APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

پیاده‌سازی‌ سریع Hybrid Cloud با Cloud ACI

زیرساخت Public Cloud با هدایت رهبران صنعتی مانند AWS، برای آینده ه­ای قابل پیش ­بینی، همچنان نقش اصلی را در صنعت IT ایفا می­کند. ریک ویلارز رئیس گروه Worldwide Research در IDC گفت: تا پایان سال 2021 و با تجربه ­هایی که در همه‌گیری کرونا آموختیم، بیشتر سازمان‌ها مکانیزمی را اتخاذ می‌کنند تا به تغییر وضعیت خود به زیرساخت دیجیتال متمرکز بر سرویس Cloud و سرویس‌های برنامه کاربردی، شتابی دوبرابر بیشتر از قبل کرونا بدهند. هزینه سرویس‌های Cloud، اجزای سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری زیربنایی سرویس‌های Cloud و خدمات سرویس‌های حرفه‌ای مدیریتی در حوزه Cloud، در سال 2024 از 1 ترلیون دلار بیشتر خواهد شد.

معرفی راهکار Cisco Hybrid Solution

ویدیوهای بیشتر درباره Hybrid Cloud

باتوجه به ­اینکه سیر تحول دیجیتال کسب‌وکار یا Digital Business Transformation وارد فاز رقابتی‌تر و ضروری‌تری شده است، همواره کسب‌وکارها مجبور هستند تا با استانداردهای جدیدی منطبق شوند که دائما درحال تحول بوده و این امر اکنون پذیرفته شده است. راهکار‌های دیجیتال مقرون ­به­ صرفه و پربازده از نیازهای کنونی و اصلی هر سازمانی می ­باشد، چراکه بسیاری ازسازمان­ها تاثیر واقعیت دورکاری را تجربه کرده و بعضی هم همچنان به روند دورکاری ادامه می­دهند. تعطیلی شرکت­ها، مدارس و سازمان‌ها بطور چشمگیری نیاز به راهکارها و سرویس‌های Cloud را افزایش داده است.

رویدادهای جهانی اخیر هشداری بود برای تسریع انتقال به سایت‌های Public Cloud به منظور بدست آوردن مزیت‌های سرعت و هزینه ضمن حفظ درجه بالایی از دسترسی به داده‌های تجاری و حیاتی On-Premises. این جریان‌ها مشکلات بزرگی بر کاربران Objectives and Key Results یا OKR به ­وجود آورد و این کاربران توانستند هزینه‌های جاری را با مدل‌های عملیاتی ساده‌تر کاهش می‌دهند.

CISCO و AWS به مشکلات کاربران پی بردند و مدل Hybrid Cloud را برای مدتی به ­عنوان یک مدل پذیرفته قبول کردند. Cisco Application Centric Infrastructure یا Cisco ACI به عنوان بخشی از چارچوب شبکه Intent-Based راه‌اندازی شد تا Agility دیتاسنتر را به ارمغان آورد. با راهکار Cisco Cloud ACI در AWS، سازمان‌ها می‌توانند همان مدل عملیاتی یکسانی که امروزه در دیتاسنترهای On-Premises استفاده می‌کنند را در AWS استفاده کنند. این راهکار یک کنترل مدیریتی واحد فراهم می‌کند تا اتصال Inter-Cloud را خودکارسازی کرده، همچنین سلامت پیاده‌سازی‌های مختلف Cloud را بررسی کند و بطور دائم پالیسی‌ها را به موقعیت‌های مختلف Cloud بسط دهد.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

Cloud ACI همچنین مدیریت پالیسی Application-Centric را در Amazon Web Service  یا AWS گسترش می‌دهد. علاوه بر آن یک معماری Hypervisor Agnostic وجود دارد که پالیسی مداوم و End-to-End را در تمامی زیرساخت حتی زیرساخت فیزیکی یا Cloudهای چندگانه مجازی و Containerized فعال می‌کند. Multi-Site Orchestrator شرکت سیسکو، عملکردها را به سایت‌های AWS Cloud گسترش می‌دهد و ایجاد اتصال Overlay میان تمامی سایت‌ها On-Premises و AWS را خودکارسازی می‌کند.

یکپارچگی Cloud ACI در AWS قبلا هم مزیت‌های مهمی را برای کاربران به ارمغان می‌آورد بدین صورت که Stream­کردن پایدار ویژگی­ نرم‌افزارها، راهکارهای گروهی را تقویت کرده و شبکه‌های دارای پالیسی نوآورانه‌ای را برای زیرساخت Hybrid Cloud کاربران فراهم می‌سازد. این امر شامل Interconnect ایمن برای سایت‌های Public Cloud، خودکارسازی شبکه بهترین روش در زیرساخت Cloud و یک افزونه پالیسی On-Premises به Cloud می‌شوند.

بیشتر بخوانید: بررسی پلتفرم VMware vRealize Suite برای مدیریت Hybrid Cloud

معرفی یکپارچگی اتصال Cisco Cloud ACI و Amazon Transit Gateway یا TGW

AWS Transit Gateway یا TGW به سازمان‌ها این امکان را می‌دهد تا اتصال AWS Virtual Private Cloudها یا VPCها باهم و با شبکه‌های On-Premises را از طریق Central Hub ساده‌تر کرده و توسعه دهند و این امر با توپولوژی Hub and-Spoke صورت میگیرد. این راهکار تعداد اتصالات Peering مربوط به VPC و میزان دسترسی به شبکه On-Premises را کاهش می‌دهد. Cloud ACI در AWS همراه با یکپارچگی AWS Transit Gateway ارائه می­شود و کاربران را قادر می­سازد تا از مدل اتصال Hub-and Spoke در Cloud بهره‌مند شوند. اتصالات Peering میان VPC به VPC با Cisco Cloud ACI خودکارسازی شده و  Transit Gateway بطور خودکار صورت می‌گیرد که باعث می‌شوند پیوست­های VPC و تنظیمات شبکه برای Transit Gateway بدون نقص شود. تمامی این موارد به هنگام حفظ امنیت و وضعیت بخش‌بندی در پالیسی ACI تعریف شده‌اند.

همچان که قابلیت خودکارسازی وارد سرویس Cloud شده، آن را وارد فاز جدیدی کرده است. برنامه‌های سیسکو در یکپارچگی با Transit Gateway Connect شامل یک نوع پیوست جدید در AWS Transit Gateway می‌شود و به Cloud Routerها این امکان را می‌دهد تا Routeهای BGP را با AWS Transit Gateway در یک Tunnel رمزگذاری نشده با پهنای باند بالا جابجا نمیاد.

 Cloud ACI

قابلیت‌های Remote برای سازمان­ها همچنان تقاضای زیادی برای دسترسی امن به توان عملیاتی AWS Workload­ها را ایجاد می­کند. AWS Transit Gateway Connect  و Cloud ACI با ارائه مزیت‌های زیر راهکار فعلی را بهبود می‌بخشند:

  1. توان بالاتر برای ترافیک Hybrid Cloud: با قابلیت خودکارسازی AWS Transit Gateway Connect این امکان به CSRهای چندگانه داده می‌شود تا با GRE Tunnelهای با توان بالاتر به یک AWS Transit Gateway Connect واحد متصل شوند.
  2. مقیاس Route بیشتر: با قابلیت خودکارسازی AWS Transit Gateway Connect تعداد بسیار بیشتری از Routeها در AWS Transit Gateway پشتیبانی می‌شوند؛ بدون اینکه به VPC Subnet Route Table Automation نیازی باشد.
  3. ECMP بهینه برای ترافیک Hyper Cloud: به منظور دستیابی به توان بالاتر ورودی به سایت‌های Cloud ACI، یک مدل Scale-Out همراه با نمونه‌های مجازی CSR پشتیبانی شده است.
  4. با قابلیت خودکارسازی AWS Transit Gateway Connect ،ECMP بهینه، اکنون می‌تواند در ترافیک Hybrid Cloud در سراسر سایت‌های AWS و On-Premises پشتیبانی شود.
  5. مقیاس­ پذیری Horizontal امکان­پذیر است، چراکه BGP ECMP می‌تواند برای Loadکردن ترافیک متعادل در سراسر نمونه‌های EC2 استفاده شود.
  6. هزینه کمتر: این بهینه‌سازی نیاز به خودکارسازی نمونه‌های چندگانه AWS Transit Gateway برای اتصال سایت خارجی از طریق CSRها را کاهش می‌دهد.
اشتراک ایمیل