APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

معرفی NetBackup برای Containerها

کانتینرهای Docker به‌عنوان راهی مؤثر برای توسعه و پیاده‌سازی برنامه‌های کاربردی، درحال تثبیت خود هستند. به گفته‌ی کمپانی Gartner، توقع می‌رفت که در سال 2018، بیش از 50% بارهای کاری در حداقل یک مرحله از Lifecycle برنامه‌های کاربردی، در Containerها پیاده‌سازی شوند. سال‌ها پیش، اغلب Containerها طراحی شده بودند تا گذرا و کوتاه‌مدت باشند چرا که برنامه‌های کاربردی Containerizeشده داده‌هایی که قرار بود بعداً موردنیاز باشند را ایجاد یا اصلاح نمی‌کردند. با این‌حال، همانطور که محبوبیت Containerها بیشتر شده است، تعداد رو به رشدی از برنامه‌های کاربردی Containerizeشده طراحی شده‌اند تا داده‌های ماندگار (Persistent) را ایجاد و اصلاح نمایند. این تحول در استفاده از Containerها به سؤالاتی درخصوص تمامیت (Integrity) داده‌ها ایجاد کرده و نیاز به فرآیندهای پشتیبان‌گیری و بازیابی بالغ برای پشتیبانی از این برنامه‌های کاربردی Containerizeشده در یک محیط تولیدی را حائز اهمیت واقع نموده است.

کمپانی Veritas اخیراً اعلام کرده که اولین راهکار پشتیبان‌گیری و بازیابی Docker-Certified برای Containerها که برپایه‌ی Veritas NetBackup می‌باشد را منتشر نموده است. Veritas یک NetBackup Client مختص به برنامه‌های کاربردی Containerizeشده ایجاد نموده که می‌توان آن را به‌عنوان یک Container پیاده‌سازی کرد و از آن درجهت محافظت از داده‌های ماندگار برنامه‌های کاربردی استفاده کرد. کاربرانی که از NetBackup نسخه 8.1 به بعد استفاده می‌کنند، می‌توانند Containerized Client را دانلود کنند و بلافاصله از آن استفاده‌های مفیدی ببرند.

آیا به پشتیبان‌گیری از تمام Containerها نیاز است؟ نه لزوماً این امر بستگی به این دارد که برنامه‌های کاربردی درون این Containerها چگونه طراحی شده بودند و اینکه آیا این برنامه‌های کاربردی داده‌های ماندگار ایجاد یا اصلاح می‌کنند یا خیر. این موضوع را باید با توسعه‌دهندگان شرکت خود در میان گذاشت تا متوجه شد که کدام Containerها ممکن است نیاز به محافظت داشته و کدام Containerها را می‌توان به‌صورتی امن از فرآیند‌های پشتیبان‌گیری مستثنی کرد. توسعه‌دهندگان حال می‌توانند با بهره از یک راهکار کاملاً مطمئن و تأییدشده برای Docker Containerها، به بررسی راه‌های تازه‌ای برای پیاده‌سازی Containerها با استفاده از داده‌های ماندگار بپردازند.

راهکارهای Veritas برای بهره‌مندی از حداکثر انعطاف‌پذیری، سه راه مختلف برای محافظت از Containerها ارائه می‌دهند. با استفاده از Kubernetes Container Orchestration، NetBackup Container Client می‌تواند به‌صورت خودکار به‌همراه Containerهای برنامه‌های کاربردی، در یک Kubernetes Pod پیاده‌سازی شود، یا به‌صورت مستقل پیاده‌سازی شده و برای محافظت از یک Shared Volume یا Dump Volume استفاده گردد. سپس می‌توان Policyهای استاندارد NetBackup را فعال ساخت تا به‌صورت اتکاپذیری از داده‌های ماندگار Containerها محافظت به‌عمل آورد.

اشتراک ایمیل