APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

ارتقای LinuxONE برای محیط های ترکیبی Cloud توسط IBM

IBM همکاری ­ها و ویژگی­ های تکنولوژیکی جدید برای LinuxONE (پلتفرم پر قدرت لینوکسی شرکت IBM) که از خانواده ی سیستم­ های کارامد Linux می باشد ، را معرفی کرده است . ارتقا LinuxONE موجب پیشرفت سازمان ‌های بزرگ و کوچک می ‌شود و همچنین موجب استقرار و مدیریت اپلیکیشن­ های مبتنی بر Cloud به ‌طور ساده ، کارآمد و با امنیت بالا می‌ گردد.

IBM LinuxONE به مشتریان این انتخاب را می ‌دهد که خود را در محیط Cloud با ارتقا های صورت گرفته سازگار کنند.

  • قابلیت­ های جدید Hybrid Cloud : شرکت IBM در حال بهینه‌ سازی فناوری­ های Cloudant و StrongLoop برای LinuxONE است . این ویژگی ­های جدید ارائه‌ دهنده یک محیط بسیار مقیاس­پذیر در Node.js است که توسعه­دهندگان را قادر می ­سازد تا با استفاده از زبانی که ترجیح می­دهند ، اپلیکیشن ­های سمت سرور را کد نویسی کنند .

Cloudant به‌ عنوان یک پایگاه داده ی بدون SQL در رده ی سازمانی کاملاً مدیریت ­شده­ ، داده­ ها را در فرمت JSON که برای داده­ های سیار متداول است ، ذخیره می ­کند و کاربران را قادر می ­سازد تا با ذخیره‌ سازی داده­ ها در سیستم همان طور که هستند و بدون نیاز به تبدیل آن به زبان­ های مختلف ، در وقت صرفه ‌جویی کنند .

  • رشد گستره ی عملکرد : IBM در حال گسترش نرم ‌افزار و قابلیت­های پشتیبانی شده ی LinuxONE است .

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

از طریق تلاش جدید با SUSE برای همکاری در فناوری ­های موجود در فضای OpenStack ، ابزار های به کار گرفته شده ی SUSE برای مدیریت Cloud های عمومی ، خصوصی و ترکیبی در حال اجرا در LinuxONE می باشند .

  • سیستم­ های ارتقا یافته : IBM نسخه های تجدید شده ی خانواده LinuxONE را که شامل Emperor و Rockhopper می ‌شود ، را به ‌منظور بهبود سرعت و قدرت پردازش اعلام خواهد کرد .

IBM Open Platform یا (IOP) برای portfolio  (نمونه کار) IBM LinuxONE بدون هیچ هزینه ­ای در دسترس خواهد بود . IOP نشان دهنده مجموعه گسترده ­ای از قابلیت ­های استاندارد صنعتی مبتنی بر Apache برای تجزیه و تحلیل و داده ­های عظیم است . مؤلفه­ های پشتیبانی شده عبارتند از Apache Spark ، Apache HBase و همچنین Apache Hadoop 2.7.1 .

IBM در ادامه تعهدات خود برای کمک به انجمن های متن باز، پروژه Open Managed Runtime project (OMR) را برای LinuxONE بهینه سازی کرده است . این امر موجب وفق دادن نوآوری ­های IBM در فناوری ماشین مجازی برای زبان ­های برنامه نویسی پویای جدید و القای آنها با قدرتی در سطح سازمانی خواهد شد .

Ross Mauri  به عنوان مدیر کل z Systems و LinuxONE در IBM می گوید : IBM در حال تقویت توسعه های ­خود در انجمن ها و محیط های متن باز و آزاد و ارائه ی انتخاب و انعطاف پذیری بیشتر در LinuxONE به توسعه دهندگان می باشد . محیط گسترش یافته­ ی این پلتفرم و قابلیت ­های  Cloudترکیبی بر امنیت ، کارایی و کارآمدی تأکید دارد که مورد نیاز مشتریان است و در عین حال که انعطاف پذیری و امکانات open source  را نیز برای آن ها فراهم می­ آورد .

استفاده مشتریان از این پلتفرم موجب سود بردن آنها از قابلیت­ های شهودی به موقع و قدرتمند خواهد شد . UK Met Office به عنوان مرکز خدمات آب و هوایی در بخش عمومی ، تجاری و دولتی از LinuxONE برای ارزیابی تراکنش­ ها و انجام تجزیه و تحلیل­ ها و همچنین استخراج سریع­ تر شواهد برای ارائه اطلاعات حیاتی در زمان واقعی استفاده می کند .

Graham Mallin به عنوان رئیس اجرایی بخش فناوری UK Met Office می گوید : برای ما ضروری است که خدمات را مبتنی بر داده­ های دقیق و در سریع ترین زمان ارائه کنیم . LinuxONE سازمان ما را قادر ساخته است تا خدماتمان را به مشتریان بر اساس داده ­های آب و هوایی در کمترین زمان ارائه کنیم .

LinuxONE معرفی شده در ماه آگوست ۲۰۱۵ برای طیف گسترده ای از ابزار های محبوب متن باز و ISV از جمله Apache Spark ، Node.js ، MariaDB ، PostgreSQL ، Chef و Docker تدارک دیده شده است . هم چنین سیستم ­های LinuxONE قرار است از ماه مارس در دسترس قرار بگیرند .

 

اشتراک ایمیل