APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

معرفی VMware NSX Advanced Load Balancer و قابلیت‌های آن

آخرین نسخه‌ی VMware NSX Advanced Load Balancer با بهبود سرعت، مقیاس‌پذیری و امنیت در محیط‌های VMware و غیر VMware بهتر از برنامه‌های کاربردی محافظت می‌کند.

کمپانی VMware اعلام کرده است که قرار است برای مشتریان جایگزینی نرم‌افزاری برای Load Balancer قدیمی و بهبودهای پلتفرمی جدیدی برای NSX Advanced Load Balancer فراهم گردد. راهکار تعدیل بار مستقل VMware بیش از 7000 Load Balancer سخت‌افزاری را جایگزین کرده است و به مشتریانی که روی Cloud کار می‌کنند و نگران امنیت هستند، ازجمله شش شرکت از ده شرکت مالی برتر ایالات‌متحده کمک می‌کند چابکی، قابلیت خودترمیمی کسب‌و‌کار و الزامات جدید امنیتی خود را افزایش دهند. آخرین نسخه‌ی NSX Advanced Load Balancer می‌تواند پلتفرم را بهبود ببخشد تا برنامه‌های کاربردی روی هر زیرساختی در دیتاسنترها و Cloudها با عملیات تسهیل‌شده، کنترل متمرکز، تجزیه‌و‌تحلیل Real-Time و خودکارسازی End-to-End قابلیت مقیاس‌پذیری داشته باشند.

تام گیلیس، معاون ارشد و مدیر اجرایی در بخش شبکه و امنیت کسب‌و‌کار در VMware می‌گوید: «سرعت کسب‌و‌کار دیجیتال و نیازهای برنامه‌های کاربردی مدرن فراتر از توانایی‌های تعدیل‌‌کنندگان بار مبتنی بر تجهیزات هستند. این تعدیل‌‌کنندگان بار انعطاف‌پذیر نیستند، پیاده‌سازی و مدیریت آن‌ها پیچیده است و قیمت بالایی دارند. NSX Advanced Load Balancer این مشکلات را برای مشتریان برطرف کرده است و از زمان خریداری Avi Networks، رشد هفتاددرصدی در تعداد مشتریان تعدیل بار VMware نشان می‌دهد که رضایت مشتریان از ما بالا رفته است. با توجه به اینکه همه‌گیری جهانی ویروس کرونا روی آوردن تمام صنایع به پلتفرم‌های دیجیتال را تسریع کرده است، NSX Advanced Load Balancer یک معماری ارائه‌ی برنامه کاربردی مدرن را فراهم کرده است که برنامه‌های کاربردی را خودکارسازی کرده و توسعه می‌دهد و کمک می‌کند که قابلیت خودترمیمی و دسترس‌پذیری آن‌ها روی دیتاسنترها و Cloudها افزایش پیدا کند.»

شرکت IDC در سال 2018 با یک مطالعه‌ در مورد ارزش کسب‌و‌کار نشان داد که استفاده‌کنندگان با پلتفرم NSX Advanced Load Balancing به‌طور میانگین در هر سازمان به ارزش بالای 4.11 دست پیدا کردند. این امر شامل 53 درصد کاهش هزینه برای خرید راهکار ADC، 47 درصد کاهش هزینه‌ی عملیاتی و زمان تقریبی 5 ماهه برای بازگشت هزینه می‌شود. بنا به این مطالعه، مشتریان همچنین می‌توانند با سرعت 100 درصد بیشتر، ظرفیت را توسعه دهند که برای پاسخ به الزامات تداوم کسب‌و‌کار ضروری است.

NSX Advanced Load Balancer یک پلتفرم تعدیل بار و امنیت برنامه کاربردی در سطح سازمانی است که بر اساس اصول Cloud-Native ساخته شده و کاملاً به‌صورت نرم‌افزار ارائه می‌گردد. این پلتفرم تعدیل بار Local و سراسری، فایروال WAF، تجزیه‌و‌تحلیل برنامه کاربردی و خدمات Kubernetes Ingress را روی هر دیتاسنتر یا Cloudی فراهم می‌نماید. NSX Advanced Load Balancer وابسته به محیط نیست و تعدیل بار را هم در محیط‌های VMware و هم غیر VMware ارائه می‌دهد. VMware نوآوری‌هایی را در NSX Advanced Load Balancer 20.1 ارائه داده است، از حمله:

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

  • بهبودهای شبکه در مقیاس Cloud جهت تسهیل بروزرسانی‌های تعدیل بار سراسری، یکپارچه‌سازی کامل با پلتفرم Google Cloud و یکپارچه‌سازی با VMware NSX-T.
  • معماری جدید برای خدمات Kubernetes Ingress بهینه‌سازی‌شده برای پیاده‌سازی‌های Container به‌صورت Multi-Cluster و Multi-Site.
  • خدمات PULSE خودکارسازی‌شده برای مدیریت موارد مشتریان به‌صورت آینده‌نگرانه و خدمات امنیتی ازجمله Feedهای تهدیدات WAF.

NSX Advanced Load Balancer به‌عنوان یکی از ارکان اصلی راهکار شبکه‌ی Cloud مجازی VMware کمک می‌کند که تجربه‌ی Cloud عمومی در پیاده‌سازی خودکار با یک کلیک، ارتباط و قابلیت دید فراگیر و امنیت حقیقی برای کل شبکه فراهم شود. این امر شبکه و امنیت را تسهیل کرده، موجب صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ی مشتریان می‌شود و تحول دیجیتال را تسریع می‌کند. راهکار Virtual Cloud Network متعلق به VMware تنها Stack شبکه‌ی مجازی کامل Layer 2-7 است که قابلیت‌های مبتنی بر نرم‌افزار نوآورانه‌ای را برای Switching، تعدیل بار، Routing، فایروال و SD-WAN برای محیط‌های سازمانی و Telco/5G فراهم می‌کند.

SwissSign Group یک ارائه‌کنند‌ه‌ی trust service و power SwissID، هویت دیجیتال سوئیس است. تام اسپرنگر، مدیر ارشد فناوری SwissSign Group می‌گوید: «SwissSign خدمات هویت را ارائه می‌کند که دسترسی ساده و ایمنی را به دنیای آنلاین فراهم کرده و با هویت‌های مورد اعتماد، حفاظت از فرایندهای کسب‌و‌کار‌های الکتریکی را افزایش می‌دهد. برای پاسخ به انتظارات بالای مشتریان خود و همچنین الزامات نظارتی همزمان با بهره بردن از محیط سیستم چابک امروز، NSX Advanced Load Balancer نقشی حیاتی را در راهکار ما بازی می‌کند. این راهکار به ما این توانایی را می‌دهد که دائماً فلسفه‌ی مبتنی بر نرم‌افزار خود را با حداکثر خودکارسازی، تا سطح WAF و تعدیل‌‌کنندگان بار عملی کنیم.

NetCloud خدمات IT را فراهم می‌کند که به سازمان‌های دولتی و مشتریان تجاری توانایی ارائه‌ی راهکارهای تکنولوژیکال پیشرفته را برای حیاتی‌ترین نیاز‌هایشان می‌دهد. لوکاس اگر، مدیر بخش Cloud در شرکت NetCloud می‌گوید: «برای پشتیبانی از مشتریان در مدرنیزه کردن برنامه‌های کاربردی آن‌ها، NSX Advanced Load Balancer برای ما یک زیربنای ضروری است، زیرا این راهکار حقیقتاً Multi-Cloud و مبتنی بر نرم‌افزار است و مدیریت باثباتی را در ماشین‌های مجازی و محیط‌های مبتنی بر Container فراهم می‌کند.»

اشتراک ایمیل