APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

معرفی Cisco Intersight Workload Optimizer نقطه عطف دنیای Hybrid MultiCloud

  • مدل عملیاتی جدید به تیم‌های برنامه و زیرساخت، امکان قابلیت دید کامل On-Premise و Cloud را می‌دهد.
  • گروه‌های IT و APP می‌توانند از مشکلات Real-Time جلوگیری کرده و از خودکارسازی برای حل مسائل قبل از وقوع آنها، بدون در نظر گرفتن دامنه استفاده کنند.
  • پلتفرم‌های نرم‌افزاری جدید برای Kubernetes چابکی، ساده‌سازی و خودکارسازی مدیریت IT را ممکن می سازد.

صاحبان مشاغل می‌دانند که برنامه‌های کاربردی، دروازه‌هایی برای کسب‌وکار و دسترسی به مشتری هستند. 78 درصد از مشتریان می‌گویند که انتظاراتشان از تجربیات دیجیتال در حال بیشتر شدن است. از آنجایی که شرکت‌ها روی تبدیل شدن به کسب‌وکارهای برنامه محور App-Centric متمرکز هستند، فشار زیادی روی شرکت‌های IT است و این امر باعث ظهور Siloهای خطرناکی بین گروه‌ها و فناوری‌ها می‌شود.

سیسکو برای کمک به کسب‌وکارها در جهت افزایش تقاضا برای تجربیات دیجیتال بی‌عیب و نقص، از رویکرد چند دامنه‌ای Multi-Domain پرده‌برداری کرد که هم تیم‌های برنامه و زیرساخت‌ها را با قابلیت دیدFull-Stack  و بینش عملیاتی، به هم مرتبط می‌کند و هم امکان عیب‌یابی Real-Time و خودکار را برای اطمینان از عملکرد مطلوب برنامه فراهم می‌کند. یک پلتفرم جدید برنامه مبتنی بر Kubernetes ، هم DevOps و هم IT را قادر می سازد تا آسانتر با دنیای Multicloud کنار بیایند.

نوآوری‌های جدید سیسکو

  • AppDynamics سیسکو، راهکار مانیتورینگ عملکرد برنامه 1#، AppDynamics Experience Journey Map را معرفی می‌کند که به طور خودکار مهمترین Experience Journeyهای کاربر را در استفاده از برنامه‌های Mission Critical نشان می‌دهد. این Journeyها هم بر روی معیارهای کسب‌وکار و هم تجربه‌ی برنامه‌ها تمرکز دارند تا به تیم‌های کسب‌وکار و برنامه‌ها، چشم‌انداز مرتبطی از نظر عملکرد کسب‌وکار، تجربه‌ی کاربر و عملکرد برنامه‌ها بدهند.
  • AppDynamics و Cisco Intersight Workload Optimizer اکنون داده‌ها را تبادل و مرتبط می‌کنند تا به تیم‌های برنامه و زیرساخت دیدگاه مشترکی از وابستگی‌های زیرساختی ارائه دهند که عملکرد برنامه، تجربه‌ی کاربر و کسب و کار را تحت تأثیر قرار دهد. سیسکو با استفاده از واژگان مشترک، ابزارهای رایج و به اشتراک‌گذاری مجموعه داده‌ها بین برنامه‌های کاربردی و سلامت زیرساخت‌ها، تیم‌های IT را قادر می‌سازد تا با سهولت بیشتری همکاری نمایند و روی موارد مهم مانند کسب‌وکار و مشتریان تمرکز کنند. این الویت در صنعت، یعنی رابطه‌ی مستقیم درک برنامه‌های خودکارسازی زیرساختی، تیم‌های زیرساخت را قادر می‌سازد تا ضمن مدیریت هزینه‌ها و پیچیدگی‌های Real time با نیازهای کسب و کارهای برنامه محور همراه باشند.
  • Cisco Intersight Workload Optimizer قابلیت‌های خوبی را در زمینه‌ی بهینه‌سازی بارکاری و هزینه در معماری‌ برنامه‌های کاربردی Hybrid ارائه می‌دهد. Cisco Intersight Workload Optimizer محدودیت‌های عملکرد، هزینه و تطبیق‌پذیری را در نظر می‌گیرد. به عبارتی از دانش قبلی و Real-Time استفاده می‌کند تا به صورت فعال مشکلات بالقوه را علامت‌گذاری کرده و همچنین فهرستی از فرصت‌ها برای کاهش هزینه‌های ناشی از آماده‌سازی تهیه کند. بر خلاف رویکردهایی که با زیرساخت‌های مجازی شروع و پایان می‌یابند، این راه‌کار می‌تواند دلیل اصلی تنزل برنامه را در لایه Application درVM/Container Layer و یا در میان ذخیره‌سازی، محاسبه و یا در سخت‌افزار شبکه مشخص کند.
  • Cisco HyperFlex Application Platform یک پلتفرم Container-As-A-Service یکپارچه ارائه می‌دهد که تهیه و اجرای عملیات را برای Kubernetes در سراسر Cloud، دیتاسنتر و Edge ساده می‌کند. این پلتفرم جدید ابزارهای Open-Source را تنظیم می‌کند، Taskهای روزمره را خودکارسازی می‌کند و استفاده از Kubernetes را برای تیم‌های IT و DevOps آسانتر کرده تا نوآوری برنامه را در محیط‌های Multi-Cloud تسریع کند. همچنین از مانیتورینگ Real-Time و بهینه‌سازی برنامه‌ی‌ کامل در Stack زیرساخت با استفاده از AppDynamics و Intersight پشتیبانی می‌کند.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

لیز سنتونی نائب رئیس و مدیرکل Cloud، محاسبات و IOT در سیسکو گفت: برنامه‌های کاربردی اکنون جوهر هر کسب‌وکاری هستند، اما مدیریت زیرساخت‌های IT برای اطمینان از تجربه‌ی مثبت کاربر، هرگز پیچیده‌تر از این نبوده‌اند. وی افزود: “این فناوری‌های جدید قابلیت دید و بینشی عمیق را به کلیه‌ی جنبه‌های زیرساخت از طریق لنزهای برنامه‌های کاربردی می‌دهد و تسهیل اصلاح Real-Time و قابلیت پیش‌بینی خودکار برای شناسایی و رفع مسائل قبل از وقوع آنها را فراهم می‌کند. در حالیکه برخی از Vendorها امکان مشاهده‌ی برنامه‌ها یا لایه‌ی جداگانه از زیرساخت‌های فیزیکی یا مجازی را فراهم می‌نمایند، سیسکو اولین شرکتی است که این سه ویژگی را با دیدگاه و بهینه‌سازی فعال در بالا و پایین Stack، به هم متصل می‌کند. با HyperFlex Application Platform ما در حال ساختن Kubernetes هستیم، استاندارد جدید defacto برای توسعه‌دهندگان برنامه، نصب و مدیریت بسیار آسانتر برای تیم های برنامه و زیرساخت‌ها را به همراه دارد.”

جان گاید، مدیر Information System مرکز پزشکی Sky Lakes گفت: با اینکه برنامه‌های کاربردی تجربه‌ی بیمار را تغییر می‌دهند و فرصت‌های جدیدی را ایجاد می‌کنند، اما چالش‌های جدیدی را هم برای تیم‌های IT به همراه دارند. وی افزود:”این مدل عملیاتی جدید از سیسکو، تیم IT را با دیدگاه و بهینه‌سازی جدید مسلح می‌کند، ما را از مداخله دستی روزانه رها می‌کند و به IT و DevOps اجازه می‌دهد با هم همکاری کنند تا نوآوری را افزایش دهند و نتایج بهتری را برای بیماران ما رقم بزنند.”

باب لالیبرت،  SR Analyst, ESGاظهار داشت: “وقتی سازمان‌ها به سرعت معماری‌ برنامه‌های کاربردی مدرن را به کار می‌گیرند، تیم‌های IT با افزایش پیچیدگی، توسعه و سرعت این محیط‌ها به چالش کشیده می‌شوند. این امر، سازمان‌ها را به سمت پذیرش فناوری‌هایی سوق می‌دهد که عملکرد برنامه ها را به خودکارسازی زیرساخت‌ها مرتبط می‌سازد، بهره‌وری IT را افزایش می‌دهد، روز دوم عملیات را برای Kubernetes ساده می‌کند و باعث می شود IT برای تیم‌های DevOps و خطوط کسب‌وکار مناسب‌تر و مهم‌تر باشد.”

اشتراک ایمیل