APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

ارتقاء امنیت سرویس Blockchain مبتنی بر Cloud توسط شرکت IBM

IBM پس از فراهم نمودن شرایط جهت آزمایش سرویس Multitenant Cloud Blockchain توسط Developerها، هم‌اکنون توجه خود را به کسب‌و‌کارهایی معطوف نموده است که نگاه جدی‌تری به این موضوع دارند و در حال حاضر به ارتقا بخشیدن امنیت در سرویس Blockchain مبتنی بر Cloud می‌پردازد.

IBM طی روزهای اخیر، مرحله دوم تست‌های خود را بر روی یکی از طرح‌های جدیدِ سرویس‌های IBM Blockchain با امنیت بالا، با زیرساخت اختصاصی برای هر مشتری آغاز نموده است.

این شرکت تا کنون صرفا یک سرویس راه‌اندازی Cloud را برای Developerهایی ارائه نموده است که مایل به تجربه‌ی فناوری Blockchain می‌باشند. در واقع این سرویس بر روی Multitenant Cloud با زیرساخت مشترک بین صدها Blockchain اجرا می‌شود.

طرح این سرویس جدید نیز مبتنی بر Cloud می‌باشد اما طبق اظهارات Jerry Cuomo، معاون تکنولوژی‌های Blockchain هر فرد می‌تواند منابع اختصاصیِ خود را داشته باشد.

به گفته وی، این اولین باری نیست که IBM سرویس Cloud Blockchain را در این سطح امنیتی ارائه نموده است، این شرکت در سال 2015 نیز ارائه این سرویس را برای سفارش‌دهی کاربران در صنعت مالی یا سلامت مطرح نموده بود. در حال حاضر نیز، کاربران می‌توانند این سرویس را از طریق پورتال (Platform as a Service (PaaS متعلق به Bluemix سفارش دهند. Everledger، یکی از مشتریانی است که قبلا از چنین طرحی جهت جایگزینی گواهینامه‌های کاغذی احراز هویت و اصالت کالاهای ارزشمند با نمونه‌های دیجیتالی جایگزین و ذخیره‌شده در Blockchain اقدام نموده است.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

این شرکت به بازار صدور مجوز برای الماس امیدوار است چراکه ارزشمندترین آنها دارای کد شناسایی حک شده با لیزر می‌باشد. این شرکت برای خودِ الماس‌ها مجوز صادر نمی‌کند، بلکه علائم تغییرناپذیر مرتبط با کدهای شناسایی را به همراه مجوزها ارائه می‌نماید؛ که در صورت سرقت، این کد مربوطه به پلیس گزارش شده و یا جهت مطالبه حق بیمه، از آن استفاده می‌گردد. علاوه بر موارد بالا از همین ابزار می‌توان برای ردیابی همه‌ی اقلام دارای علائم شناسایی تغییرناپذیر استفاده نمود.

در حال حاضر، Everledger جزئیات مبادلات الماس را در Bitcoin Blockchain عمومی قرار داده است که با دسترسی به Blockchain خصوصی نظیر سرویس آزمایش شده‌ی IBM تغییر می‌یابد.

وی در ادامه افزود: پس از انجام تست نهایی در دوره‌ی زمانی دو تا سه ماهه، این طرح جدید و ایمن سرویس Blockchain، به زودی قابل‌دسترسی خواهد بود و پس از آن شرکت هزینه اشتراک ماهانه‌ را برای این سرویس اعلام می‌نماید.

اشتراک ایمیل