APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

ارتقاء CDN با استفاده از تجهیزات سیسکو جهت بهبود تجربه کاربری

اخیرا Cisco اعلام کرده است که شرکت +Canal به صورت استراتژیک، تصمیم گرفته است تا Content Delivery Network یا به اختصار CDN جدید خود را با استفاده از نرم‌افزار Cisco IOS XR بر پایه پلتفرم سری Cisco NCS 5516 بنا کند.

مشکلات تکنولوژیکی در بازار رسانه تشدید شده است، مضاف بر آن نیاز‌های شبکه‌ای و توقعات به سرعت تغییر می‌کنند. مصرف‌کنندگان توقع دارند که محتوای بیشتری را بدون کوچکترین تأخیر دریافت کنند. شرکت هایی مانند +Canal باید خود را با تکنولوژی‌هایی تطبیق دهند که به آن‌ها اجازه دهد که انعطاف پذیرتر و سریع‌تر در مسیر تولید و پخش محتوا عمل کنند.

ویژگی CDN جدید

این زیرساخت CDN جدید، برای +Canal این ویژگی‌ها را ارائه می‌نماید:

حجم بهبود یافته برای رسیدگی به افزایش ترافیک پیش‌بینی شده که با مصرف هرچه بیشتر محتوا بیشتر می‌شود.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

مقاومت بهینه برای محافظت از سرویس‌های حیاتی +Canal در برابر هر گونه خرابی در هسته و در Edge شبکه.

سادگی با شبکه‌ای سر‌راست برای اجرا، ساده برای درک و همچنین ساده برای حفظ و نگه‌داری.

باز بودن با شبکه‌ای بر پایه استاندارد‌های باز با این هدف که امکان همکاری حداکثری را در ارتباط با Vendorهای تجهیزات میسر کند.

نحوه کار CDN سیسکو

از آنجایی که حداکثر ترافیک مصرفی ثبت شده توسط +Canal در سال گذشته 500 گیگابایت در ثانیه بوده، CDN جدید به نحوی طراحی شده که در روز راه‌اندازی توانایی ارائه 1 ترابایت در ثانیه را داشته باشد.این CDN توسط POPهای دوقلو برای ارائه محتوای برنامه زنده و درخواستی پشتیبانی می‌شود.

بنوئیت چمین، معمار شبکه در Canal+، می‌گوید: «ما احتیاج به معماری شبکه CDNی داشتیم که در آینده کارآمد باشد و نه تنها توانایی تطبیق با رشد شدید ترافیک را داشته باشد، بلکه قادر به افزایش رضایت مشتریان با ارائه سرویس‌های فوق‌العاده بادوام نیز باشد. شرکت Cisco با تکامل مداوم برای ادغام پیشرفت‌های تکنولوژیکی پیشرو، به ما کمک می‌کند تا بهتر بتوانیم نیازمندی‌های بازارِ همیشه در حال تغییر را پوشش دهیم

سامیت آرورا، معاون ریاست بخش شبکه‌ی ارائه دهندگان سرویس (Service Provider Networking) شرکت Cisco می‌گوید:”گروه +Canal یک شرکت پیشرو در تهیه محتوای ویژه و شبکه‌های موضوعی می‌باشد.” و در ادامه ذکر کردند که: “ما همیشه از همکاری با پیشتازان صنعت‌های مختلف خرسند می‌شویم و باور داریم که سیستم NCS 5516 به +Canal کمک خواهد کرد تا تجربه‌هایی عالی برای مشتریانشان فراهم کند..”

چشم انداز سیسکو

Cisco با نوآوری‌های تکنولوژیکی در 5G، Routing، تجربه کاربران (همراه، کابلی و ثابت), خودکارسازی و تکنولوژی فیبر نوری در حال پیشتازی در این صنعت است. این شرکت با تیم حرفه‌ای تجربه‌ی بدست آمده از مشتریان خود، به ارائه دهندگان سرویس، شرکت‌های رسانه‌ای و اینترنتی این امکان را می‌دهد که هزینه و پیچیدگی کارشان را کاهش داده، شبکه‌های‌شان را ایمن کرده و وسعت بخشند و همچنین سودآوری خود را نیز افزایش دهند.

اشتراک ایمیل