APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

ترک Public Cloud ، واقعیتی که HP باید بپذیرد !

شرکت ‌های بزرگ فروش نرم‌‌افزار ، برای دست‌ یابی و حفظ سود حاصل از مراکز داده‌ ، زمان سختی را پیش رو خواهند داشت ، اما نقل مکان به سمت public cloud  از آن هم پرخطرتر است.

Hewlett-Packard این هفته فاش ساخت که از کسب و کار public cloud در حال خروج است و Cloud این شرکت با نام Helion در ۳۱ ژانویه ۲۰۱۶ از دسترس خارج خواهد شد.

هر چند این خبر بزرگی در مورد HP است ، اما نمی توان مطمئن بود که دنیای رایانش ابری از آن تعجب کرده باشد .public cloud  شرکت HP برای شناخته شدن و جا افتادن مدت زمان طولانی تلاش کرد ، زیر سایه سرویس‌ های تحت وب آمازون بوده و نیز گوگل ، مایکروسافت و IBM از آن پیشی جستند. البته cloud   شرکت HP چیز متمایز یا جالب توجهی نسبت به بقیه ی رقبا ارائه نکرده است و از سال ۲۰۱۱ تا کنون نیز تغییر عمده ای نکرده است.

به جای ادامه به سرمایه ‌گذاری در یک public cloud ناموفق ، HP در حال تمرکز بر رایانش ابری ترکیبی و خصوصی است. برای شرکت‌های بزرگ ارائه‌دهنده نرم‌افزار و سخت‌افزار مانند HP، این یک تکامل طبیعی است. با توجه به پیوستگی تاریخچه ی data center ها با پیچیدگی های فناوری مدرن، HP می‌تواند با نقاط قوت خود در فناوری ، بازاریابی ، فروش و فرهنگ درونی‌اش به حضور پر قدرتش در بازار ادامه دهد .

بر این اساس، نمی توان مطمئن بود که cloud های خصوصی در طولانی مدت ، ماندنی باشند زیرا cloud های عمومی در حال بهتر شدن، ارزان‌تر شدن و امن ‌تر شدن هستند .هم چنین استدلال و پافشاری بر روی cloud های خصوصی و ترکیبی ، هنگامی که چهار برابر گران‌تر هستند اما خدمات کمتری ارائه می دهند ، کمی غیر منطقی به نظر می رسد .

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

حداقل برای چند سال ، شرکت‌ های IT در cloud  های خصوصی و ترکیبی هم چنان سرمایه‌گذاری خواهند کرد که به نظر می رسد با این روند ،  HPاز این تصمیم  برای مدتی سود ببرد.

HP در مواجهه با این واقعیت جدی تنها نیست. IBM، Oracle و سایر ارائه‌ دهندگان بزرگ با چالش بقا در رقابت جهانی مواجه هستند زیرا شرکت های بیشتری در حال حرکت به سمت cloud عمومی‌اند و به تبع ، رشد cloud به معنی مرگ صدها شرکت  بزرگ سخت‌افزار و نرم‌افزار است.

۱

اشتراک ایمیل