APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

شرکت IBM، دومین ارائه دهنده سرویس Cloud به صورت IaaS

گزارش جدید IDC بر توانایی‌های رقابتی IBM به عنوان ارائه‌دهنده‌ی سرویس Cloud به صورت Public ، Private و Hybrid تاکید می‌نماید.

IBM به ‌تازگی اعلام نمود که (International Data Corporation (IDC در گزارش ارزشیابی سرویس‌های Public Cloud در شش ماهه‌ی دوم سال 2015 سرویس IBM Cloud را در جایگاه دوم ارائه‌‌دهندگان پیشروی جهانی Infrastructure as a Service یا به اختصار IaaS معرفی نموده است. در این ارزشیابی علاوه بر ارائه‌دهندگان سرویس Cloud و درآمد کل بازار، ارزیابی گستره‌ی کلی قابلیت‌های IaaS نیز مورد بررسی قرار گرفته است که شامل آماده‌سازی سرورها (به صورت مجازی و Bare Metal)، گزینه‌های ذخیره‌سازی و همچنین شبکه‌بندی می‌باشد.

شرکت IDC اعلام کرد، سرویس‌های Cloud درباره آنچه ارائه‌دهندگان سرویس برای مشتریان ارائه می‌کنند، نمی باشد؛ بلکه از دیدگاه این شرکت، سرویس‌های رایانش ابری، خرید مشتریان را در بر می‌گیرد. تاکید این شرکت در مورد تعریف خود از سرویس‌های Cloud بر آن است که مشتری چه‌چیز را مشاهده و تجربه می‌نماید، نه این‌که موارد مورد نظر چگونه ارائه می‌شوند. قابل ذکر است که این انتخاب‌ها اهمیت دارند، اما به تعریف مقوله‌ای مانند سرویس‌های Cloud تعلق ندارند. این امر موجب اجتناب از بروز اختلاف‌های فکری در مورد بهترین معماری‌ها و تکنولوژی‌های پیاده‌سازی می‌گردد.

Jim Comfort، مسئول ارشد تکنولوژی IBM Cloud اظهار می‌دارد: باعث خوشحالی است که IDC این موضوع را مورد توجه قرار داده است که سرمایه‌گذاری در ادامه‌ی روند توسعه دیتاسنتر IBM Cloud ارزشمند می‌باشد. درواقع در این تکنولوژی، کاربران در تمام حوزه‌ها از قابلیت‌های IaaS بهره می‌برند که به آنها این امکان را می‌دهد که منابع IT مورد نیاز خود را جهت ایجاد محیط‌های ایده‌آل Hybrid Cloud، Public و Private انتخاب و به‌راحتی تنظیم نمایند. همه‌ی این موارد به اینتخاب و ارائه‌ی ترکیب صحیحی از سرویس‌ها منتهی می‌گردد.

IBM Cloud دسترسی سریع، ساده و همچنین خودکاری را در سرویس‌های Public، Private و Hybrid Cloud ارائه می‌دهد تا به تغییر و تحولات دیجیتالی Clientها کمک نمایند. بنابراین این تکنولوژی، مجموعه‌ی رو به رشدی از سرویس‌هاست که شامل تجزیه و تحلیل، جابجایی، شبکه‌بندی، ذخیره‌سازی، اینترنت اشیاء یا (Internet of Things (IoT و رایانش شناختی (Cognitive Computing) می‌باشد.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

بر اساس موارد فوق می‌توان گفت، شرکت IBM با بیش از 47 دیتاسنتر جهانیِ Cloud، به شرکت‌ها در مدیریت ایمن و همچنین ایجاد دید مناسب نسبت به داده‌های خود، فارغ از اینکه کجا مستقر باشند، کمک می‌رساند.

اشتراک ایمیل