APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

بررسی قابلیت‌های HPE 3PAR StoreServ Storage

هنگامی‌که بحث Storage و سرور برای محیط‌های SAP HANA مطرح باشد، HPE گزینه‌های اثبات‌شده‌ی بیشتری فراهم می‌آورد. دلایل بسیاری جهت انتخاب HPE 3PAR StoreServ Storage برای SAP HANA وجود دارد که در این خبر به بررسی آنها می پردازیم.

اگر شرکت کاربر همانند بسیاری از شرکت‌های دیگر باشد، برنامه‌های کاربردی SAP در بطن عملیات‌های کسب‌وکاری آن هستند. انتقال به SAP HANA می‌تواند نگرانی‌های زیادی همراه خود داشته باشد، از جمله خطرات مالی، تغییرات فرآیند کسب‌وکار و نبود منابع IT آگاه به HANA. همانطور که شرکت کاربر بر روی عملکرد، رشد، تداوم کسب‌وکار و هزینه‌ها متمرکز می‌شود، نگرانی‌های زیرساختی نیز به‌وجود می‌آیند. در این بین HPE می‌تواند راهکارهای خوبی را ارائه نماید. حدود 30 سال است از همکاری کمپانی HPE با SAP برای ایجاد نقاط Integration بی‌نقص در محصولات SAP می‌گذرد و این دو کمپانی به نوآوری در کنار یکدیگر ادامه خواهند داد. در آخرین گزارش گارتنر در سال 2018، این شرکت به‌عنوان کمپانی پیشرو در پیاده‌سازی‌های SAP HANA انتخاب گردیده است.

بررسی قابلیت‌های HPE 3PAR StoreServ Storage

بهترین زیرساخت و خدمات برای محیط‌های SAP HANA TDI

لازم به ذکر است که از دید ذخیره‌سازی، کمپانی HPE بهترین سرورهای دنیا را دارد. این کمپانی یک Stack کامل از سرورهای SAP HANA TDI-Certified ارائه می‌دهد که توانایی و اتکاپذیری اجرای بارِ کاری شرکت کاربر را دارا می‌باشد. در شکل زیر شمای سرورهای SAP HANA TDI-Certified این کمپانی آورده شده است:

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

بررسی قابلیت‌های HPE 3PAR StoreServ Storage

برای رفع احتیاجات Storage یک شرکت، می‌توان از میان چهار گزینه به‌منظور رفع الزامات اختصاصی شرکت مربوطه، انتخاب نمود. طبق این تصویر که همه جوانب را پوشش داده است، می‌توان از دو Node شروع کرده و بلافاصله به صد و بیست و هشت Node، ارتقاء داد.

امکانات HPE 3PAR StoreServ Flash Storage

در این خبر به بررسی امکانات HPE 3PAR StoreServ Storage پرداخته و مشخص می کنیم  که چرا این All-Flash Storage Systemها راهکار فوق‌العاده‌ای برای رفع احتیاجات SAP HANA هستند. HPE 3PAR از زیرساختی به‌منظور ارائه‌ی عملکرد، دسترس‌پذیری و خدمات داده‌ی استثنایی برای محیط‌های HANA تجمیع‌شده‌ و مهم از بُعد عملیاتی، بهره‌مند است. همچنین این کمپانی خط محصولات 3PAR خود را با آخرین SAP HANA TDI Certification گواهی نموده است.

 چرا باید محیط‌های HANA را برروی 3PAR اجرا نمود؟

  • تجمیع Storage و دسترس‌پذیری مهم از لحاظ عملیاتی: اغلب محیط‌های HANAی امروزه در لحاظ عملیاتی مهم هستند. HPE 3PAR به این منظور طراحی شده است که 99.9999 درصد دسترس‌پذیری داشته باشد. علاوه‌براین، اکثر Storageهای SAP HANA TDI، بصورت Shared Storage می‌باشند و نیازهای محیط‌های تولیدی و غیرتولیدی HANA و همچنین دیگر برنامه‌های کاربردی را تجمیع می‌نمایند. علی‌رغم اینکه این تجمیع پیچیدگی را کاهش داده و کارآیی را بهبود می‌بخشد، می‌تواند خطر Resource Contention را به‌وجود آورد که هنگامی‌که بارهای کاری غیرمشابه باشند (برای مثال HANA و یک دیتابیس قدیمی)، این خطر تشدید می‌گردد. برای اطمینان حاصل نمودن از اینکه Mission-Critical HANA از منابع موردنیاز خود به‌منظور داشتنِ حداکثر عملکرد بهره‌مند است، HPE 3PAR کنترل‌های QoSی برای خصیصه‌های کلیدی‌ همچون پهنای باند، تأخیر (Latency) و IOPS ارائه می‌دهد. این قابلیت‌ها سطوح تأیید‌شده‌ی QoS را بدون نیاز به پارتیشن‌بدی فیزیکی منابع یا نگه‌داری Discrete Storage Siloها، فراهم می‌آورند.
  • طراحی All-Active: این طراحی بدین معنی است که هریک از Volumeها برروی تمام Controllerهای سیستم، فعال می‌باشد و به هیچ‌گونه ارتباط Master-Standby و هیچ ماژول Device-Driver-Specificی برروی هاست‌های نیاز نیست. هرچیزی در سازوکار دخیل است و این امر به برنامه‌های کاربردی همچون HANA کمک می‌نماید که از تمام مزیت‌های عملکرد سخت‌افزارهای موجود در سیستم، بهره‌مند باشد.
  • Handleنمودن کارآمد سایزهای I/Oهای سایز بزرگ: اغلب All-Flash Arrayها برروی عملکرد Small Block IOPS متمرکز هستند، اما سایز معمولی I/O برای Data Volumeهای HANA مقدار 1MiB می‌باشد که نسبت به I/Oهای برنامه‌های کاربردی قدیمی، بسیار بزرگ‌تر است. HPE 3PAR می‌تواند بلافاصله تعداد زیادی IOPS را در ازای هر محیط Low Latency، هندل نموده و همچنین از پهنای‌باند موردنیاز برای Handle نمودن I/Oهای بزرگ نیز بهره‌مند است.
  • محاظت از داده‌ها: 3PAR از امکان Flash-Integrated محافظت از داده‌ها با HPE Recovery Manager Central Software یا به اختصار RMC برای SAP HANA بهره‌مند است. RMC برای SAP HANA از قابلیت گرفتن Snapshotهای Application-Consistent Storage و انتقال فوری آن‌ها به HPE StoreOnce بهره می‌برد. از آنجا می‌توان با استفاده از HPE Cloud Bank Storage، به‌سرعت و با هزینه‌ی کم، Backup Storeها را به محیط Cloud کپی نمود.
  • HPE InfoSight: در هر ثانیه، InfoSight میلیون‌ها سنسور از سیستم‌هایی که در سرتاسر جهان پیاده‌سازی شده‌اند را تجزیه‌وتحلیل و تجمیع می‌نماید. با تداوم در تجزیه‌وتحلیل این داده‌ها، HPE InfoSight به‌طور مداوم درحال یادگیری است و تک‌تک سیستم‌ها را هوشمندتر و اتکاپذیرتر می‌نماید تا بهتر بارهای کاری SAP HANA را اجرا نمایند.

تمام Flash Arrayهای تازه در آزمایشگاه‌های HPE، با HANA آزمایش می‌گردند. این امر به کمپانی HPE اجازه می‌دهد که Arrayهای تازه‌ای حین راه‌اندازی برای HANA گواهی کند و همچنین برای کاربران خود این امر را تصدیق نماید که HPE 3PAR می‌تواند سختگیرترین احتیاجات زیرساخت Storage برنامه‌های کاربردی HANA را نیز رفع کند.

از طرفی خدمات این شرکت نیز دلیلی عالی برای انتخاب HPE هستند. این شرکت با ارائه‌ی راهکارها و خدمات به هزاران کاربر در سرتاسر دنیا و در تمام صنایع، تجربه‌ی خود را در زمینه‌ی SAP HANA اثبات کرده است. درواقع کمپانی HPE بیش از 20 هزار سیستم SAP HANA در دنیا پیاده‌سازی نموده است. علاوه‌براین، متخصصان HPE Sap HANA، از طراحی تا پیاده‌سازی، آماده‌ی کمک به کاربران هستند.

 

اشتراک ایمیل