APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

همکاری مشترک Citrix و مایکروسافت در زمینه مجازی سازی دسکتاپ

با خرید Unidesk توسط شرکت Citrix، تمامی برنامه‌های Xen APP، Xen Desktop و Xen Mobile با Microsoft Azure یکپارچه می‌گردد.

شرکت‌های Citrix و Microsoft با تسهیل نمودن فرآیند استفاده از برنامه‌های کاربردی و محصولات مجازی سازی دسکتاپ شرکت‌ Citrix مانند فراهم نمودن امکان کنترل بسیاری از تجهیزات سیار (Mobile Device) در Microsoft Azure Cloud برای کاربران، در حال تقویت یک روند مشارکت طولانی مدت می‌باشند. اخیرا شرکت Citrix کنفرانس سالانه‌ خود را با انتشار خبر توسعه‌ی همکاری خود با Microsoft آغاز نموده است که این اقدامات بر پایه سال‌‌ها همکاری میان این دو شرکت صورت می‌گیرد؛ اما تحلیلگران بر این باورند که حساسیت خاصی در پسِ این شراکت جدید وجود دارد، چرا که در سال گذشته Kirill Tatarinov در حالی مدیر عاملی شرکت Citrix را بر عهده گرفت که سال‌ها به عنوان مدیر اجرایی در Microsoft خدمت کرده بود.

در ادامه به بررسی مختصر برنامه‌های Essential شرکت Citrix که بر اساس توافقات انجام شده در Azure Cloud شرکت مایکروسافت نیز در دسترس می‌باشد، می‌پردازیم:

Xen App Essentials: این محصول نسخه‌ی جدیدی از محصول اصلی شرکت Citrix برای مجازی‌سازیِ برنامه‌های ‌کاربردی می‌باشد که امکان میزبانی برنامه‌های کاربردی را برای کاربران در سرویس IaaS Public Cloud متعلق به Microsoft Azure  فراهم کرده و مدیریت آنها را با ابزار‌های فعلی موجود برای  Xen App میسر می‌نماید.

Xen Desktop Essentials: ایده‌ی کلی این محصول مشابه با Xen App Essentials می‌باشد اما تفاوت در اینجاست که این محصول برای دسکتاپ‌های کاملا مجازی بوده و تمرکز آن به طور مشخص بر اجرا و مدیریت Remote Desktopهای ویندوز 10 و از داخل Azure می‌باشد.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

Xen Mobile Essentials: این محصول نرم‌افزار مدیریت سیار Citrix را با پلتفرم مدیریت سیارِ متعلق به شرکت مایکروسافت تحت عنوان Intune یکپارچه می‌نماید.

Mark Bowker، به عنوان یکی از تحلیل‌گران گروه ESG عنوان نمود: کاربران به دنبال ارتباط با تعداد کمتری از Vendor‌های IT می‌باشند، در نتیجه مشاهده‌ی همکاری‌ مشترک اینگونه شرکت‌ها برای کاربران IT و مدیران کسب‌و‌کار‌ها رضایت بخش می‌باشد چرا که مسئولیت یکپارچه‌سازی‌ها را برای آنان سبک‌تر می‌نماید.

Citrix علاوه بر ارائه محصولات Essential از ارائه محصول جدیدی تحت عنوانCitrix Ready HCI Workspace نیز خبر داده است که نوعی نرم‌افزار مدیریت دسکتاپ‌های مجازی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که از ابتدا نیز با زیر‌ساخت‌های پلتفرم‌های فوق همگرا (Hyperconverge) یکپارچه می‌باشد. یکپارچه‌سازی اولیه این محصول با Hewlett Packard Enterprise یا به اختصار HPE، در سیستم همگرای Edgeline بوده است.

علاوه بر ارائه نسخه‌های به‌روز‌رسانی برای محصولات ذکر شده، شرکت Citrix از برنامه‌های آتی خود برای به دست آوردن مالکیت شرکت Unidesk به عنوان یکی از شرکت‌های فعال در ارائه برنامه‌های کاربردی Windows و دسکتاپ‌ خبر داده است. شرکت Unidesk در تکنولوژی لایه‌بندی برنامه‌های کاربردی تخصص دارد که نحوه‌ی مجازی‌سازیِ برنامه‌های کاربردی در سیستم عامل‌های مربوطه را مدیریت می‌کند تا این برنامه‌ها تحت مدیریتی مرکزی قرار گرفته و قابل عرضه در هر دستگاهی باشند.

اشتراک ایمیل