APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

همکاری BlueJeans و Dolby جهت بهبود کیفیت کنفرانس ویدیویی

به تازگی همکاری BlueJeans و Dolby برای بهبود کیفیت ارتباط کنفرانس ویدیویی خبر ساز شده است که علاوه بر این همکاری، از ارائه‌ی Remote Desktop Control و به‌روزرسانی‌ برای سایر محصولات نیز اخباری منتشر شده است.

با اعلام ورود BlueJeans به یک همکاری مشترک با شرکت Dolby، مشتریان از این پس شاهد بهبود کیفیت کنفرانس ویدیویی این شرکت خواهند بود. Dolby نیز با هدف بهبود شفافیت تماس‌ کاربران خود اقدام به همکاری با این شرکت ارائه‌دهنده‌ی سرویس کنفرانس ویدیویی نموده است.

در بخشی از این قراردادِ خرید آمده است که BlueJeans تکنولوژی Dolby Voice را در سرویس تماس‌های صوتی و تصویری خود استفاده خواهد نمود. به این ترتیب مزایایی از جمله کاهش نویز هنگام برقراری تماس و نرمال‌سازی سطح صدای افراد مختلف حاضر در کنفرانس به دست می‌آید.

به اعتقاد Krish Ramakrishnan مدیرعامل شرکت BlueJeans، با اینکه این شرکت ارائه‌دهنده‌ی سرویس جلسات ویدیویی می باشد اما ارتباطات صوتی باکیفیت، اهمیت بیشتری در مقایسه با ارتباطات ویدیویی با کیفیت بالا دارد.

وی اظهار داشت: نظرخواهی انجام شده از کاربران نشان داده است که افراد ویدیوکنفرانس با کیفیت تصویری پایین‌تر اما صدای بهتر را بسیار باکیفیت‌تر از زمانی ارزیابی می‌کنند که کیفیت تصویر بالا بوده اما کیفیت صوتی ضعیف می‌باشد.

با توجه به ضرورت رقابت با Startupهایی مانند Zoom، شرکت‌های بزرگی همچون Cisco، مایکروسافت و گوگل در بازار ویدیوکنفرانس، بهبود کیفیت تماس‌ها اقدامی مهم از سوی شرکت BlueJeans می‌باشد.

به علاوه، این شرکت از ارائه‌ی به‌روزرسانی‌هایی از جمله پشتیبانی از قابلیت کنترل کامپیوترهای شرکت‌کنندگان در جلسه به صورت Remote خبر داده است. Remote Desktop Control امکان سخنرانی و اجرای زنده‌ و همچنین پشتیبانی از تکنولوژی‌های مختلف را در یک ویدیوکنفرانس فراهم می‌آورد که پیشتر جای خالی آن در سرویس WebEx‌ احساس می‌شد.

مشاوره رایگان راه‌اندازی سرویس ویدیو کنفرانس توسط کارشناسان شرکت APK – تماس با شماره 5 ,88539044-021

در پی مشارکت در زمینه‌ی تکنولوژی Dolby، این دو شرکت متعهد شدند تا این سرویس Voice را در اختیار تمام مشتریان سرویس ویدیوکنفرانس قراردهند.‌ به علاوه BlueJeans درنظر دارد برای اتاق‌های جلسه به ایجاد ارتباط میان Dolby Voice Conference Phone و محصول تولید خود یعنی Huddle بپردازد. این Speakerphone یک لایه‌ی صوتی اضافی فراهم می‌کند که به تفکیک و تشخیص صدای افراد مختلف در طول کنفرانس تلفنی یاری می‌رساند.

BlueJeans همچنین از مشارکت با Kaptivo نیز خبر داده است که اشتراک‌گذاری محتوای موجود بر روی Whiteboard در ویدیوکنفرانس را تسهیل می‌کند. Kaptivo یک دوربین تصویربرداری را به فروش می‌رساند که می‌تواند پس از ضبط نوشته‌ی کاربران، آنها را برای مشاهده‌ی سایر شرکت‌کنندگان غیرحضوری جلسه انتقال دهد.

BlueJeans Primetime درحال‌حاضر از قابلیت Pre-event Registration نیز برخوردار می‌باشد که برگزارکنندگان وبینارها و سخنرانی‌ها با استفاده از این سرویس امکان شناسایی شرکت‌کنندگانی را که به موقع در کنفرانس حضور یافته‌اند، فراهم می‌کند.

لازم به ذکر است که پشتیبانی از Dolby Voice در نسخه‌ی بتا به زودی در دسترس عموم قرار می‌گیرد اما قابلیت‌های Remote Desktop Control و Event Registration در‌حال‌حاضر مهیا بوده و عملکردهای دیگر نیز به زودی عرضه می‌گردد.

اشتراک ایمیل