APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

Cisco ACI راهکاری عالی برای مراکز پزشکی

عصر جدیدی از برنامه کاربردی در حال خدمات‌رسانی در مراکز مراقبت‌های بهداشتی است. پزشکان، پرستاران و ادمین‌ها به صورت روزافزون مشغول استفاده از دستگاه‌های همراه، ابزارهای هوش مصنوعی و راهکارهای Telehelth هستند تا بهتر به بیماران خود رسیدگی کرده و بهینگی سازمانی را بیشتر کنند. این ابزارها و برنامه‌های کاربردی نه تنها بالاترین امنیت و کارایی را می‌طلبند بلکه حجم اطلاعاتی که آن‌ها تولید می‌کنند، به همین تناسب قدرت بیشتری را از دیتاسنترها انتظار دارند. دیتاسنترهای امروزی دیگر جایی ثابت ندارند. آن‌ها باید هر جایی که دیتا هست، حضور داشته باشند.

باربارا کیسی مدیر بخش مراقبت‌های بهداشتی سیسکو می‌گوید:” برنامه‌های کاربردی در حال تغییر روش زندگی، کار و نحوه ی رسیدگی به بیماران توسط شاغلان این حوزه می‌باشد. ترکیب برنامه‌های کاربردی جدید و دستگاه‌های مبتنی بر IoT و حجم اطلاعات حساسی که در این فعالیت به وجود می‌آورند، می‌تواند بسیار چشمگیر باشد. به خاطر این انفجار اطلاعاتی، ما شاهد مقدار حرکت بیشتری با متقاضیان جهانی مراقبت‌های بهداشتی هستیم که خواهان ایمن‌سازی، مدرن کردن و ساده‌سازی عملیات‌های دیتا‌سنتری خود می‌باشند.”

Cisco Application Centric Infrastructure چیست؟

سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی مانند Grifols، دانشگاه اوتا،The Hospitaller Order of Saint John of God و Sharp Healthcare راهکار دیتا‌سنتر Intent-Based شرکت Cisco را برگزیدند. Cisco ACI یا Cisco Application Centric Infrastructure ارائه دهنده کنترل یکپارچه محیط‌های فیزیکی و مجازی، امنیت بهبود یافته و خودکارسازی مبتنی بر Policy است که تا Cloud امتداد می‌یابد. Cisco Tetration ارائه دهنده امنیت با یک مدل Zero-Trust برای حجم‌های کاری On-Premises و سرویس‌های ابری عمومی است. در ادامه 

کاربرد Cisco ACI در مراکز پزشکی

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

Grifols یک شرکت جهانی مراقبت‌های بهداشتی است که در زمینه‌های انتقال خون، ایجاد بانک خون و آنالیزهای آزمایشگاهی فعالیت دارد و محصولات خود را در 90 کشور به بیمارستان‌ها، مراکزدرمانی و متخصصان مراقبت‌های بهداشتی پخش می‌کند. تیم IT شرکت Grifols متوجه شد که نگه‌داری و رسیدن به سیستم‌های کنونی و ارائه آنلاین سرویس‌های جدید، زمان زیادی می‌برد. آن‌ها می‌خواستند شرایطی را فراهم آورند که سریعتر، قابل توسعه‌تر و امنیت بیشتری داشته باشند. بنابراین محصول Cisco ACI را به عنوان پایه شبکه‌ی دیتا‌سنتر جدید خود در اسپانیا و یکپارچه سازی معماری شبکه برای وصل کردن هر 4 دیتا‌سنترش به هم انتخاب کردند تا بتواند پیکربندی شبکه، Policy و امنیت را استاندارد سازی کنند.

دیوید مارتینز مدیر ارتباطات IT شرکت Grifols می‌گوید:” پیکربندی قطعات فیزیکی و منطقی به صورت دستی زمان‌بر است و می‌تواند باعث ایجاد خطا شود. با Cisco ACI ما می‌توانیم یک بار گروه‌ها، رابط‌های کاربری و Policyها تایین کنیم و آن‌ها را از یک کنسول مرکزی به همه جا بفرستیم.”

مثال دیگری از استفاده این تکنولوژی، دانشگاه اوتا است. تیم IT این دانشگاه تصمیم به تعویض زیرساخت قدیمی خود با یک دیتا‌سنتر کاملا جدید گرفت و Cisco ACI را برای شبکه جدید خود انتخاب کرد تا عملیات‌ها را ساده و خودکار، پیاده‌سازی برنامه کاربردی تسریع و امنیت را افزایش دهد. جیم لیوینگستون، CTO سلامتی دانشگاه اوتا می‌گوید:” ACI به ما انعطاف پذیری می‌دهد که حجم کاری را در هر جا که منطقی‌تر است قرار دهیم، نه فقط یک بار بلکه هر زمان که بخواهیم و اتوماسیونی که این سیستم فراهم می‌سازد، وقت ما را آزاد می‌کند تا به دنبال امکانات کاملا جدید مثل هوش مصنوعی و Machine Learning برویم.”

همچنین این دانشگاه پلتفورم Cisco Tetration پیاده‌سازی کرده تا دید به ارتباطات برنامه کاربردی، وابستگی‌ها و جریان داده در سرتاسر محیط IT ترکیبی خود داشته باشند. لیوینگستون می‌گوید:” برنامه کاربردی که همه اطلاعات ضبط شده سلامتی و عملیات‌های پزشکی ما را پشتیبانی می‌کند Epic نام دارد و آن آنقدر بزرگ و پیچیده است که دشوار است تا همه تکه‌ها را پیگیری کرد، دانست که چگونه هر کدام آن‌ها کار می‌کنند و چه چیز دیگری مورد تاثیر قرار می‌گیرد اگر یکی از آنها خاموش شود. قبل از راه‌اندازی Tetration به هیچ عنوان چنین دیدی را نداشتیم.” با علم بیشتر از رفتار برنامه کاربردی و وابستگی‌ها، دانشگاه اوتا می‌تواند Policyها و قالب‌های پرجذییاتی در Cisco ACI بسازد که اطمینان حاصل کند که هر برنامه کاربردی ایمن و پشتیبانی شده است.

علاوه بر آن این دانشگاه در حال راه‌اندازی قابلیت Multi-Site از Cisco ACI است تا دیتا‌سنتر اصلی خود در شهر سالت لیک را به سایت Disaster Recovery در سن جورج اوتا متصل کند تا افزونگی و در دسترس بودن را افزایش دهد. برای برنامه کاربردی مثل Epic، سایت Disaster Recovery می‌تواند Failover را تا چندین ساعت توسط ACI Multi-Site کاهش دهد.

مورد بعدی Sharp Healthcare واقع در سن دیگو کالیفورنیا ست که یک سازمان بدون منفعت، رساندن سیستم مراقبت‌های بهداشتی منطقه‌ای است با 4 بیمارستان مراقبت‌های حاد، 3 بیمارستان تخصصی، 3 گروه پزشکی وابسته و چندین تسهیلات و برنامه‌های Outpatient است. تیم IT شرکت Sharp قصد مدرنیزه کردن عملیات‌های IT را همزمان با حفظ و پشتیبانی از برنامه‌های کاربردی قدیمی داشت. کوین روس اشتاین، مهندس شبکه در شرکت Sharp Healthcare می‌گوید:”به جای از سر نو ساختن دیتا‌سنترمان یا به اجبار هماهنگ‌سازی برنامه‌های کاربردی‌مان با سرویس‌های ابری، تصمیم بر آن گرفتیم که همه چیز را در یک تسهیلات Colocation قرار دهیم و آن را به صورت از راه دور با شبکه Software-Defined کنترل کنیم.”

برای محکم‌سازی دیتا‌سنتر Colocation شرکت Sharp Healthcare تصمیم گرفت ترکیبی از Cisco ACI و Cisco Unified Computing System استفاده کند. روس‌اشتاین می‌گوید:” با راه‌کارهای SDN دیگر شما باید Overlay و Underlay را Mix And Match کنید، ولی Cisco ACI یک پکیج کامل است، یک بستر کامل که سیستم‌های فیزیکی و مجازی را گرد هم می‌آورد.”زیرساخت جدید امنیت را بسیار بالا برده و هم‌زمان کار لازم برای حفظ و نگه‌داری سیستم‌ها را کم کرده است. در حال حاضر تیم IT شرکت Sharp از راه دور در مرکز با Policyها و گروه‌های Endpoint مدیریت می‌کند.

اشتراک ایمیل