APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

توسعه و بهبود نگرش‌‌های عملیات دورکاری و ویدیوکنفرانس در اسپلانک

از زمانی که شرکت اسپلانک در اواخر ماه مارس نگرش‌های دورکاری و ویدیوکنفرانس در اسپلانک را راه‌اندازی کرد، بر روی کمک به مشتریان و جامعه در فهم اینکه میزان متصل ماندن نیروی کار به شبکه، پربازده و متعهد بودنشان چگونه است، تمرکز کرده است. همانطور که همه‌ی سازمان‌ها به کار کردن در قالب گروه‌هایی که به طور گسترده‌ای توزیع شده‌اند ادامه می‌دهند.

اولین نسخه‌ای که اسپلانک منتشر کرد شامل یک داشبورد جامع است که بر دسترسی به VPNها به عنوان یک شاخص برای متصل بودن، احراز هویتِ برنامه‌های کاربردی کسب‌وکار به مثابه نشانی از بازدهی و کنفرانس‌های ویدیویی با استفاده از برنامه‌ی Zoom به عنوان معیاری برای میزان مشغول بودن افراد به کار، نظارت کند.ویدیوکنفرانس

اضافه‌شدن امکانات از سرویس‌های دیگر ویدیو کنفرانس در اسپلانک

تیم Splunk، کنفرانس‌های ویدیویی خود با برنامه‌ Zoom را پس از روآوردن به کار از خانه، تقریباً دو برابر کرده‌ است. اسپلانک نظرات مشابهی را از مشتریانش شنیده‌ است و همچنین بازخوردهایی مبنی بر این که  غیر از Zoom، برگزاری ویدیوکنفرانس با استفاده از Microsoft Teams و Cisco WebEx برای بسیاری از کاربران نقشی مهم ایفا می‌کند. در پاسخ به این نیاز، Splunk مفتخر است از افزونه‌ی (Add-on) جلسات Cisco WebEx و Microsoft Teams برای Splunk که هدفِ آن، ایجاد دسترسی کاربران به این سرویس‌ها به صورت Streamline است، رونمایی کند. Splunk همچنین داشبورد اجرایی RWI را گسترش داده‌ است تا بدین ترتیب یک راه‌حل یکپارچه فراهم آورد که VPN، احراز هویت و عملیات‌های مربوط به برگزاری ویدیوکنفرانس را همراه با یک دید مشترک برای هر سه راه حل برگزاری ویدیوکنفرانس، شامل می‌شود. تمامی این به‌روزرسانی‌ها به طور رایگان در دسترس کاربرانِ Splunk Cloud و محصولات On-Premise قرار دارد.

اسپلانکداشبورد عملیات‌های مربوط به ویدیوکنفرانس که در داشبورد اجرایی RWI قرار دارد، کاربر را قادر می‌سازد تا سوالات ذیل را درباره‌ی داده‌های برنامه‌های Cisco WebEx، Microsoft Teams و Zoom بپرسد:

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

  • در طول هر روز، چند ملاقات برگزار می‌شود؟
  • این ملاقات‌ها چقدر به طول می‌انجامند؟
  • نمودار توزیع ملاقات‌ها برحسب تعداد شرکت‌کنندگانشان چگونه است؟
  • چه نوع ملاقات‌هایی برگزار می‌شوند؟
  • چند شرکت‌کننده‌ی یکتا از سرویس‌های برگزاری ویدیوکنفرانس استفاده می‌کنند؟

علاوه بر موارد مزبور، به این دلیل که داده‌هایی که هر سرویس برگزاری کنفرانس ویدیویی با دیگری تفاوت‌هایی دارد، اسپلانک دید سفارشی‌سازی شده برای هر گزینه‌ای فراتر از دیدِ مشترک عملیات‌های مربوط به برگزاری کنفرانس ویدیویی ایجاد کرده‌ است.

ویدیوکنفرانس در اسپلانکبا وجودی که بخش اعظم محتوای موجود در داشبورد مشابه است، هر سرویس جزئیات متمایزی از داده‌ها به دست می‌دهد؛ به عنوان مثال، دید WebEx رویدادها را از ملاقات‌ها جدا می‌کند. Teams نشان می‌دهد که آیا ملاقات‌ها به صورت اتصال Peer-to-Peer یا به صورت ملاقات گروهی برگزار شده‌اند. Zoom هم بین ملاقات‌های بدون برنامه‌ریزی قبلی، با قرار قبلی و منظم تمایز قائل می‌شود. اگر کاربر تمایل داشته باشد حتی می‌تواند از این هم در داده‌ها عمیقتر شود. برای این منظور Splunk نرم‌افزارهایی مخصوص در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.

اشتراک ایمیل