APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

کاربر GSLB به عنوان یک سرویس، در کنار Citrix Intelligent Traffic Management

کمپانی Citrix مشتاقانه از یکی از متفاوت‌ترین و هوشمندترین سرویس‌های (GSLB (Global Server Load Balancing خود خبر می‌دهد. (Citrix Intelligent Traffic Management (ITM اکنون تصویرسازی بهتری از وضعیت‌ اینترنت و یکپارچه‌سازی شده با (Citrix ADC (Application Delivery Control عرضه می‌دارد تا جامع‌ترین و بهینه‌ ترین مسیر ترافیکی و بهترین تجربه‌ی کاربری ممکن را تضمین نماید.

نقطه ضعفی با عنوان اینترنت

وفاداری برند تحت مستقیم تجربه‌ی کاری مشتری می‌باشد. ممکن است سخت باشد که با شرایط در حال تغییر اینترنت که به عنوان وسیله‌ی توزیع محصول شناخته می‌شود، یک تجربه‌ی برتر برای مشتری ارائه نمود. اینترنت، Cloud نیست که توسط هر نهاد واحدی کنترل شود، بلکه مجموعه‌ای از هزاران شبکه‌ی مجزا با تنظیمات Peering و اولویت‌های متفاوت است و این امر می‌تواند نقطه ضعفی بزرگ برای ارائه‌ی برنامه‌ی کاربردی بسازد.

ممکن است کاربر بهترین دیتاسنتر را داشته باشد یا در سریع‌ترین Cloud، با باکیفیت‌ترین سرورها و سریع‌ترین اتصالات، میزبانی شود. اما تغییرپذیری اینترنت، میزان تاخیر (Latency)، توان عملیاتی و قابلیت دسترسی ممکن است بهترین پروژه‌های طراحی‌شده‌ی فرد را هدر دهد و کاربران را از بهره بردن از محتوای وی منع کند.

این موارد همچنین ممکن است تجربه‌ی کاربری را معیوب ساخته و به کسب‌وکار لطمه وارد نمایند. با این همه، بردن مخاطب به بهترین مکان جهت ارائه‌ی خدمات، تنها نیمی از چالش است و در این‌جا Citrix می‌تواند کمک‌حال باشد.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

Citrix GSLB به عنوان یک سرویس

Citrix اهمیت درگیر نگه‌داشتن کاربران و تضمین دسترسی کارآمد آن‌ها به محتوا و برنامه‌های کاربردی را درک می‌کند. به همین دلیل است که Citrix Intelligent Traffic Management اکنون GSLB را به عنوان یک سرویس، که اساس آن به طور کامل در Cloud است، ارائه می‌نماید. این ارائه‌ی جدید مهیج، با ویژگی‌های Real-Time زیر به طور خودکار کاربران را به بهترین منابع برای محتوا و برنامه‌های کاربردی فرد هدایت می‌نماید:

  • قابلیت دید Granular وضعیت‌های اینترنت
  • قابلیت دید Granular عملکرد سرور در دیتاسنترها
  • واکنش به تغییر حالت‌ها در اینترنت
  • واکنش به تغییر حالت‌های دیتاسنتر/Cloud از طریق یکپارچه‌سازی با ADC

GSLB به عنوان یک سرویس، قدرت Citrix ITM را در قابلیت دید زنده و عمیق وضعیت‌های اینترنت (میزان تاخیر، توان عملیاتی، قابلیت دسترسی)، با قدرت Citrix ADC در قابلیت دید Real-Time و اطلاع از مصرف دیتاسنتر و سرور (CPU، اتصالات، انتقال داده‌ها) و فهم صحت عملکرد برنامه‌های کاربردی، ترکیب می‌نماید.

ITM کاملا قابل پیکربندی است و فرد را قادر می‌سازد تا قواعد توزیع ترافیک مختص به خود را بدون هیچ‌گونه محدودیتی ایجاد کند. برای مثال، فرد می‌تواند کاربران را به محتوایی بفرستد که دورتر است اما بهتر عمل می‌کند. یا حتی از اطلاعات هزینه‌ها استفاده نماید تا به طرز مطلوبی کاربران را به CDNهای ارزان‌تر، در صورتی که عملکرد آن‌ها مشابه باشد، بفرستد. با Citrix ITM، فرد محتوا و برنامه‌های کاربردی خود را با توجه به نیازمندی‌های کسب‌وکار خود، فارغ از جایی که برنامه‌های کاربردی مستقر گردیدند (دیتاسنتر، Cloud، CDN)، همگام می‌سازد.

ابزار شبیه‌سازی سناریوی جدید

انتقال برنامه‌های کاربردی به Cloud، حتی بدون نیاز به حدس زدن بهترین مکان برای محتوا، به قدر کافی سخت می‌باشد. ابزار شبیه‌سازی سناریوی‌های جدید(Citrix ITM Performance Visualizer) به فرد کمک می‌کند تا برای سرمایه‌گذاری و کسب‌وکار داده‌محور، در مورد این که کجا بارهای کاری خود را میزبانی نماید یا محتوای خود را برای ارائه‌ی مطلوب به مخاطبین خاص قرار دهد، تصمیم‌گیری کند.

این ابزار ساده و راحت به صورت روزانه تا سقف 15 میلیارد Data Point را از 900 میلیون کاربر حقیقی از 50000 شبکه‌ی ISP به کار می‌گیرد تا تجربه‌ی کاربری بر روی اینترنت را به Cloudهای مختلف، CDNها و شبکه‌ها در سرتاسر جهان، Map کند. ITM به IT اجازه می‌دهد تا استفاده از چند استراتژی مدیریت ترافیک مختلف را بهینه‌سازی و مصورسازی نماید و قبل و بعد عملکردهای طراحی‌های زیرساخت را با هم مقایسه کند. پیش از این، اتخاذ استراتژی درست توسط فرد برای ارائه‌ی برنامه‌ی کاربردی خود چنین راحت نبوده‌است، چراکه وی اکنون می‌تواند قبل از ساخت، شبیه‌سازی نماید.

سهولت در اجرا

Citrix ITM یک سرویس Cloud است که تجربه‌ی کاربری فوق العاده‌ای، بدون نگهداری یا نصب چیزی، به مشتریان فرد ارائه می‌نماید. این سرویس در سه نسخه‌ی Standard، Advanced و Premium عرضه می‌گردد تا مناسب با نیازمندی‌های افراد برای ارائه‌ی تمام محتوای برنامه‌ی کاربردی خود، باشد. GSLB به عنوان یک سرویس در نسخه‌های Advanced و Premium از Citrix ITM می‌باشد. یک نسخه‌ی رایگان ITM Express نیز موجود است که برای شروع مصورسازی می‌باشد.

Citrix GSLB به عنوان یک سرویس، در کمک به شرکت‌ها برای تضمین این که برنامه‌های کاربردی آن‌ها به مطلوب‌ترین شکل ممکن ارائه می‌گردد، پیشتاز است. اگر افراد در اینترنت محتوا ارائه می‌نمایند، این راهکاری است که باید از آن بهره ببرند.

اشتراک ایمیل