APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

بررسی قابلیت های جدید VMware Horizon به عنوان یک برنامه کاربردی

 با توجه به اینکه در شرایط کنونی کار کردن به صورت Remote و یا دورکاری مرسوم شده، در نتیجه بسیاری از سازمان‌ها در سراسر دنیا به VMware Horizon و Horizon Cloud رو آورده‌اند تا بطور ایمن منابع سازمانی خود را برای کارمندان ارائه دهند. اما در این بین باید توجه داشت دسکتاپ‌های مجازی و پلتفرم‌های برنامه‌های کاربردی بطور یکسان ساخته نشده‌اند زیرا ارائه سریع محیط‌های کاری مجازی به تعداد قابل توجهی از End Userها، ممکن است چالش‌های خود را به همراه داشته باشد. با قابلیت‌های Horizon و امکانات پیاده‌سازی منعطف در تمامی Cloudهای On-Premises و Public، سازمان‌ها به منابع دسترسی سریع خواهند داشت.

معرفی راهکار مجازی‌سازی دسکتاپ VMware Horizon

ویدیوهای بیشتر در مورد VMware Horizon

معرفی Workspace Security VDI

Workspace Security VDI دسکتاپ مجازی و راهکار برنامه کاربردی ایمن را ارائه می‌دهد که توسط یک Vendor طراحی و تست شده است، با ترکیب Horizon و VMware Carbon Black Cloud در یک راهکار واحد و یکپارچه، Workspace Security VDI چندین قابلیت‌ امنیتی Endpoint مانند شناسایی و جلوگیری از تهدیدات، شناسایی و پاسخگویی به Endpoint، قابلیت‌های حسابرسی و توانایی بررسی نقض امنیتی داده‌ها را در یک راهکار منسجم ایجاد می‌کند. این تکنولوژی دارای یک رویکرد مدرن و ساده است که بطور قابل توجهی عملکرد را بهبود بخشیده و در مقابل موج جدید مسیرهای حمله که آنتی ویروس‌های قدیمی قادر به شناسایی آنها نیستند محفاظت ایجاد می‌کند. تیم‌های IT و امنیتی می‌توانند از Workspace Security VDI در سراسر Hybrid Cloud، از On-Premises گرفته تا پیاده‌سازی‌های برنامه‌های کاربردی و VDI محیط Cloud-Hosted مانند Horizon Cloud on Microsoft Azure استفاده کنند.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

راه‌اندازی VMware Horizonدر راهکار Microsoft Azure VMware

شرکت Microsoft به تازگی دسترسی عمومی Azure VMware Solution یا AVS را اعلام کرده و همچنین سرویسی که از سوی Microsoft براساس VMware Cloud Foundation پشتیبانی یا Host می‌شود، این امکان را به کاربران می­دهد تا توان Horizon و vSphere را تا Azure گسترش دهند. در نتیجه می‌توان پیاده‌سازی ‌های Horizon On-Premises را به عنوان بخشی از نقل و انتقالات Cloud به Azure انتقال و یا محیط Horizon را به یک پلتفرم الاستیک مجازی‌سازی دسکتاپ Multi-Cloud و Hybrid تغییر داده، تا بتواند در مقابله با چالش‌های محیط‌های کاری پر افت و خیز کمک نماید. باید هرچه سریع‌تر دسکتاپ مجازی و Workloadهای برنامه‌های کاربردی Horizon را با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های کلیدی مانند پروتکل‌های Instant Clones و Blast Extreme، آماده‌سازی کرده و توسعه داد.

علاوه بر آن دسته از پلتفرم‌های Horizon که توسط کاربر مدیریت می‌شوند مانند Horizon on AVS، شرکت VMware همچنین Horizon Cloud on Microsoft Azure را دارد که یک پلتفرم Desktop-as-a-Service یا DaaS بوده و مسئولیت مدیریت زیرساخت Horizon را از کاربر بر می‌دارد تا تمرکز خود را صرف مدیریت دسکتاپ‌ها و برنامه‌های کاربردی کند. Horizon Cloud موجود در Microsoft Azure این امکان را می‌دهد تا کابر از امکانات Microsoft Windows Virtual Desktop مانند Windows 10 Enterprise Multi-Session. Horizon Cloud موجود در Microsoft Azure بطور مداوم با آخرین نسخه اصلی منتشر شده بروزرسانی می‌شود که شامل پشتیبانی App Volumes نیز می‌شود، بهره‌مند گردد

مدیریت ساده و تسهیل شده با سرویس‌های بیشتر از Cloud

The Horizon Control Plane با سرویس‌هایی که لایه‌های مدیریتی و امتیازی را در سراسر Podهای Horizon در دیتاسنترها و کلود‌های مختلف به هم متصل می‌کند مدیریت را آسان می‌کند. Universal Broker که به تازگی یکپارچه شده است یک لایه امتیازی جهانی را ارائه می‌دهد که بطور هوشمند دسکتاپ شخصی یا برنامه کاربردی را برای End Userها در هر Pod یا Cloud متصل براساس دسترسی یا نزدیکی فراهم می‌کند تا بهترین کیفیت ارائه گردد. مدیریت Image و برنامه‌ کاربردی نیز با سرویس‌هایی که در تمامی Cloudها و Podها قابل استفاده هستند ساده‌تر می‌گردد، ایجاد یک Image یا پکیج برنامه کاربردی برای یکبار و توزیع در پیاده‌سازی‌های Horizon درصورت لزوم. این ویژگی‌ها که با مانیتورکردن عملکرد Real-Time و امنیت End-to-End جفت شده‌اند موارد کلیدی استفاده Hybrid و Multi-Cloud را ممکن می‌سازند مانند کار کردن از خانه، تداوم تجارت، برخورد Real-Time، Disaster Recovery و دسترسی بالا که سرمایه‌گذاری Cloud را بهینه و تسهیل می‌کند.

قابلیت­های Horizon 8 به همراه قدرت پیاده‌سازی‌های Hybrid و Multi-Cloud با یک پلتفرم مدرن

Horizon 8 یک پلتفرم مدرن برای ارائه دسکتاپ و برنامه‌های کاربردی مجازی در سراسر Hybrid Cloud فراهم می‌کند و این امر از پیشروان بازار در SDDC و محیط‌های کاری دیجیتال صورت می‌گیرد. انتشار این نوآوری پشتیبانی گسترده‌ای برای معماری‌های Hybrid و Multi-Cloud به ارمغان آورد و به سازمان‌ها این امکان را داد تا بطور منعطف در سراسر Public Cloudها و Private Cloudها مثل VMware Cloud در AWS and Microsoft Azure گسترش یابند. اکنون پشتیبانی Google Cloud ،VMware Cloud on Dell EMC و Azure VMware Solution نیز موجود است. پشتیبانی کامل از APIهای RESTful و تنظیم کردن سرویس‌ها در پلتفرم Horizon، مدرن‌سازی سریع سرویس‌ها و فرآیندها کمک می‌کند و احتمالات بیشماری را فراهم می‌کند که بتوان محیط Horizon را تسهیل و بهینه کرد.

اشتراک ایمیل