APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

قابلیت‌های حذف و جایگزین شده در Windows Server 2019

با ارائه‌‌ی هر یک از نسخه‌های ویندوز سرور، مایکروسافت ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدیدی به آن اضافه می‌کند. همچنین مایکروسافت در مواقعی برخی ویژگی‌ها و قابلیت‌ها را حذف می‌کند که معمولا برای این است که قصد اضافه کردن انتخاب بهتری را دارد. در اینجا جزییات در مورد ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی که مایکروسافت از Windows Server 2019 حذف کرده است، بیان می‌شود.

این لیست ممکن است تغییر کند و همه قابلیت‌ها و ویژگی‌های تحت تاثیر قرار گرفته را شامل نشود.

ویژگی‌هایی حذف شده در ویندوز سرور 2019  

مایکروسافت قصد دارد ویژگی‌ها و قابلیت‌های ذیل را از Image محصولات نصب شده ویندوز سرور 2019 حذف کند. برنامه‌های کاربردی یا کدهایی که وابسته به این ویژگی‌ها هستند، در این نسخه کار نخواهند کرد مگر کاربر از راه‌حل جایگزینی استفاده کند. در ادامه به بررسی برخی از این موارد می پردازیم.

قابلیت‌ها

به جای آن‌ها شما می‌توانید از این موارد استفاده کنید.

Business Scanning که با نام Distributed Scan Management یا DSM نیز شناخته می‌شود.

مایکروسافت این اسکن ایمن و قابلیت مدیریت اسکنر را قصد دارد حذف کند چرا که دیگر هیچ دستگاهی از این ویژگی استفاده نمی‌کند.

اجزاء پرینت حالا به عنوان قابلیت انتخابی برای نصب Server Core می‌باشد.

در نسخه‌های قبلی Windows Server ویژگی اجزاء Print به طور پیش فرض در انتخاب نصب Server Core غیر فعال بود. مایکروسافت این امر را در Windows Server 2016 تغییر داده و آن را به صورت پیش فرض فعال کرده است. در Windows Server 2019 این اجزاء Print دوباره به طور پیش فرض برای Server Core غیر فعال است. اگر کاربری احتیاج به فعال سازی آن داشته باشد، می‌تواند با اجرای فرمان Install-WindowsFeature Print-Server آن را فعال سازی کند.

Remote Desktop Connection Brokerو Remote Desktop Virtualization Host در یک نصب Server Core

اکثر پیاده‌سازی سرویس‌های Remote Desktop اینRole‌ها را با Remote Desktop Session Host یا به اختصار RDSH همراه کرده که نیازمند سرور با قابلیت Desktop Experience است، برای هماهنگی با RDSH مایکروسافت این Role‌ها را تغییر می‌دهد که همچنین نیازمند سرور با Desktop Experience باشد. اینRole‌ها دیگر برای استفاده در نصب Server Core در دسترس نمی‌باشند. اگر کاربر احتیاج به پیاده‌سازی این Role‌ها به عنوان بخشی از زیرساخت Remote Desktop را داشته باشد، می‌تواند آن‌ها را با Windows Server همراه با Desktop Experience نصب کند. 
این Role‌ها همچنین در انتخاب نصب Desktop Experience از Windows Server 2019 وجود دارند.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

پایان توسعه برخی قابلیت‌های ویندوز سرور

مایکروسافت دیگر به صورت فعال قابلیت‌های ذیل را توسعه نمی‌دهد و ممکن است که از به روزرسانی‌های آینده حذف شوند. برخی ویژگی‌ها با ویژگی‌ها یا قابلیت‌های دیگر جایگزین شده‌اند و برخی دیگر در حال حاضر از منبع دیگری قابل دریافت هستند.

قابلیت‌ها

به جای آن‌ها شما می‌توانید از این موارد استفاده کنید.

Key Storage Drive در Hyper-V

مایکروسافت دیگر برروی Key Storage Drive در Hyper-V کار نمی‌کند. اگر کاربران از نسل 1 از ماشین‌های مجازی استفاده می‌کنند، می‌توانند درباره امنیت نسل 1 از مجازی‌سازی و راه‌های پیش رو اطلاعات کسب کنند. اگر کاربران در حال ساختن ماشین مجازی جدید هستند از نسل 2 به همراه دستگاه‌های TPM برای یک راه‌کار ایمن تر استفاده کنند.

کنسول مدیریت Trusted Platform Module یا TPM

اطلاعاتی که پیشتر در کنسول مدیریت TPM حاظر بود، حالا در صفحه Device Security از Windows Defender Security Center قابل دسترسی است.

حالت تصدیق Host Guardian Service Active Directory

مایکروسافت دیگر برروی حالت تصدیق Host Guardian Service Active Directory کار نمی‌کند. به جای آن حالت تصدیق جدیدی با نام Host Key Attestation وجود دارد که بسیار ساده‌تر و به طور برابر هماهنگ با سیستم تصدیق بر پایه Active Directory است. این حالت جدید قابلیت‌های برابر به یک تجربه نسبی دارد، مدیریت ساده‌تری دارد و وابستگی‌های زیرساختی کمتری نسبت به حالت تصدیق Active Directory دارد. تصدیق Host Key سخت‌افزار اضافه‌ای نسبت به چیزی که Active Directory نیاز داشت، ندارد پس همه سیستم‌های موجود با حالت جدید سازگاری خواهند داشت.

سرویس OneSync

سرویس OneSync داده میل،تقویم و نرم‌افزار People را هماهنگ سازی می‌کند. مایکروسافت یک موتور همسان سازی به Outlook اضافه کرده است که همان میزان همسان‌سازی را دارد.

پشتیبانی RemoteDifferential Compression API

پشتیبانی Remote Differential Compression API اجازه همسان‌سازی داده با یک منبع راه‌دور را با تکنولوژی‌های فشرده سازی می‌دهد که میزان داده فرستاده شده میان شبکه را کاهش می‌دهد.

WFP Lightweight Filter Switch Extension

WFP Lightweight Filter Switch Extension به توسعه دهندگان اجازه ساختن اکستنشن‌های فیلترینگ پکت ساده برای سوئیچ مجازی Hyper-V را می‌دهد. کاربر می‌تواند به همین سطح از قابلیت با ساختن یک اکستنشن کامل فیلترینگ دست پیدا کند. به همین خاطر مایکروسافت این اکستنشن را در آینده پاک خواهد کرد.

 

اشتراک ایمیل