APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

قابلیت‌های جدید برنامه ‌کاربردی WebEx Meetings Desktop

برنامه کاربردی WebEx Meeting Desktop پس از ارتقای آن، دارای قابلیت‌های جدیدی است که در این مطلب به برخی از آنها خواهیم پرداخت.

مشاهده‌ی آسان استفاده‌کنندگان از گزینه Raise Hands

پس از ارتقای برنامه ‌کاربردی WebEx Meetings Desktop، کاربران می‌توانند به عنوان میزبان یا مجری Meetings، شرکت‌کنندگانی که گزینه‌ی Raised Hands یا بالا بردن دست را انتخاب کرده‌اند را به راحتی ببینید زیرا به طور خودکار در بالای لیست شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرند. ترتیب قرار گرفتن شرکت‌کنندگان بر طبق زمان انتخاب این گزینه است. در صورت تمایل، می‌توان شرکت‌کنندگان را به ترتیب حروف الفبا مرتب کرد تا بتوان به سرعت لیست را مشاهده کرد.

webex meeting desktopپشتیبانی از امکان Lobby برای کاربران خارج از سازمان در کنفرانس‌ ویدئویی و WebEx Teams

کاربران خارج از سازمان که در سیستم‌های کنفرانس ویدئویی و برنامه‌های WebEx Teams حضور دارند، اکنون می‌توانند در Lobby Room شخصی منتظر بمانند. هنگامی که سایت به منظور قرار دادن کاربران در Lobby پیکربندی شود مادامی‌که Room شخصی در حالت Unlock است، کاربران خارجی در Lobby منتظر خواهند ماند. قبل از این ارتقا، تنظیماتی وجود داشت که حضور کاربران را کنترل می‌کرد که آیا مستقیما در جلسه حضور پیدا می‌کنند یا کاملا از حضور در جلسات Room شخصی محروم هستند.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

با این ارتقاء، اطمینان حاصل می‌شود که تمام دستگاه‌ها و برنامه‌ها هنگام پیوستن به جلسه Unlocked Personal Room، از قوانین یکسان پیروی می‌کنند.

برنامه Cisco Webex desktopبرای این منظور، تنظیمات Administrator موجود که استثناهایی را برای کاربران در سیستم‌های ویدئوکنفرانس و برنامه‌های WebEx Teams ایجاد کرده ‌بودند، حذف خواهند شد.

سیسکو وبکس دسکتاپدر حرکتی رو به جلو، از تنظیمات امنیتی جلسات Room شخصی استفاده شده تا برای رفاه حال کاربران خارجی در سیستم‌های کنفرانس ویدئویی و برنامه‌های WebEx Teams تصمیم‌گیری شود. زمانی که کاربران خارجی در Lobby هستند، میزبان قادر به دیدن آنهاست و می‌تواند تصمیم بگیرد که آیا آنها بتوانند مانند روال عادی از برنامه‌هایشان استفاده کنند یا نه.

تغییرات رخ داده در Cisco Webex Meeting و Cisco Webex Events

مشاهده‌ی نظرات شرکت‌کنندگان 

در هنگام شروع اشتراک‌گذاری صفحه، برنامه یا جلسات در Webex Meeting یا Webex Events، کاربر می‌تواند نظرات شرکت‌کنندگان را در بالای صفحه‌ی خود مشاهده کند و نیز اطمینان حاصل کند که حاضران مطالب صحیح را مشاهده می‌کنند. علاوه بر این، با کلیک کردن در پایینِ گزینه‌هایِ کنترل‌، نظرات در هر زمانی دوباره نمایش داده می‌شوند.

webex meetingقابلیت پشتیبانی از زبان‌های دیگر

WebEx Meeting و WebEx Events هنگام استفاده از برنامه‌ی Desktop و برنامه‌ی تحت وب، از زبان‌های رومانیایی، مجارستانی و چک پشتیبانی می‌کنند. علاوه بر این، سایت WebEx کاربر در Modern View نیز از این چهار زبان جدید پشتیبانی می‌کند. در حال حاضر، Mac در برنامه‌ی Desktop عملا فقط از زبان انگلیسی پشتیبانی می‌کند.

قابلیت تغییر یا محو بک‌گراند در Mac و ویندوز

نسخه‌ی 40.6 در Mac دارای قابلیت محو کردن مجازی بک‌گراند است که به کاربر این امکان را می‌دهد تا هنگام پیوستن به جلسات و رویدادها از طریق Mac یا ویندوز، پس‌زمینه‌ی وب‌کمِ ویدئوی خود را محو کرده یا تغییر دهد. این امر موجب حفظ حریم خصوصی کاربر می‌شود و هنگام حضور در جلسات عوامل مزاحم را از محیط اطراف کاربر حذف می‌کند.

قابلیت‌های جدید Cisco WebEx Events

در نسخه‌ی 40.6 امکان ویرایش نام و آدرس ایمیل از پنجره‌ی Preview وجود دارد.  در این نسخه کاربران مهمان می‌توانند به راحتی نام و آدرس ایملشان را از پنجره Preview بدون نیاز به بازگشت به صفحه قبل از Meeting تغییر دهند.

ارتقای کیفیت تصویر در  Cisco Webex Events, Training and Support

کاربر با سرعت پایین اینترنت هم می‌تواند تصویر صافی را ببیند. در گذشته برنامه‌ی WebEx  می‌توانست به جای تولید رزولوشن مورد نیاز شرکت‌کننده‌ی دورکار برای فریم‌های بروزرسانی شده، فریم‌های اضافی را برای همه‌ی رزولوشن‌های ویدئویی تولید کند. این امر باعث می‌شد فرستنده به راحتی بین افکت‌های مختلف تصویر تغییر ایجاد کند و تصویری با کیفیت بیشتر داشته باشد یا با افکت‌های مختلف، برخی از المان‌های عکس را محو نماید، اما اینگونه عمل نکرد. این مسئله اکنون برطرف شده، به طوری که کاربران حالا تصاویر ویدئویی صافتری را تجربه می‌کنند. این پیشرفت در برنامه‌ی Meeting به عنوان بخشی از بروزرسانی WBS 40.4 ارائه شد و اکنون برای برنامه‌های Event، Trainingو Support ارائه می‌شود.

اشتراک ایمیل