APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

تاثیر کرونا و رعایت فاصله اجتماعی بر افزایش استفاده از سرویس WebEx

مردم سراسر جهان به علت تعطیلی‌های مربوط به شیوع ویروس‌کرونا به فاصله‌گذاری اجتماعی ادامه می‌دهند به همین دلیل این روزها شرکت‌های برگزارکننده‌ی ویدئوکنفرانس شاهد افزایش چشمگیر کاربران هستند و در این میان سرویس Webex شرکت Cisco جدیدترین ذینفع در میان سرویس‌های این شرکت‌هاست.

شرکت هایی مانند Zoom و مایکروسافت، پیش از این از افزایش چشمگیر جلسات در پلتفرم‌های خود خبر داده‌بودند. Cisco در گزارش درآمد سه ماه گذشته خود اعلام کرد که استفاده از سرویس ویدیویی محبوب WebEx از زمان اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی به شدت رشد پیدا کرده‌است.

کِلی کرامر رئیس امور مالی سیسکو اعلام کرد: تنها در ماه آوریل تعداد شرکت‌کنندگان در جلسات، سه برابر دو ماه گذشته بوده‌است. بسیاری از این کاربران از نسخه آزمایشی سرویس WebEx سیسکو بهره می‌برند. کرامر افزود: شرکت ما انتظار دارد در سه ماه آینده همین کاربران شروع به پرداخت هزینه برای استفاده از این سرویس‌دهی کنند.

کرامر گفت: نسخه‌ آزمایشی سرویس WebEx، کاربرهای زیادی داشت و قطعا تفکر ما استفاده بهینه از این شرایط به نفع شرکت است. وی افزود: امیدواریم که این حرکت بستر مناسبی برای مجموعه برنامه‌های WebEx ما باشد، زیرا نسخه آزمایشی بزودی به پایان خواهد رسید و ما انتظار داریم کاربران در ماه‌های آتی از ما حمایت کنند.

البته سیسکو تنها شرکتی نیست که شاهد افزایش تقاضای برنامه‌های ویدئویی و چت می‌باشد. مایکروسافت هم در گزارش درآمد سه ماهه خود اعلام کرد که در سه ماه گذشته تیم نرم‌افزارش شاهد جهش تعداد کاربران فعال، روزانه از 44 میلیون به 75 میلیون نفر بوده‌است.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

خاویر سولترو، مدیر کل گوگل و نائب رییس G Suit در پست وبلاگ ماه آوریل گفت که هر روز بیش از 2 میلیون نفر به کاربران پلتفرم ویدئویی Meet، غول فناوری، اضافه می‌شود. شرکت Zoom هم که از زمان شروع تعطیلی‌ها موجی از محبوبیت را به خود جلب کرده به طور چشمگیری در حال رشد است، هر چند نه به اندازه‌ای که در ابتدا گزارش شده بود. Zoom در ابتدا گزارش داده بود که در ماه آوریل 300 میلیون کاربر روزانه داشته، اما بعد، معلوم شد که تعداد کاربران و شرکت‌کنندگان در جلسات به اشتباه محاسبه شده است. تفاوت این دو در این است که یک فرد می‌تواند هر روز در چندین جلسه شرکت کند و هر بار به عنوان یک شرکت کننده به حساب بیاید. این در حالی است که تعداد کاربران روزانه در پلتفرم، بصورت جداگانه نشان‌دهنده‌ی تعداد دقیق کاربران است.

پُر واضح است، با اتمام تعطیلی‌ها، یعنی زمانی‌که مردم بتوانند دوباره از خانه‌هایشان بیرون بیایند و به طور حضوری ملاقات کنند، پلتفرم‌های ویدئویی شاهد کم شدن تعداد کاربرانشان خواهند بود. با این وجود، احتمالا مشتریان شرکت‌ها همچنان به عضویت در این سرویس‌ها ادامه خواهند داد. به احتمال زیاد موج دوم همه‌گیری ویروس کرونا در اواخر سال جاری، شرکت‌ها را مجبور خواهد کرد که مجددا با کارمندان خود در خانه و از راه دور کار کنند.

اشتراک ایمیل