مدیریت و اجرای برنامه‌ها و سرویس‌های مهم به لحاظ عملیاتی، استفاده ‌نمایند.

تلاش سیسکو برای ارائه Azure ExpressRoute

با گسترش ExpressRoute توسط مایکروسافت در Azure، سازمان‌هایی که مشتری این سرویس هستند از شناخته شدن هرچه بیشتر مشکلاتی که در شبکه‌های داخلی‌شان با معماری‌های Hybrid رخ می‌دهد، سود می‌برند. این مشکلات می‌توانند روی بارهای کاریِ مهم به لحاظ عملیاتی که در Cloud اجرا می‌شوند، تأثیرگذار باشد.

برای پاسخگویی بهتر به مشکلات شبکه‌های On-Premise که معمولاً نیاز به تخصص فنی و عمیق در شبکه دارد، مایکروسافت با سیسکو همکاری نزدیکی را آغاز کرده تا تجربه‌ی بهتری در استفاده از شبکه را برای مشتری فراهم نماید. این همکاری می‌تواند منجر به حل چالش ‌برانگیزترین مشکلات شبکه سازمان‌هایی شود که از Azure ExpressRoute استفاده می‌کنند.

سیسکو اعلام نموده که گسترش همکاری این شرکت با مایکروسافت موجب ارائه عملکردهای جدیدی از شبکه‌ خواهد شد کهCisco  برای Azure ExpressRoute فراهم می‌نماید. همچنین مایکروسافت نیز متعهد شده است که با سیسکو و دیگر شرکایی که تجربه‌ی بسیاری در زمینه‌ی شبکه دارند همکاری کند تا با استفاده از تجربیات آن‌ها، حرکت رو به جلو این شرکت شتاب یافته و سرعت حرکت مشتریان به سوی Azure افزایش یابد.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

علاوه بر این موارد Cisco نیز برای مشتریان قابلیت‌های متمرکز بیشتری برای پشتیبانی و راهنمایی در مورد Azure ExpressRoute فراهم می‌کند که بیشتر شبکه‌های On-Premises موردنظر هستند.

قابلیت‌های مانیتورینگ جدید برای ExpressRoute

برای ارائه قابلیت دید بیشتر نسبت به ترافیک شبکه‌ی ExpressRoute، ویژگیNetwork Performance Monitor  یا به اختصار NPM برای این تکنولوژی در اواسط ماه فوریه در شش منطقه در دسترس قرار خواهد گرفت. NPM به مشتریان این توانایی را می‌دهد که به طور مداوم مدارهای ExpressRoute خود را مانیتور کنند و از چندین معیار کلیدی شبکه از جمله دسترس‌پذیری، میزان تأخیر (Latency) و توان عملیاتی (Throughput) مطلع شوند، به علاوه اینکه نمایی گرافیکی از توپولوژی شبکه فراهم می‌کند. تکنولوژی NPM برای ExpressRoute به سادگی از طریق پرتال Azure قابل پیکربندی می‌باشد تا مانیتورینگ اتصالات به سرعت آغاز شود.

Endpoint monitoring (مانیتورینگ Endpoint) در ExpressRoute، به مشتریان این توانایی را می‌دهد که اتصال را نه تنها برای سرویس‌های PaaS (مانند Azure Storage) بلکه برای سرویس‌های SaaS همچون Office 365 نیز مانیتور کنند. مشتریان می‌توانند دائماً میزان تأخیر، Jitter، Packet Loss و توپولوژی مدارهایشان را از هر سایتی برای سرویس‌های PaaS و SaaS اندازه‌گیری کنند و از آن‌ها مطلع باشند؛ همچنین به زودی پیش‌نمایش جدیدی از Endpoint Monitoring برای ExpressRoute در دسترس قرار خواهد گرفت.

اشتراک ایمیل