APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

مزایای ترکیب نرم‌افزار Zoom و Splunk در دورکاری

همان طور که امروز همه افراد برای سالم ماندن اقدامات زیادی انجام می‌دهند، کارمندان سازمان‌ها نیز بیش از پیش در منزل مشغول به کار شده‌اند. در شرکت Splunk تمرکز بر آن است تا برای هر سوال، تصمیم و اقدامی، داده فراهم شود و از دیدگاه این شرکت، دورکاری مترادف با استفاده از نرم‌افزار Zoom برای جلسات و فضاهای کاری است.

مشتریان Splunk همان طور که از آن برای پردازش و تجزیه و تحلیل Real-time داده‌ها استفاده می‌کنند، از برنامه کاربردی موبایل Splunk (برای Android و iOS) نیز زمانی استفاده می‌کنند که نیاز باشد با عجله داشبورد خود را چک کنند. تیم مهندسی Splunk همان طور که به هنگام همکاری از راه دور این قابلیت را فراهم کرده است، در چنین شرایطی نیز آن را میسر می‌سازد.

در این جا برای کاربران فردی و تیمی که در این شرایط سخت بیشتر از قبل به همکاری از راه دور می‌پردازند و به یکدیگر متصل می‌مانند، توصیه‌هایی در خصوص چگونگی همکاری از طریق Splunk Mobile و نرم‌افزار Zoom از هر مکان آورده شده است.

هشدارهایی با قابلیت اقدام فوری در نرم‌افزار Zoom

کاربر با Splunk Mobile می‌تواند در هر جایی که هست هشدارهایی دریافت کند و در خصوص آن‌ها اقدام کند. منظور از این اقدامات، هر نوع اقدامی است، چرا که صرفا URL Webhookهایی هستند که کاربر به هشدار خود الصاق می‌کند.

بیشتر بخوانید: ویژگی‌های Splunk Enterprise و مزایای استفاده از آن

در زیر نمونه‌ای از چگونگی استفاده از هشدارها با نرم‌افزار Zoom آورده شده است.

تیم Splunk Mobile Engineering از نرم‌افزار Zoom استفاده می‌کند تا زمانی که نیاز به جمع شدن همه در یک مکان و حل و فصل سریع مسائل حیاتی وجود دارد، «War Rooms» را به سرعت ایجاد کند. نرم‌افزار Zoom  از طریق API خود، ایجاد خودکار این اتاق‌های جلسه را تسهیل می‌کند. در هنگام ایجاد هشدار توسط Splunk، یک لینک Zoom الصاق و به همه ذی‌نفعان مربوط ارسال می‌گردد و این افراد به محض دریافت لینک می‌توانند بلافاصله با زدن بر روی یک دکمه وارد اتاق شوند. به علاوه، همه آن‌ها می‌توانند در همان زمان به داشبوردی که از اول موجب ایجاد هشدار شده است، نگاه کنند.

اعلام هشدار در نرم افزار ZOOM

اشتراک‌گذاری داشبوردهای Splunk با نرم‌افزار Zoom

Splunk Mobile دارای قابلیت‌های اشتراک‌گذاری به صورت Built-in در برنامه کاربردی است. نمونه‌های آن شامل اشتراک‌گذاری داده به صورت تصاویر ضبط شده یا به صورت لینک مستقیم به داشبورد تعاملی است. یکی از کارهای جالبی که شرکت Splunk انجام می‌دهد، این است که آن لینک را در یک Zoom Chat و یا یک Slack Thread کپی می‌کند تا افراد بتوانند تحقیقات خود را آغاز کنند.

zoom and splunk

امکان استفاده از تلویزیون به جای صفحه نمایش

 عمده کاربران صرفا در دفاتر کاری خود به صفحه نمایش بزرگ‌تر دسترسی دارند، اما در صورت نیاز به فضای بیشتر برای نمایش، می‌توانند داشبوردهای خود را برای تجربه نمایش بزرگتر روی تلویزیون بارگذاری کنند.

داشبورد Splunk

اتصال به چندین Splunk Instance از طریق برنامه کاربردی موبایل

تیم مهندسی شرکت Splunk معمولا از چند Splunk Instance به منظور Index کردن مجموعه‌های مختلف داده استفاده می‌کند. برای مثال ممکن است یک Instance، برای رسیدگی به معیارهای سنجش عملکرد مهندسی به کار رود، Instance دیگر برای معیارهای سنجش هر محصول مورد استفاده قرار گیرد و مواردی از این قبیل. کاربر می‌تواند همزمان با جست‌وجوی داده مورد نیاز، به آسانی از یک Instance به Instance دیگر برود. این موضوع به ویژه به دلیل آن که تیم‌ها فضای مانیتوری کافی در منزل ندارند، اهمیت بیشتری پیدا کرده است. با Splunk Mobile می‌توان تنها با چند ضربه این کار را انجام داد.

ترکیب نرم افزار Zoom و اسپلانک

دسترسی سریع به داده با Splunk Instance Directory

با افزایش دورکاری، دسترسی سریع به Splunk Instance درست منجر به صرفه‌جویی در زمان می‌گردد و تضمین می‌کند که از داده‌ها، اطلاعات صحیح استخراج شود. این کار برای تیم‌های مهندسی Splunk آسان‌تر شده و آن‌ها تنها با یک ضربه بر دستگاه موبایل‌شان می‌توانند به همه Splunk Instanceهای مرتبط دسترسی پیدا کنند. این دسترسی با نصب یک «Splunk Instance Directory» ایمن میسر می‌گردد.

اشتراک ایمیل