APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

قابلیت های گسترده و عملکرد بهینه ی Data Domain در Multi-Cloud

کمپانی Dell EMC که برند برتر بازار در صنعت تجهیزاتِ حفاظت داده و نرم­افزار می­باشد، پیشرفت ­های قابل توجهی در عملکرد، توسعه‌پذیری Cloud و انعطاف‌پذیری راهکار­های Data Domain تجهیزات فیزیکی و مجازی را معرفی کرد.

انتشار سیستم عامل (Data Domain (DD OS نسخه 6.2، بازگردانی و فراخوانی سریع­تر داده از Cloud، اکوسیستم Cloud Public گسترده ­تر، همراه با مدیریت موثرتر ظرفیت برای نگهداری طولانی مدت در Cloud از تجهیزات فیزیکی Data Domain، و گزینه ­های Cloud Public بیشتر برای حفاظت از داده ­های مستقر در Cloud با Data Domain Virtual Edition را ارائه می ­دهد.

علاوه بر این، Data Domain DD3300، که همان تجهیزات DD برای سازمان­ های متوسط و محیط ­های ROBO می ­باشند، در حال حاضر با گزینه ­های ظرفیت بیشتر، قابلیت ­های شبکه سریع­تر و پشتیبانی بیشتر از اهداف پشتیبان­­ گیری، ارائه می ­شوند.

در ادامه به بررسی نکات کلیدی این اطلاعیه می پردازیم:

قابلیت ­های Multi-Cloud، انعطاف پذیری بیشتری را فراهم می‌آورند.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

  • Dell EMC Cloud Tier:

گسترش گزینه ­های Cloud Public را برای نگهداری طولانی مدت در حافظه Cloud، که هم اکنون در Google Cloud Platform و Alibaba Cloud در دسترس می­باشند.

  • حفاظت از داده ­های مستقر در Cloud با (Data Domain Virtual Edition (DD VE:

گسترش پشتیبانی از حفاظت مبتنی بر نرم­ افزار از داده­های محیط­ های ابری که در حال حاضر در Google Cloud Platform، AWS GovCloud و Azure Government Cloud Computing در دسترس می­باشد. DD VE هم اکنون می‌تواند به اندازه 96 ترابایت در هر Instance، در محل و یا در Cloud، گسترش پیدا کند.

  • مدیریت ساده تر در محیط­های Multi-Cloud:

(Data Domain Management Center (DD MC، در حال حاضر یک رابط کاربری مدیریتی یکپارچه را برای همه تجهیزات Data Domain، مستقر در محل و یا در Cloud، فراهم می­کند.

عملکرد بهبود یافته از SLAهای سفت و سخت­تر پشتیبانی می­ کند.

  • بهبود در دسترسی و بازیابی لحظ ه­ای:

تا 4 برابر افزایش در IOPS، به عبارت دیگر 4000 IOPS با تاخیر 20 میلی ثانیه در دسترس قرار می‌گیرند.

  • RTO بهبود یافته با بازیابی سریع­تر فایل ­ها:

فایل­ ها تا 2.5 برابر سریع­تر از تجهیزات Data Domain بازگردانده شده و تا 4 برابر سریع­تر از Cloud فراخوانی می ­شوند.

  • پوشش گسترش یافته از Data Domain Boost File Systems (یا به اختصار Boost FS):

حال علاوه بر لینوکس، از محیط ­های ویندوزی نیز پشتیبانی می­ کند.

حفاظت از اطلاعات در سطح پیشرفته برای سازمان­ های متوسط و محیط­های ROBO با DD3300

  • گزینه‌های بیشتر ظرفیت: یک مدل جدید 8 ترابایتی که قابلیت ارتقا تا 32 ترابایت را دارد به گزینه­های تجهیزات DD3300 اضافه شده است.
  • شبکه­های سریع­تر و گزینه­های پشتیبان گیری بیشتر: DD3300 شبکه­ های سریع­تر را با پشتیبانی از 10GbE و گزینه­های پشتیبان گیری گسترش یافته همراه با پشتیبانی از Virtual Tape Libraries  VTL را از طریق Fiber Channel فراهم می­کند.

انعطاف پذیری گسترده در محیط‌های Multi-Cloud

Dell EMC Cloud Tier در حال حاضر به مشتریان گزینه ­های بیشتری برای حفاظت از داده­ های خود برای نگهداری طولانی مدت در Google Cloud Platform، Alibaba Cloud، AWS Infrequent Access، Azure Cool Blob Storage و Azure Government Cloud ارائه می­ دهد.

با این گسترش، Cloud Tier در حال حاضر از AWS، Microsoft Azure، Virtustream، Dell EMC Elastic Cloud Storage، CeB، Storage IBM Cloud Open، Google Cloud Platform، Alibaba Cloud، AWS Infrequent Access ، Azure Cool Blob Storage و Azure Government Cloud پشتیبانی می­ کند.‌

قابلیت جدید برآورد فضای آزاد برای لایه Cloud ، توانایی تخمین ظرفیت ذخیره سازی محلی و Cloud پیش از انتقال بار کاری به Cloud را میسر می ­سازد. این قابلیت، مدیریت انتقال اطلاعات را برای نگهداری طولانی مدت بهبود بخشیده، و در نتیجه، به کاهش هزینه­ های نگهداری طولانی مدت برای Cloud کمک شایانی می­کند. Cloud Tier در حال حاضر کارآمدتر و مقرون به صرفه­ تر است زیرا به دلیل بزرگتر بودن حجم Object، به خواندن و نوشتن کمتری در Cloud نیاز دارد.

Data Domain Virtual Edition یا همان (DD VE)، که حفاظت مبتنی بر نرم افزار را از داده­ های محلی و مستقر در Cloud ارائه می ­دهد، پشتیبانی از فضای Cloud Public و ظرفیت Cloud را گسترش داده است.

DD VE هم اکنون می­تواند با پشتیبانی از نسخه پشتیبان تهیه شده برای ذخیره سازی Object در محیط­ های Cloud Public تا 96 ترابایت در هر Instance را پشتیبانی کند. به طور خاص، DD VE می‌تواند تا 96 ترابایت در AWS S3، AWS GovCloud، Azure Hot Blob و Azure Government Cloud گسترش یابد. علاوه بر این، DD VE می‌تواند تا 16 ترابایت را نیز در Google Cloud Platform پشتیبانی کند.

Data Domain Management Center یا همان DD MC، نظارت و مدیریت تجهیزات Data Domainهای چندگانه و DD VE را به صورت محلی و یا مستقر در Cloud، از یک رابط کاربری یکپارچه ساده‌تر می­کند. این یک قابلیت بدون License است که مشتریان می ­توانند با پیاده­سازی­های Data Domainهای خود استفاده کنند.

قابلیت¬های گسترده¬تر و عملکرد بهبود یافته Data Domain در Multi-Cloud

پشتیبانی از SLA با عملکرد بهبود یافته

قابلیت دسترسی و بازیابی لحظه­ ای، سازمان ها را قادر می­سازد تا حداکثر 32 ماشین مجازی را به صورت زنده بر روی تجهیزات Data Domain خود اجرا کنند. این امر مشتریان را قادر می‌سازد تا از تجهیزات Data Domain برای بدست آوردن بیشترین ارزش از داده ­های پشتیبان، برای تست و توسعه استفاده کنند، و همچنین به مشتریان اجازه می­ دهد که به جای صبر کردن برای این که بارکاری به محیط اصلی منتقل شوند، بارکاری خود را از تجهیزات پشتیبان به صورت زنده اجرا کنند.

لازم به ذکر است که عملکرد کاربرد دسترسی و بازیابی لحظه ­ای با حافظه Cache بهبود یافته، که در نتیجه موجب عملکرد بسیار بهتر IO می ­شود که نتیجه‌ی آن افزایش 4 برابری در IOPS (تا 40000 IOPS) با تاخیر 20 میلی ثانیه ­ای است. Data Domain هم اکنون بازگرداندن سریع­تر فایل ­ها از تجهیزات محلی و Cloud را ارائه می­ دهد که موجب بهبود RTOها شده و به بیان دقیق­تر تا 2.5 برابر بازگردانی سریع­تر از تجهیزات و تا 4 برابر فراخوانی سریعتر از Cloud را به همراه دارد.

قابلیت¬های گسترده¬تر و عملکرد بهبود یافته Data Domain در Multi-Cloud

علاوه بر این، افزونه ­ی جدید Data Domain Boost File System و یا DD Boost FS برای سیستم عامل­ های ویندوز امکان پشتیبان‌گیری مستقیم سریع­تر نرم افزاری و حذف داده­ های تکراری سمت Client را برای محیط­ های ویندوزی فراهم می­ کند و در نتیجه اکنون مشتریان می‌توانند از Boost FS در ویندوز همانند لینوکس استفاده کنند.

حفاظت از اطلاعات در سطح سازمانی

در سال 2018، کمپانی Dell EMC، Domain Data DD3300 را معرفی کرد که یک دستگاه با مشخصات ظاهری کوچک 2U است که برای سازمان­ های کوچک و متوسط، دفاتر Remote و دفاتر شعبه ­ای شرکت­ های بزرگ طراحی شده است تا خدمات حفاظت از اطلاعات را در سطح پیشرفته و سازمانی با هزینه ­های بسیار کمتری را در اختیار بگذارد.

اکنون DD3300 گزینه ­های بیشتر همراه با انعطاف پذیری بهتری، با ارائه یک مدل جدید 8 ترابایتی که قابلیت ارتقا تا 32 ترابایت را دارد، شبکه­ های سریع­تر با پشتیبانی از 10GbE و گزینه­ های پشتیبان گیری گسترش یافته همراه با پشتیبانی از Virtual Tape Libraries (و یا به اختصار VTL) از طریق Fiber Channel، ارائه می‌دهد.

اشتراک ایمیل