APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

بررسی قابلیت جدید VMware Site Recovery Manager یا SRM

شركت VMware اعلام كرده است كه VMware Site Recovery Manager 8.3 يا  SRM 8.3 و vSphere Replication 8.3 اكنون به قابليت دسترس‌پذيری عمومی دست يافته‌اند. SRM 8.3 و VMware vSphere 8.3 به همراه vSphere ،vSAN و Tanzu عرضه شدند. این شرکت اعلام کرد که نرم افزار اتوماسیون مذكور با یک فناوری همسان‌سازی اساسی يكپارچه می‌شود تا در مواقع بروز فاجعه با تنظيم خودكار برنامه‌های بازيابی، Downtime  را به حداقل برساند.

راهکار VMware Site Recovery چه کاربردی دارد؟

ویدیوهای بیشتر درباره VMware

با نگاهی به VMware Site Recovery Manager 8.3، مشخص می‌شود كاربران بيشتر از همه متقاضی قابليت پشتيبانی از VMware vSphere Virtual Volumes يا vVols بوده‌اند، همچنین اين نسخه اکنون از vVols پشتیبانی کرده و این یکپارچه‌سازی به بهبود قابلیت مدیریت و همچنین سادگی کمک می نماید. به‌روزرسانی جديد همچنین از ماشین‌های مجازی در‌ vVolهایی كه با قابليت همسان‌سازی مبتنی بر Array همسان شده‌اند، پشتيبانی می‌كند.

برای حفاظت از داده‌ها، SRM 8.3 با تشخیص و محافظت خودکار از ماشین‌های مجازی ایجادشده در گروه‌های همسان‌سازی vVols  ارائه می شود. VMware  بیان می‌کند که اگر VM در یک پایگاه داده ایجاد شود که در SRM همسان‌سازی و محافظت شده، آن VM به طور خودکار به یک گروه محافظت موجود اضافه می‌شود. محافظت خودکار برای آن دسته از ماشین‌های مجازی اعمال می شود که Policy Base Management Policy يا SPBM Policy در آن‌ها به vVols Policy برای همسان‌سازی و به گروه Replication محافظت شده با SRM تغییر يافته است.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

مزایای SRM 8.3

از دیگر مزایای SRM 8.3 می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

          تغییر اندازه يكپارچه ديسك

          عملکرد همسان‌سازی بهينه  vSphere

          بهبود‌های امنیتی

          قابلیت‌های جدید برای بسته های مدیریت  vROps

بیشتر بخوانید: آشنایی با مفاهیم و معماری نرم‌افزار VMware Site Recovery Manager (SRM)

اشتراک ایمیل