APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

افزایش تقاضا و استفاده از سرویس‌های ویدیوکنفرانس در سال 2020

در ماه آوریل، سرویس ویدیوکنفرانس Cisco WebEx میزبان بیش از 20 میلیارد دقیقه مکالمه در ماه بود. وقتی این عدد را با 14 میلیارد دقیقه جلسه وبکس در ماه مارچ مقایسه می‌کنیم، تفاوت اعداد بسیار چشمگیر هستند. توسعه دهنده نرم افزار Collaboration سیسکو می‌گوید که تقریباً میزبان کل جمعیت ایالات متحده بر روی پلتفرم Cisco WebEx بوده و در ماه مارچ استفاده 324 میلیون کاربر از سرویس ویدیوکنفرانس Cisco WebEx گزارش شده است. سیسکو می‌گوید که نزدیک به 240،000 ثبت نام آنلاین طی 24 ساعت در ماه مارس انجام شده و در یک روز ، میزبان بیش از چهار میلیون جلسه بوده است.

Google Meet، سرویس ویدیوکنفرانس Google، اضافه شدن روزانه سه میلیون کاربر در ماه آوریل را گزارش داده است. Sundar Pichai  مدیر عامل گوگل با اعلام درآمد شرکت طی 3 ماهه اول گفت این رشد شگرف ممکن است بخاطر هجوم دانشگاه ها، استارت‌آپ‌ها و… به سمت نرم‌افزارهای جایگزین رایگان و مقرون‌ به صرفه ویدیو کنفرانس به جای پلتفرم‌هایی مانند Microsoft Team و Zoom اتفاق افتاده باشد. وی افزود:  هفته گذشته ، ما از نقطه عطف قابل توجهی گذر کردیم و اکنون روزانه تقریباً سه میلیون کاربر جدید اضافه می‌کنیم.

این پلتفرم که قبلاً با عنوان Google Hangouts شناخته می شد ، در سال 2013 کار خود را آغاز کرد. امروز، پس از بازسازی برند، Meet هنوز بخشی از برنامه G Suite Google است. این شرکت مجموعه ای از ویژگی های رایگان و پیشرفته را با امکان دسترسی آزاد به بسیاری از آنها مانند Noise Cancelation  تا پایان ماه سپتامبر منتشر کرد.

تجزیه و تحلیل داده‌های اخیر توسط Vyopta که یک شرکت vendor-Agnostic است نشان داد که ارائه‌دهندگان UCaaS، سرویس‌ها و ظرفیت در سرعت ضبط را بالا برده‌اند، اما اکنون با افزایش قابل توجهی از مسائل در خصوص کیفیت تماس در راهکارهای on-Premises روبرو هستند.

سرویس ویدیوکنفرانس

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

این شرکت متوجه شد که از آنجایی که جلسات ویدیویی تبدیل به جریان اصلی روز شده‌اند، میانگین تعداد شرکت‌کنندگان در جلسات تماس ویدیویی یا ویدیوکنفرانس شرکت‌های بزرگ ازابتدای سال تقریبا 5 برابر شده است و این اتفاقی عالی برای شرکتهایی است که راهکارهای collaboration ارائه می‌دهند.

سرویس ویدیوکنفرانس

اشتراک ایمیل