APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

معرفی پروژه ی توسعه ی راهکارهای OpenLab

از زمانِ آغاز به کار OpenLab در سال ۲۰۱۲، این پکیج نرم‌افزاری به یک بستر جهانی برای ایجاد شرایط مناسب و میزبانی راهکار های جدید شبکه تبدیل شد. در واقع OpenLab دو هدف عمده دارد ، یکی توسعه ی اپلیکیشن های تحت وب و دیگری ارائه ی راهکارهای طراحی با کیفیت .

هم‌اکنون Juniper به مشتریان ، شرکا و دانشگاهیان از طریق پلتفرم های قابل ‌برنامه ‌ریزی Juniper و اینترفیس ‌های باز و رایگان آموزش کاربردی می‌ دهد. از طرفی ، OpenLab و شرکای فناوری اش ، از توسعه و آزمایش راهکار های یکپارچه ، حمایت کرده اند.

به‌ عنوان‌ مثال ، شرکت Akamai Technologies از OpenLab به‌ منظور اثبات مفهوم راهکار خود به نام Aura Licensed CDN (LCDN) استفاده کرده است . Akamai از منابع OpenLab به‌منظور ساخت یک SDN (Software defined networking) و NFV (Network Functions Virtualization) برای بهبود راهکار LCDN خود استفاده کرده است که به ارائه‌دهندگان خدمات شبکه کمک می‌کند تا ارسال IP video ها را مقرون‌به‌صرفه تر و سریع‌ تر انجام دهند .

علاوه بر این ، شریک استراتژیک Juniper ، یعنی InteCloud Systems ، همچنان از مزایای محیط “sandbox” شرکت OpenLab استفاده می‌کند تا عملکرد سرویس جدید cloud خود را با پلتفرم Juniper ادغام و آزمایش کند.

جای خوشحالی دارد که OpenLab با فراهم آوردن آزمایشگاه های فیزیکی و مجازی هم مأموریتش را به نحو احسن انجام داده است و هم با نوآوری های خود در شبکه برای شرکای خود ارزش قائل شده است.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

حال Juniper در تدارک معرفی برنامه‌ای جهت پرده‌ برداری از یک سطح جدید از OpenLab است و طی آن منابعش ، را برای شرکای خود توسعه می‌دهد تا نسل جدیدی از اپلیکیشن های جدید شبکه را وارد بازار کند .

پروژه ی توسعه ی راهکار های Juniper به طرف ‌های ثالث ازجمله ISVها (independent software vendor) این توانایی را می‌دهد تا به پیشنهاد و توسعه راهکارهای جدید و نوآورانه برای بالا بردن هر چه بیشتر ارزش شبکه و خدمات بپردازند.

از موانع نوآوری در شبکه می توان به هزینه بالای سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای موردنیاز برای ایجاد مجدد شبکه‌های در حال اجرا، اشاره کرد . هدف این برنامه به حداقل رساندن این موانع است. این برنامه اجازه دسترسی به تجهیزاتی را می ‌دهد که برای ایجاد راهکارهای یکپارچه به آن ها نیاز است ازجمله همکاری فیزیکی و فضای گفتگو ، تخصص های موردی ، تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مرتبط، دسترسی به امکانات آموزشی رسمی و مشاوره در مورد ارتباط مشتریان و شرکا.

هدف اصلی در واقع ارائه راهکار های نوآورانه و اجازه دادن به مشتریان برای بهره ‌برداری از مزایای این نوآوری در شبکه‌های جدید است. پیش ‌تر از این ، OpenLab قصد تکمیل و گسترش قابلیت ‌های محصولات آزاد و باز را داشت ، تا به‌ عنوان ابزاری جهت حذف موانع توسعه نرم ‌افزار ها و سرعت بخشیدن به زمان تجاری شدن محصول ، قلمداد شود . این برنامه به OpenLab اجازه خواهد داد تا بر توانایی‌ های اصلی خود تمرکز داشته باشد -یعنی برقراری تعادل بین توسعه و تسریع در فرایند .

اشتراک ایمیل