APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

ارائه نسخه‌های جدید Docker

کمپانی Docker ، مجموعه‌ی ابزار یکپارچه‌ای و Open-Source را ارائه می‌دهد که استقرار کد در Container نرم‌افزار را بصورت خودکار به انجام می‌رساند. مدیرعامل و رئیس این کمپانی، Steve Singh، کنفرانس سالانه‌ی این کمپانی که با نام DockerCon شناخته می‌شود را با ارائه قابلیت‌هایی همچون آزادی در انتخاب، سرعت در توسعه محصولات، عملیات و امنیت فراگیر در یک پلتفرم Container که می‌تواند نیازهای نوآوری در هر شرکتی را به واقعیت تبدیل کند، آغاز نمود. در این کنفرانس پیش‌نمایشی از قابلیت‌های تکنولوژی‌های جدید، هم برای Docker Desktop و هم برای Docker Enterprise Edition، نمایش داده شد. این ویژگی‌ها هنوز در دسترس عموم قرار نگرفته‌اند اما کسانی که با نسخه‌ی بتای محصولات مشکلی نداشته باشند می‌توانند برای دریافت آن‌ها اقدام نمایند.

  • Docker Desktop به علاوه‌ی CLI ، دارای رابط کاربری گرافیکی و همچنین Templateها و گردش‌های کار گرافیکی است تا Developerهای جدید بتوانند برای برنامه‌های کاربردی Container بسازند.
  • Docker Enterprise Edition، پشتیبانی از Windows Server را با Kubernetes یکپارچه‌سازی می‌نماید. این پلتفرم در گذشته Kubernetes را برای Containerهای Linux یکپارچه‌سازی کرده بود و اکنون مدل عملیاتی خود را برای Windows Server گسترش می‌دهد.
  • Federated Application Management در Docker Enterprise Edition برای ایجاد اتصال (Federate کردن) در کلاستر‌های Premise و خدمات Kubernetes که Cloud Hosted هستند، مانند GKE، AKS، EKS، با یک کنسول واحد (Single-Pane-of-Glass) تعبیه شده است.

سخنران‌های این کنفرانس، Rashmi Kumar معاون بخش زنجیره‌ی تامین و Andy Zitney معاون بخش Enterprise Platforms, Architecture and Innovation از شرکت McKesson، به ارائه توضیحات پرداختند تا نحوه‌ی همکاری Docker را با این شرکت‌ شرح دهند. در سخرانی ایشان به دو شیوه‌ی متمایز که Containerization از طریق آن‌ها به دگرگونی McKesson کمک می‌کند، پرداخته شد. از کمک به دیجیتالی کردن زنجیره‌ی تامین (Supply Chain) دارویی این شرکت که تامین‌کننده‌ی یک سوم نسخه‌های پزشکی در آمریکای شمالی است گرفته تا اینکه McKesson Labs که به تازگی تشکیل شده، چطور با همکاری با Docker قدرت برتری به توسعه‌دهندگان خود داده است.

اشتراک ایمیل