APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

پنج قابلیت امنیتی 21 Veritas Backup Exec که باید بدانید

Veritas به‌روزرسانی 20.6 از Backup Exec را در دسامبر 2019 به بازار عرضه کرد. این نسخه یکی از شگرف‌ترین به‌روزرسانی‌های اخیر بود و پیشرفت‌های عملکردی چشمگیری به ویژه برای VMware و Hyper-V به همراه قابلیت‌های سازمانی نظیر Backup Exec Accelerator و اصلاحات کیفی را شامل بود. همچنین این به‌روزرسانی، Agentهایی در اختیار داشت تا از Clientهای Unix محافظت کنند  و علاوه بر این، حوزه پشتیبانی را گسترش داده بود تا مشتریان بتوانند از داده‌های خود به هر صورتی که بودند و در هر مکانی که استقرار داشتند (ویندوز، Linux، Unix،  Cloud، مجازی، فیزیکی و SaaS) محافظت کنند.

هم اکنون،  ورود Backup Exec 21 به بازار که برای سه ماه اول سال 2020 در نظر گرفته شده است، از زمان آخرین عرضه اصلی که در ژانویه 2018 صورت گرفت، یک Refresh اساسی به حساب می‌آید.

به تازگی از یک برنامه Beta Testing خصوصی نتیجه‌گیری به عمل آمده  و بازخورد بسیار مثبتی دریافت گردیده است. در زیر برخی از نقل‌قول‌های اخیر آورده شده است:

«عالی است! خیلی جواب می‌دهد.»

«مدتی است که از Backup Exec 21 استفاده می‌کنم و بسیار تحت‌تاثیر آن قرار گرفته‌ام.»

«Backup Exec 21 استاندارد طلایی Unified Data Protection است.»

نسخه‌ای که قرار است به بازار عرضه گردد  بر سه موضوع کلیدی متمرکز است: سادگی، یکپارچگی و امنیت، بنابراین بیشتر قابلیت‌های جدید کلیدی این مفاهیم را دارا  هستند.  قابلیت‌های جدید فراوانی به این نسخه اضافه شده است، اما در ادامه پنج مورد از قابلیت‌هایی که می‌توان از Backup Exec 21 انتظار داشت شرح داده شده است. به علاوه، این پنج ویژگی برتر بر اساس میزان امنیت مرتب شده‌اند:

معرفی راهکار Veritas NetBackup

ویدیوهای بیشتر درباره Backup

1- قابلیت جدید احراز هویت چندمرحله‌ای

قابلیت های جدید Backup exec 21

با افزایش روزافزون ضرورت امنیت، می‌توان با قطعیت گفت که Veritas چند پیشرفت امنیتی اساسی در چنته دارد. با گرایش‌های اخیر در امنیت سایبری،اولین قابلیت امنیتی 21 Backup Exec، احراز هویت چندمرحله‌ای است که همه برنامه‌های کاربردی در سطح سازمان باید داشته باشند. کاربران  Backup Exec Remote Administration Consoleخواهند توانست  با استفاده از اطلاعات اعتباری Logged-On کاربر و نیز کارت هوشمند Multi factor Authentication برای احراز هویت، به Backup Exec 21 Server Media متصل شوند. همچنین با این قابلیت، کاربران قادر خواهند بود امکان اتصال Client از طریق Kerberos را فراهم سازند.

 کاربرد backup exec 21

2- امنیت بیشتر و سازگاری با باج‌افزار

از آنجایی که دیده شده زمانی که شرکت‌ها از پیاده‌سازی کامل اقدامات امنیتی مناسب باز می‌مانند، چه بر سرشان می‌آید، این قابلیت از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار است. طی پنج سال گذشته، امنیت برای بسیاری از شرکت‌ها در اولویت اول قرار گرفته است. Veritas نیز به دنبال برقراری امنیت بوده است. این قابلیت امنیتی 21 Backup Exec روش محافظت از داده‌های Backup در برابر حملات خارجی را معرفی می‌کند، که طی این حملات فرآیندهایی نامعتبر درصدد اصلاح داده‌های میزبانی شده در Media Server برمی‌آیند.

با این حال، گرایش اخیر نسبت به رفتار بدافزار که پیشرفتی روزافزون دارد و با استفاده از Exploitها و دیگر Attack Vectorها مشخص شده، نیازمند محافظت پیشرفته‌تری است. Backup Exec 21 دارای تکنولوژی‌های امنیتی نسل بعدی است که به دفاع در برابر این گونه حملات جدید باج‌افزاری کمک می‌کند.

Backup Exec 21 به هیچ یک از فرایندهای غیر Backup Exec دیگر اجازه نمی‌دهد تا داده‌های Backup را حتی از طریق اجرای کد خارجی اصلاح کنند که این یکی از پیشرفت‌های قابلیت Disk Storage Lockdown به شمار می‌آید.

3- موتور پیشرفته حذف داده‌های تکراری در Backup Exec

کاربران Backup Exec 21 یک موتور به‌روزشده حذف داده‌های تکراری دریافت خواهند کرد که در حین بک‌آپ کردن فایل‌ها در پوشه حذف داده‌های تکراری آن، از الگوریتم‌های Hash قوی‌تری استفاده می‌کند. مبنای این پیشرفت ویژه، موضوع امنیت است، چرا که در مقایسه با MD5 که در موتور حذف داده‌های تکراری سابق (v10) استفاده شده بود، از یک الگوریتم محاسباتی SHA512 امن‌تر Hash استفاده می‌کند.

4- قابلیت جدید Per-Instance Licensing

دیگر قابلیت امنیتی 21 Backup Exec برمی‌دارد، ساده‌تر کردن رویکرد خود برای دادن License به کسب‌وکارهاست. اکنون Backup Exec 21 دارای شمارنده جدیدی برای Licenseهای اشتراکی است. این شمارنده جدید گزینه دیگری برای اندازه‌گیری ظرفیت FETB امروزی است و بر اساس شمارش Instance عمل کرده  و برای کسب‌وکارهایی که دارای میزان زیادی داده و همچنان خواستار بهره‌وری از مزایای Backup Exec هستند، انعطاف‌پذیری ایجاد می‌کند.

این مزایا به این جا ختم نمی‌شوند. کاربران Backup Exec همچنین تجربه Licensing بسیار ساده‌تری خواهند داشت. کاربر قادر خواهد بود تا از طریق اتصالی معتبر، حقوق به‌روزشده License را به صورت خودکار دانلود کند. این کار سربار اجرایی را به هنگام همگام‌سازی کلیدهای License در زمانی که در دسترس هستند، کاهش می‌دهد.

5- افزایش انعطاف‌پذیری به همراه Instant Recovery

همراه با عرضه نسخه جدید، از Instant Recovery برای VMware و Hyper-V از یک Deduplication Storage پشتیبانی خواهد شد که خبری بسیار عالی برای کسب‌وکارهاست، چرا که این رویداد فضای دیسک مورد نیاز برای ذخیره‌سازی داده‌های Backup را به گونه قابل توجهی کاهش می‌دهد. این امر به معنی Storage کمتر و هزینه‌های پایین‌تر زیرساخت است و همچنین اکنون با Storageی که در آن داده‌های تکراری حذف شده، سازگار است بنابراین، اگر کاربر به دنبال مخارج کمتر و علاقه‌مند به قابلیت Instant Recovery در ماشین‌های مجازی باشد، این رویداد برای او فوق‌العاده خواهد بود.

ادغام قابلیت‌ها و نوآوری‌های جدید در Backup Exec 21

تجارت‌های کوچک و متوسط به دنبال آنند که Backupهای خود را در محیط‌های مربوط اعم از Cloud، محیط مجازی، محیط فیزیکی یا SaaS ساده کنند و به آن سرعت و امنیت ببخشند. با این حال، ترفندهای مورد نیاز برای برآوردن این درخواست‌ها نیاز به استفاده از نرم‌افزار بک‌آپی دارد که ساختار درونی پیشرفته‌تری داشته باشد، استفاده از آن آسان‌تر بوده و یکپارچه باشد. پیشرفت‌های نسخه در حال عرضه Backup Exec 21 در رساندن کاربر به این گونه اهداف دقیق رضایت‌بخش است.

ادغام قابلیت‌های جدید با جدیدترین نوآوری‌ها نظیر Accelerator، GDPR Guard، DRaaS to Azure و موارد دیگر، تجربه محافظت از داده جدیدی را فراهم می‌کند تا کسب‌وکارهای امروز از پس چالش‌های اساسی تداوم کسب‌وکار/ بازیابی فاجعه یا به اختصار BC/DR برآیند. همچنین،  قابلیت Ransomware Resiliency 2.0 در Backup Exec این امکان را فراهم کرده تا کاربر از Backup اصلی فراتر رود و قابلیت‌ها را بازیابی کند. اکنون روش‌هایی برای ایمن‌سازی Backup Storage و بازیابی از حملات باج‌افزار معرفی شده است.

اشتراک ایمیل