APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

همکاری HP و Intel در زمینه IoT edge computing

شرکت HP در حال تلاش برای ساخت gateway  هایی به‌ منظور اتصال دستگاه های با فناوری IoT به هم می باشد .

شرکت HP جدیدترین شریک Intel در حوزه ی IoT است که اعلام کرده است محصولاتی برای انجام عملیات در لبه‌ ی شبکه توسعه خواهد داد .

پلت فرم IoT شرکتِ Intel ، مجموعه ای از تراشه با فناوری ‌های روز ، برای ساخت و اجرای شبکه ‌های متصل ‌به ‌هم است . این پلت فرم برای کمک به شرکت Intel برای رقابت با رقبای سیلیکونی ! خود طراحی شده است که از معماری ARM استفاده می‌ کند، همچنین شامل نرم ‌افزار و اجزای امنیتی می باشد که می ‌تواند مستقل از تراشه ‌های Intel مورد استفاده قرار گیرد.

شرکت Hewlett Packard محصولاتی خواهد ساخت که همچون gateway عمل می‌ کنند و به جمع ‌آوری، پردازش و تحلیل داده ‌های رسیده از انواع سنسور ها و دستگاه‌ های متصل به شبکه ، می‌ پردازند . این سیستم ‌ها مبتنی بر پردازنده های Intel Core i5 و نسل Atom خواهند بود . اولین سری سیستم‌ های IoT مذکور ماه آینده وارد بازار خواهند شد .

این دو شرکت اعلام کرده ‌اند که آزمایشگاه ‌هایی را ساخته ‌اند که شرکت ‌ها می توانند دستگاه ‌ها و اپلیکیشن های سازگار با IoT را در آنجا آزمایش کنند. این سه آزمایشگاه در هوستون، سنگاپور، گرنوبل فرانسه واقع ‌شده ‌اند.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

از edge computing  انتظار می ‌رود که نقش رو به رشدی را در حوزه ی IoT بازی کند زیرا دستگاه ‌های بسیاری در این زمینه وجود دارند که به تولید اطلاعات و محتوای زیادی می ‌پردازند و برای دیتاسنتر ها بار پردازشی ایجاد می کنند . در عوض، بسیاری از سیستم های کوچکِ در جوار منابع تنها به داده ‌های مهم نیاز دارند . که با این وجود می توان موجب صرفه‌جویی در اتصال به شبکه و ذخیره‌سازی شد .Cisco Systems به‌عنوان رقیب HP ، جهش بزرگی را در این زمینه ابداع کرده است، با معماری خاصی که Fog Computing  نام دارد.

اینکه چگونه تعداد زیادی از دستگاه‌ ها، gateway  ها و پلت فرم ها در IoT می ‌توانند باهم به فعالیت بپردازند، همچنان یک سؤال بی‌ جواب است. شرکت HP به ‌نوبه خود می ‌گوید که محصولاتش مبتنی بر استاندارد های عمومی خواهند بود و این در حالی است بسیاری از استانداردهای امروزی به‌اندازه کافی جامع هستند که تعامل متقابل را تضمین کنند. این شرکت در چندین گروه صنعتی و مؤسسات استاندارد ازجمله کنسرسیوم اینترنت صنعتی (Industrial Internet Consortium) و معاهده IP برای اشیاء هوشمند (IPSO) شرکت می‌ کند .

اشتراک ایمیل