APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

همکاری جنرال الکتریک و مایکروسافت در زمینه پلتفرم IoT

طی گزارشات اعلام شده، پلتفرم صنعتی شرکت جنرال‌الکتریک برای اینترنت اشیا یا IoT تحت عنوان Predix در Microsoft Azure ، در سه ‌ماهه‌ی دوم سال 2017 در سراسر جهان قابل دسترس خواهد بود.

شرکت ژنرال‌الکتریک عنوان کرده است که Predix باید یک محصول کامل باشد که از Edge (سنسوری در سطح کارخانه) تا Cloud و یا Azure را دربرگیرد. در این صورت، روند ادغام ابزارهایی مانند Cortanaی مایکروسافت به عنوان نوعی دستیار شخصی هوشمند با Predix ساده‌تر خواهد شد.

طی برنامه های اعلام شده از سوی این دو شرکت، در اولین کنفرانس معرفی Predix، زمینه آشنایی Developerها با نحوه‌ی دستیابی به این موارد به بهترین وجه فراهم می‌گردد. ضمن اینکه انتظار می‌رود حدود 2500 شرکت‌کننده در این کنفرانس حضور یابند.

این پلتفرم پس از ارائه به عنوان نوعی PaaS یا “زیرساخت به عنوان سرویس” جهت استفاده‌ی داخلی در شرکت جنرال‌الکتریک، سال گذشته به‌طور گسترده‌ در دسترس کاربران شرکت قرار گرفت و به مدیران IT اجازه می‌دهد داده‌های ماشینی را از سیستم‌های فعال شده با سنسور، به یک پلتفرم واحد انتقال دهند. بنابراین قابلیت مانیتور سیستم‌ها و بهبود عملیات با این فرآیند میسر می‌گردد. البته لازم به ذکر است Edge مربوط به جنرال الکتریک پیش از این هم در تاسیسات تولیدی به طور گسترده فعال بود و مورد استفاده قرار می‌گرفت اما همواره برای عملیات‌های خود نیاز به پلتفرمی مانند Predix داشت، که به واسطه ضرورت بازار شرکت جنرال الکتریک تصمیم به بهره‌برداری از آن گرفت.

Abhi Kunte، یکی از مدیران عالی‌رتبه‌ی جنرال الکتریک اظهار داشت که اگر این شرکت مانند شرکت‌های نرم‌افزاری واقعی رفتار نکند، هیچ آینده‌ای را پیش رو نخواهند داشت. این موضوع نه تنها برای شرکت جنرال الکتریک، بلکه برای تمامی شرکت‌های فعال در این صنعت صدق می‌کند.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

طبق نظر Velosa، تحلیل‌گر Gartner و مسئول گزارشات IoT،  بنابر این توافق، جمع آوری داده‌ها از ماشین‌آلات صنعتی توسط ابزارهای نرم افزاری شرکت جنرال الکتریک، با پلتفرم Cloud شرکت مایکروسافت که به نوعی نقطه قوت شرکت‌ها یکی در زمینه تکنولوژی عملیاتی و دیگر در زمینه‌ی فناوری اطلاعات می‌باشد، ترکیب می‌شود.

وی همچنین عنوان کرد: در حال حاضر هیچ محصولی در بازار برای این پلتفرم با این وسعت و کارکرد موجود نیست. بنابراین باید شاهد نحوه توسعه و دستیابی این تکنولوژی به تمام پتانسیل خود در آینده باشیم.

Kunte اظهار نمود که این پلتفرم برایDeveloperهای Third-Partyدر دسترس قرار خواهد گرفت. وی انتظار دارد که نرم‌افزارهای مایکروسافت مانند ابزارهای BI بر روی Predix ایجاد شوند که در نتیجه آن، کاربران می‌توانند داده‌های عملیاتیِ Predix را به همراه ERP، CRM و سایر سیستم‌های IT در اختیار داشته و بدین‌ترتیب، شکاف موجود را پر نمایند.

اشتراک ایمیل