APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

سیر تکاملی HCI: انعطاف‌پذیری بیشتر از همیشه

یک خرید بزرگ، تصمیم جدی است و فرقی ندارد که چه محصولی باشد. حال این تصمیم اگر برای کسب‌و‌کار خودتان باشد که بسیار جدیتر می‌شود. حتی اگر محصول را دقیقا بررسی کرده و تحقیقات لازمه را انجام داده باشیم، اتفاقی که اکثر مواقع میافتد این است که با پشیمانی بعد از خرید رو‌به‌رو می‌شویم. در دنیای IT این اتفاق به چندین علت رخ می‌دهد. با تغییراتی که روزانه بوجود می‌آید، احتیاجات کسب‌و‌کار و نیاز‌های تیم توسعه نیز تغییر می‌کند و یا امکانش وجود دارد که کاربر خود را در شرایطی پیدا کند که تصورش را نمی‌کرد. چیزی که کسب‌وکارها واقعا به آن نیاز دارند، یک معماری چابک و چند منظوره است که برای آینده طراحی شده باشد. خوشبختانه محصول VxFlex که پیشتر با نام خانواده Flex شناخته می‌شد، این انعطاف‌پذیری را در سطح HCI تجهیزات ذخیره سازی فراهم آورده است.

سری محصولات VxFlex

خانواده VxFlex یکی دیگر از محصولات از رزومه Dell EMC HCI است که قدرت آن دقیقا در انعطاف‌پذیری است. VxFlex می‌تواند خود را با محیط‌های ترکیبی تطبیق دهد، از محیط‌های Multi-Hypervisor و Bare Metal پشتیبانی کند و حتی به مشتریان این قدرت را بدهد که Storage و Compute را مستقل از هم یا با هم توسعه دهد. Dell EMC می‌تواند این راه‌کار را ارائه دهد و هم‌زمان اجازه توسعه ماجولاری را می‌دهد که واقعا IOPS و قدرت پردازشی را بدون اینکه Latency در یک راهکار تماما فلش افزایش پیدا کند، افزایش دهد.

خانواده VxFlex شامل چندین انتخاب پیاده‌سازی می‌شود که بستگی به نیاز مشتری دارد. VxFlex Ready Nodeها انعطاف‌پذیری بالایی را از طریق قطعات ساختنی HCI که از قبل تایید و بهینه سازی شده‌اند را ارائه می‌دهد. از طرفی دیگر Integrated Rack که قبلا با نام VxRack FLEX شناخته می‌شد، یک سیستم کاملا مهندسی شده همراه با شبکه است که خروجی IT را در تمامی طول مدت حیاط دستگاه تسریع می‌بخشد. هر دو این راه‌کارها توسط VxFlex OS کار می‌کنند. این سیستم‌عامل تکنولوژی‌ برمبنای نرم‌افزاری است برای خانواده VxFlex که بیش از 1 اگزابایت فروش داشته است.

معرفی VxFlex Appliance

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

از آنجایی که HCI کاملا در مورد چابکی و سادگی است، برای Dell EMC قدم بعدی منطقی این است که بخواهد رزومه کاری VxFlex خود را با یک محصول جدید که مکمل محصولات کنونی برپایه Ready Nodeها و Integrated Rack است، پر کند و این دقیقا همان چیزی است که اخیرا در Dell Technologies World معرفی شده است. Dell EMC برای معرفی عضو جدید خانواده بسیار هیجان‌زده بود: این راه‌کار جدید VxFlex Appliance نام دارد.

راه‌کار VxFlex Appliance  با ارائه بسیاری از مزایای HCI به صورت آماده جهت استفاده سریع و سیستم‌های ادغام شده (مثل سیستم مدیریت دوره حیات، قابلیت‌های Scale out آسان، پیاده سازی‌های سریع‌تر و یک منبع برای پشتیبانی)اما در یک شکل اقتصادی‌تر و ساده‌سازی شده، عرضه کرد.

قابلیت های VxFlex Appliance

این محصول جدید، خانواده VxFlex را بیش از همیشه همه‌جانبه کرده است. این کار توسط جمع‌ کردن بهترین‌های ارائه شده در Ready Node و Integrated Rack و ترکیب کردن آن‌ها با قدرت نرم‌افزار VxFlex OS برای ارائه قابلیت‌های انعطاف‌پذیر و مقرون به صرفه ذیل انجام شده است:

  • کاربران می‌توانند مثل Ready Node از سیستم شبکه خود استفاده کنند.
  • نقطه شروع کوچکتر ولی با پتانسیل رشد فوق‌العاده مثل Ready Node
  • مثل Ready Node کنترلری که در حال اجرا برروی یک ماشین مجازی است، کنترلر مدیریتی را نیز انجام می‌دهد.
  • مثل Integrated Rack امکان مدیریت یکپارچه‌ با VxFlex Manager وجود دارد.
  • و مانند تمامی اعضا خانواده، VxFlex OS برای راه‌کارهای بر مبنای نرم‌افزار ارائه می‌شود.

مشتریان از هر اندازه و وسعتی از دگرگونی همراه با VxFlex بسیار خورسند هستند. از بزرگترین سازمان‌ها با بیش از 3500 Node در محیطشان که قدرتی بیش از میلیون‌ها IOPs همراه با Latency پایین دارند تا شرکت‌های کوچک‌تر که تازه با 8 Node شروع به کار کرده‌اند ولی این قابلیت را دارند که همراه با نیازشان، این تعداد Node را وسعت دهند، VxFlex به آن‌ها اجازه می‌دهد که نوآوری کنند و کارهایی انجام دهند که تا کنون شخص دیگری انجام نداده و تمرکزشان را برروی چیزی بگذارند که در آن بهترین هستند تا دنیا را جای بهتری برای زندگی کنند.  این قابلیت‌های High-Performance از VxFlex، آن‌ها را از دیگر پیشروها در HCI Applianceها که از محیط‌های Multi-Hypervisor یا Bare Metal پشتیبانی می‌کنند، متمایز می‌سازد. این امر به Dell EMC اجازه می‌دهد که به مشتریان VxFlex را به عنوان HCI Appliance برتر برای این‌چنین محیط‌هایی، با قدرت استحکام سازمانی و سرعت پردازشی بالا برای سریع‌ترین دسترسی به داده‌ها و برنامه‌های کاربردی ارائه دهد.

تفاوتی ندارد که مشتری کدام یک از اعضای خانواده VxFlex را انتخاب می‌کند چرا که برای استفاده از تمامی این راه‌کارها، مشتری فقط کافی است با یک شماره تماس بگیرد. همچنین با وجود همه سخت‌افزار موجود، شبکه و نرم‌افزار VxFlex در زیر یک سقف، Dell EMC می‌تواند نوآوری‌ها و به‌روزرسانی‌ها را همان زمان که آماده می‌شود، بین مشتریان پخش کند.

پس زمانی که وقت انتخاب برای زیرساخت IT بعدی می‌رسد، کاربران می‌توانند از عضو جدید اضافه شده به خانواده VxFlex استفاده کنند. VxFlex Appliance نشان می‌دهد که Dell EMC همچنان برروی رشد و نوآوری برای خانواده VxFlex سرمایه‌گذاری می‌کند.

اشتراک ایمیل