APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

افزایش عملکرد سرویس Cloud با استفاده از یکپارچه‌سازی Cisco SD-WAN

از آنجا که کاربران سازمانی SD-WAN، استفاده از برنامه‌های حیاتی سازمان خود را از سرویس Cloud و یا مستقیما بصورت SaaS، بر روی بستر اینترنت افزایش داده‌اند، نیاز بسیاری به افزونه On-Demand SD-WAN برای Cloud یا SaaS بنا به انتخاب سازمان، وجود دارد. سیسکو طی مشارکتی با AWS ،Cisco SD-WAN Cloud OnRamp را ارائه و ساختار SD-WAN را به workloadهای AWS گسترش داد، همچنان که کاربران بار کاری خود را به AWS منتقل می‌کنند، سیسکو همکاری خود برای سرعت بخشیدن به انتقال SD-WAN کاربران، به AWS ادامه می‌دهد.

معرفی راهکار SD-WAN Cloud OnRamp

ویدیوهای بیشتر درباره SD-WAN

در راهکار فعلی، بین سیسکو SD-WAN و AWS Transit Gateway، راهکار Cisco SD-WAN Cloud OnRamp کاربران را قادر می‌سازد تا  با استفاده از کنترلر Cisco SD-WAN یا vManage به workloadهای AWS خود متصل شوند. ویژگی Cloud OnRamp، ساختار  SD-WAN را به صورت خودکار از روترهای شعب به Amazon VPCs  تبدیل می‌کند. علاوه ­براین، مشارکت با شبکه TGW Manager امکان مشاهده یکپارچه شبکه را از طرق کنسول vManage یا AWS فراهم می‌نماید. این روش نمای کاملی از شبکه On-Premises ارائه می‌دهد که شامل WAN و شبکه کاربران AWS می‌باشد. عملیاتی از جمله Spin up کردن روترهای Cisco SD-WAN Cloud ،Catalyst 8000V Edge Software، ایجاد Transit VPC و IPsec VPN به AWS TGW و تشکیل Adjacency BGP، کاملا به صورت خودکار انجام می‌شود. همچنین، کاربران می‌توانند پالیسی‌های بخش‌بندی شبکه را از  On-Premises به AWS Cloud از طریق یک Simple-to-use GUI در Cloud OnRamp گسترش دهند.

بیشتر بخوانید: بررسی فناوری SD-WAN و دلایل انتخاب آن

روش فعلی Cloud OnRamp تمامی هماهنگ‌سازی شبکه TGW و VPC را خودکار می‌کند و مدت زمان انجام کارهای دستی زمان بر را به چند دقیقه کاهش می‌دهد.سیسکو اعلام کرد در این روش برای کاربرانی که درخواست ظرفیت بیش از 1.25 Gbps داده ­اند امکان استفاده از اتصال IPsec را فراهم کرده است و ترجیح میدهد که جهت ارتقاء پهنای باند بیش از 1.25 Gbps انتشار چندین tunnel را مدیریت نکند، به همین دلیل مشارکت خود را با AWS گسترش داده­ اند. این درحالی است که برخی از مشتریان ملاحظات امنیتی برایشان اهمیت دارد و نیاز است که Private IP در سرتاسر مسیر به AWS ایجاد شود.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

همچنین سیسکو برای پاسخ به نیاز کاربران، جدیدترین مشارکت Cisco SD-WAN Clould OnRamp با AWS Transit Gateway Connect را اعلام کرد که شامل مزایای زیر است:

  1. کاهش هزینه‌ها با پهنای باند بالاتر: در یکپارچه سازی جدید بین Cisco و AWS ازNative GRE Tunnelها به جای IPsecها استفاده می‌کند که پهنای باند بیش از 4 برابر را ارائه می‌دهد و چالش‌ها و هزینه‌های ایجاد و نگهداری بسیاری از IPsec را از بین می‌برد.
  2. امنیت پیشرفته: با از میان رفتن نیاز به آدرس‌های Public IP، کاربرانی که الزامات  امنیتی برایشان اهمیت دارد می‌توانند این راه حل را به کار گیرند و از آدرس‌های Private IP استفاده کنند تا ریسک Attack Surface به صورت قابل توجهی کاهش یابد.
  3. افزایش Route limit: این معماری جدید تعداد Route‌‌های شبکه BGP را که در 100 محدوه فعلی Route انباشته شده‌اند را افزایش می‌دهد.
  4. افزایش قابلیت دید: یکپارچه شدن با Transit Gateway Network Manager قابلیت میدان دید بیشتری را فراهم می‌کند و مواردی مانند معیار‌های عملکرد و سنجش داده‌ها از راه دور که علاوه بر تجهیزات Third-party با تجهیزات شعبه‌ای نیز صورت می‌گیرند را به ارمغان می‌آورد. چنین امری این امکان را به مشتریان می‌دهد تا بر شبکه‌های End-to-end ،AWS و On-Premises نظارت کنند.
اشتراک ایمیل