APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

ارتقاء پروژه BlockChain با استفاده از BlockLab

به‌تازگی شرکت Dell Technologies به San Diego Supercomputer Center یا SDSC ملحق شده است تا یک آزمایشگاه تحقیقاتی Blockchain جدید با نام BlockLAB ایجاد نماید. به گفته‌ی دکتر جیم شرت محقق ارشد و مدیر BlockLAB شرکتِ SDSC ، یکی از اهداف اصلی این طرح، همکاری تنگانگ با همکاران این صنعت به‌منظور ارائه‌ی دانشی بنیادی می‌باشد. این امر به شرکت‌های دانش‌محور و صنعتی کمک خواهد کرد تا مزایا و خطرات احتمالی اِعمال این تکنولوژی‌ تازه را در تراکنش‌های مهم و در مقیاس ‌بزرگ و همچنین فرآیندهای Data-Intensive صنعتی، ارزیابی نمایند.

این رویداد اولین باری نیست که Dell Technologies اسپانسر تحقیقات SDSC بوده است. در طی چهار سال گذشته، Dell EMC با دکتر جیم شرت در زمینه‌ی تحقیقات نوآورانه بر روی مبحث ارزیابی داده‌ها، همکاری داشته است. مدیر ارشد اجرایی Dell EMC، جان روئس، مراحل پیشرفت تحقیقات مربوط به ارزیابی داده‌ها را برای تمرکز بر روی تکنولوژی‌های Blockchain و Distributed Ledgerها توضیح داد. به گفته‌ی ایشان، تحقیقات مربوط به ارزیابی داده نشان می‌دهد که مشتریان این شرکت باید ارزش نسبی دارایی‌های دیجیتالی خود را بهتر ارزیابی کنند تا بتوانند بر روی بخش‌های مهمی که نتایج کسب‌وکار را جلو می‌برند متمرکز باشند. Blockchain و Distributed Ledgerها، به‌عنوان یک پلتفرم جدید و قابل اعتماد جهت تبادل داده، در زمینه‌ی استفاده‌ی بهینه از دارایی‌های داده‌های سازمانی به روش‌های تازه، نویدبخش می‌باشد. BlockLAB به‌عنوان یک دستیار آزمایشگاه عمل خواهد کرد که مشتریان و همکاران Dell EMC می‌توانند در آن به ایجاد استراتژی‌هایی برای آزمایش و پیاده‌سازی رویکردهای تازه‌ای به فرآیند آنالیز دیتا بپردازند.

استیو تاد، یکی از اعضای انجمن علمی Dell EMC، تحقیقات را به نمایندگی از اسپانسرهای خانواده‌ی Dell Technologies هدایت کرد که نام آن‌ها به این شرح می‌باشد: Dell EMC، VMware، Virtustream، RSA، Boomi و Pivotal. آقای تاد خاطرنشان کرد که مأموریت BlockLAB به‌خوبی با مجموعه قابلیت‌های Dell Technologies همخوانی دارد. به گفته‌ی ایشان BlockLAB بر دو ناحیه متمرکز خواهد بود: مورد کاربردهای کسب‌وکاری برای دسته‌های اصلی و ارزیابی انواع تکنولوژی.

VMware یک Blockchain Stack سازمانی ایجاد نموده است که با چندین گونه از محصولات Dell EMC، RSA، Boomi و Virtustream ادغام می‌گردد. همچنین به گفته‌ی وی، دست‌اندرکاران این تحقیقات امیدوار هستند که نه تنها تعامل‌پذیری با دیگر Stackهای سازمانی را نمایش دهند، بلکه به Developerها اجازه دهند که به ‌سرعت برنامه‌های کاربردی Blockchain را برای موردهای کاربردی متنوع Pivotal framework این شرکت، نوشته و پیاده‌سازی کنند.

نتیجه‌ی این تحقیقات به BlockLAB برای ساخت یک راهکار End-to-End خلاقانه کمک خواهد کرد که پیرو آن شرکت VMware، از طریق پیاده‌سازی Blockchain Stack در یک محیط Hybrid Cloud از Virtustream Enterprise Cloud نهایت استفاده را خواهد برد.

اشتراک ایمیل