APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

ارائه قابلیت‌های کاربردیِ جدید در Google Drive

ویژگی‌های جدید ارائه شده در Google Drive با تمرکز بر نیاز‌های سازمانی، امکان محافظت قانونی، استفاده از پوشه‌های گروهی و امکانات دیگری را برای کاربران فراهم می‌نماید.

کاربران Google Drive با استفاده از قابلیت‌های جدید ارائه شده توسط شرکت گوگل می‌توانند تمام فایل‌های ذخیره شده در سرویس Cloud سازمان را بدون نیاز به دانلود در دسکتاپ خود مشاهده نمایند.

قابلیت Drive File Stream جهت نمایش فایل‌های Placeholder بر روی دسکتاپ کاربران می‌باشد و تنها در زمان نیاز کاربر به مشاهده فایل‌ها اقدام به دانلود فایل می‌نماید. این قابلیت شبیه به ویژگی Smart Sync در Dropbox است که اخیرا وارد نسخه بتا شده است.

همچنین گوگل به تازگی دو ویژگی کلیدی از Google Drive را با محوریت قرار دادن نیاز‌های سازمانی در دسترس عموم قرار داده است. اولین ویژگی Drives Team می‌باشد که به مدیران این امکان را می دهد تا برای گروه‌های درون سازمانی خود پوشه‌هایی با دسترسی مشترک ایجاد نمایند. قابلیت دیگر با نام Vault، سازمان‌ها را در Google Drive قادر می‌سازد تا نگهداری از داده‌ها و Policy‌های مربوط به محافظت قانونی از محتوای ذخیره شده در این سرویس را مدیریت نماید.

گوگل به منظور کمک به سازمان‌ها در روند انتقال به Drive، اقدام به خریداری AppBridge نموده است که به عنوان شریک تجاری Google به سازمان‌ها در فرآیند انتقال به این سرویس‌ها کمک می‌نماید. همچنین این شرکت به ارائه سرویس‌های Migration از منابعی مانند SharePoint، Exchange و ذخیره‌سازی فایل به صورت On-Premises پرداخته است.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

این اقدامات با هدف جذاب‌تر ساختن Google Drive برای مشتریانی صورت می‌گیرد که ممکن است به منظور ارائه سرویس اشتراک‌گذاری و هماهنگ‌سازی (Sync) فایل از محصولات شرکت‌های رقیب همچون Dropbox و یا OneDrive for Business متعلق به مایکروسافت استفاده نمایند.

قابیلت Team Drives اهمیت زیادی برای سازمان‌ها دارد، چرا که امکان ایجاد فضاهای ذخیره‌سازی مشترک را برای گروه‌های مختلف در اختیار مدیران قرار می‌دهد، بدون آنکه نیاز به یک کاربر مشخص برای مالکیت این فضا یا فایل‌های اشتراکی داخل آن وجود داشته باشد. در این حالت چنانچه یکی از اعضای تیم خارج شود، تمام اطلاعات گردآمده طی فعالیت‌های سرویس‌دهی وی، در هنگام نیاز در اختیار دیگر افراد گروه قرار خواهد داشت.

این امکانات بخشی از مجموعه پروژه‌ای‌‌ است که Google در کنفرانس اخیر خود با نام Google Cloud Next معرفی نموده است. شرکت گوگل همچنین از بروز تغییرات مهم در سرویس‌های Hangouts و کاهش قیمت سرویس‌های Cloud نیز خبر داده است.

اشتراک ایمیل