APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

معرفی امکانات Citrix Hypervisor 8.1، مزایا و قابلیت‌های آن

تیم Citrix Hypervisor اخیرا از Citrix Hypervisor 8.1 رونمایی کرده و شرایطی را فراهم آورده است که شما بتوانید از امکانات Citrix Hypervisor 8.1 Express Edition بطور رایگان استفاده کنید.

ذکر این نکته ضروری است که Citrix Hypervisor برای دسکتاپ‌ها و برنامه‌های کاربردی Citrix Virtual بهینه‌سازی شده است، فارغ از اینکه زیرساخت کاربر On Premise یا Hybrid-Cloud با Citrix Cloud باشد. بهترین قسمت قضیه این است که اگر کاربران هرگونه سرویس ارائه دهنده دسکتاپ‌ها و برنامه‌های کاربردی Citrix Virtual را دارا باشند، از پیش حقوق Citrix Hypervisor به آنها تعلق گرفته است.

مدیریت ارائه‌ برنامه‌های کاربردی با راهکارهای شبکه‌ Citrix

ویدیوهای بیشتر درباره Citrix

امکانات جدید Citrix Hypervisor 8.1

همراه با تمامی محصولات منتشر شده Citrix Hypervisor، بهبود کیفیت و ویژگی‌های جدید آنها را نیز معرفی شده است. این محصول نیز از محصولات دیگر مستثنی نبوده و همراه با پیشرفت امنیتی، کیفیت مناسب و ویژگی‌های جدید است.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

با گسترش امکانات Citrix Hypervisor 8.1، بطور رسمی پشتیبانی برای Guest UEFI boot را همانند secure boot اعلام شد. VM کاربر چه Windows 10، Windows Server 2016 یا Windows Server 2019 را اجرا کند، می‌تواند در حالت UEFI عمل Boot را انجام دهد. این کارکرد می‌تواند بطور ویژه Logon (ورودها) را با کاهش دفعات Windows VM boot بهبود بخشد.

علاوه بر این با معرفی پشتیبانی از UEFI Secure Boot ، امنیت با این بروزرسانی‌ها تقویت شده است. این قابلیت باعث جلوگیری از اجرای باینری‌های نادرست در طی فرآیند Boot شده و ورود بدافزار را قبل از Boot شدن OS، بلاک می‌کند. بعلاوه فرآیند Boot شدن UFEI از مدل تجهیزات مدرن و یک Firmware که Legacy-Free است برای کاهش زمان‌های Boot کردن استفاده کرده و کاربران را سریع‌تر آنلاین می‌کند.

همچنین این نسخه با بروزرسانی‌های هیجان‌انگیز برای کاربران گرافیست همراه است. هم اکنون این امکان فراهم شده است از چندین vGPU شرکت NVIDIA در یک ماشین مجازی درون Citrix Hypervisor پشتیبانی گردد. این ویژگی به یک VM امکان دسترسی به بیش از یک GPU را برای مقیاس‌بندی عملکرد برنامه‌های کاربردی و سرعت بخشی به جریان‌کاری تولید می‌دهد.

شرکت Citrix شرایطی را فراهم آورده که با ارتقاء اعلان ها درون کنسول مدیریت XenCenter، زندگی مدیران IT با چالش کمتری روبرو باشد. طی همین روند درصورت ناکارآمد بودن پیاده‌سازی‌ها برای بروزرسانی‌ها و یا پایان دوره آنها، کاربر از این موضوع مطلع می‌گردد. اعلان مربوطه ممکن است مانند تصویر زیر باشد:

امکانات جدید Citrix Hypervisor 8.1

لازم به ذکر است که مهم نیست که پیاده‌سازی کاربر به چه شکلی است چرا که این قابلیت‌های جدید در آخرین نسخه Citrix Hypervisor بطور کامل ارائه شده است.

اشتراک ایمیل