APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

استقبال از Docker Enterprise Edition در شرکت‌های خصوصی مدرن

شرکت‌های رهن مسکن  در امریکا و اروپا وظیفه‌ی فراهم نمودن وام مسکن برای مشتریان را بر عهده دارند و معمولا هنگامیکه صحبت از این شرکت‌ها به میان می‌آید، اولین مورد که در ذهن خطور می کند «کاغذبازی» است. چراکه فرایندهای خدماتی این شرکت‌ها به ندرت بصورت سریع و مناسب صورت می‌گیرد. در این میان شرکت رهن Franklin American تصمیم گرفته برخلاف روال معمول، با سرمایه‌گذاری روی تکنولوژی‌های‌های جدید، Microserviceها و Docker Enterprise Edition، پلتفرمی ایجاد نماید تا این تکنولوژی‌ها را در جهت موفقیت خود  در این عرصه مورد استفاده قرار دهد.

دان بایِر مدیر بخش DevOps در شرکت Franklin American عضوی از یک تیم نوآوری است که این شرکت سال گذشته به‌منظور به چالش کشیدن وضعیت حاضر ایجاد نمود. این شرکت از سال گذشته تاکنون کارهای شگفت‌انگیزی انجام داده و کسب‌وکار خود را دچار تغییر و تحول نموده که تمامی این تغییرات با کمک Docker Enterprise Edition به‌عنوان نقطه‌ی شروع این فرایند بوده اند.

این شرکت توانسته است به‌سرعت یک فرهنگ DevOps را حول چهار محور اصلی تشکیل دهد:

  • وضوح
  • ساده‌سازی
  • استانداردسازی
  • آزمون و خطا

در این بین آزمون و خطا امری کلیدی است و باعث می‌شود آن‌ها بتوانند بدون ترس و به سرعت به اشتباهات پی برد و از آنها در قالب تجربه استفاده نمود.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

دان در مصاحبه‌ای در DockerCon، توضیح داد که شرکت آن‌ها چگونه از Docker Enterprise Edition برای پیش‌روی نوآوری استفاده نموده است.

به گفته‌ی وی Docker به آن‌ها اجازه داده که بدون ترس از خطا، به استقبال آن بروند و مدام ایده‌های جدیدی را امتحان نمایند. در صورتی که این ایده‌ها ثمربخش باشند مورد استفاده قرار می‌گیرند، در غیر این صورت زمان بیشتری صرف آن‌ها نخواهند شد.

برای این شرکت، نوآوری چیزی فراتر از تکنولوژی است؛ نوآوری یعنی انجام کاری نو و کارآمد برای مشتریان. اولین چالشی که این تیم سعی کرد به آن بپردازد، جایگاه رقابتی این شرکت در خصوص قیمت‌گذاری خدمات بود.

Docker Enterprise Edition به شرکت Franklin American این توانایی را می‌دهد که با سرعت بیشتری به سمت هدفشان برای ایجاد تغییر و تحول قدم بردارند.

شارون فریزیر، معاون رئیس بخش نوآوری نیز اذعان داشت که بزرگ‌ترین پیروزی این شرکت این بوده است که توانسته است یک ایده را از ابتدا تا انتها در عرض یک هفته به ثمر برسانند. آن‌ها فرصتی را شناسایی نموده و با سرمایه‌گذاری روی آن توانستند به وعده‌های خود عمل نمایند.

امروزه این شرکت یک کلاستر واحد با چهل Node دارد که از توسعه، تست، تضمین کیفیت (QA) و تولید، به‌همراه محیط‌های جداگانه برای هر یک از آن‌ها، پشتیبانی می‌کند. آن‌ها بیست محیط و بیش از سیصد خدمات اجرا می‌کنند که توسط هزار Container تحت پشتیبانی هستند.

نکته‌ای که بیش از این موارد چشمگیر است، سرعت آن‌ها در انجام این موارد است. همانطور که دان و شارون در سخنرانی DockerCon خود توضیح دادند، تیم DevOps شرکت Franklin American از تاریخ هفده نوامبر سال 2017، بیش از ده هزار پیاده‌سازی انجام داده ، یعنی به طور میانگین دویست پیاده‌سازی در روز!

همانطور که شارون در صحبت‌های خود در DockerCon اشاره کرد، وی استارتاپی را در بین شرکت‌های آمریکایی اداره می‌کند و این شغل بهترین شغل جهان است. با همکاری Docker، هدف این گروه، اطمینان حاصل کردن از این امر است که شرکت در ده سال آینده کارآمد بوده و در میدان رقابت باقی بماند.

اشتراک ایمیل